SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 30.12.2010

Port, na dodatek jesteśmy mirrorem aktualizacji antywirusa Grin.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 30.12.2010

Port napisał(a):Ja w kwestii formalnej,czy to forum służy do propagowania działalności organizacji P2P podszywającej się pod producenta oprogramowania zabezpieczającego przed nim samym???,czy jak początkowo myślałem ideą forum jest propagowanie wiedzy o oprogramowaniach wykrywających złodziei tożsamości.Wobec tego tak długo jak Comodo wisi na liście AntiP2P tak długo nie powinno zaśmiecać tego forum .



O nie, to straszne!
Jeśli coś Ci nie odpowiada możesz iść pospamować na dp.pl Smile


Re: Comodo Internet Security - jasiekkidawa - 30.12.2010

Morphiusz masz rację... i AMENT Smile


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 30.12.2010

Czy fakt wiszenia na AnitP2P = słaba ochrona? To się nie trzyma kupy...
Ja nie powiem, bo też się czasami czepiam Comodo za to co się mi w nim nie podoba, ale od razu przekreślać???


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 30.12.2010

Tak na poważnie, proszę o dokładne przedstawienie o co wam chodzi, wmiarę możliwości odpowiem Wink. Konkrety, dowody.
Bo co to znaczy,że Comodo jest na tamtej liście?


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 30.12.2010

morphiusz napisał(a):Przecież "Komodo wprowadza szpieguw i trojanuw do komputera i sie loczny i cos pobiera i wysyla i odbiera i ukrywa i odkrywa i waryjuje na mojim kompie".

Wszystko, tylko nie taki język. Sarkazm sarkazmem ale nie popadajmy w paranoję.


Re: Comodo Internet Security - Plati - 30.12.2010

Port napisał(a):Ja w kwestii formalnej,czy to forum służy do propagowania działalności organizacji P2P podszywającej się pod producenta oprogramowania zabezpieczającego przed nim samym???,czy jak początkowo myślałem ideą forum jest propagowanie wiedzy o oprogramowaniach wykrywających złodziei tożsamości.Wobec tego tak długo jak Comodo wisi na liście AntiP2P tak długo nie powinno zaśmiecać tego forum .


Port,
w trosce o bezpieczeństwo i pomyślność użytkowników serwisu i forum SafeGroup uprzejmie informuję i zawiadamiam szanownego obywatela Port, iż zgodnie z postanowieniami Regulaminu naszego forum dostępnego cały czas dla wszystkich ludzi, nie ma zakazu konwersacji na temat Comodo i konkurencji. Wagi i znaczenia tych problemów nie trzeba szerzej uzasadniać, ponieważ ideą forum jest propagowanie wiedzy na temat bezpieczństwa komputerowego i internetowego, co wiąże się również z dyskusjami na tematy o produktach zabezpieczających różnych producentów.

Mam nadzieję, że szanowny obywatel Port będzie na tyle inteligentny, że nie pozwie ponownie wszystkich od ORMO-wców Smile


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 31.12.2010

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Polecam poczytać posty Andrew 38-3 Smile
Niezły ubaw. Sami się gubią w swoich wypowiedziach Wink.


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 31.12.2010

Dzieci comodo faktycznie istnieją Smile. Opinia tam wygłoszona dokładnie odzwierciedla stan rzeczy.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 31.12.2010

Comodo-emohaters też jak widać Wink
I niezłe z nich ludziska Wink
Turecka flaga, testy VB górą, amatousec(nie posiłkuję się tym testem..., żadnym zresztą) jest do bani, bo w ogóle Comodo zawdzięcza swoją popularność fanbojom, a nie,że zabezpiecza Smile


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 31.12.2010

I mój kontratak.
Matousec można traktować z przymrużeniem oka. Więdzą to Wildersy, wiemy i my. Ochrona Comodo jest dziwna, temat wielokrotnie poruszany u nas. Gdy Conficker szalał, Comodo go przepuszczało (podawało że to niby rundll.exe modyfikuje pamięć).
VB - przepraszam, aleVirusBulletin to moim zdaniem bardzo rzetelne testy. Mnie nie obchodzi że CIS ma DACS, chmurę, piaskownicę i takie tam. Daję poprawkę na testy i już. Jeśli jednak bierzemy pod uwagę same sygnatury, heurystykę i skanowanie behawioralne, to Comodo wypada bardzo blado. Dlatego Norton ma gorsze wyniki - potrzebuje internetu.


Re: Comodo Internet Security - ichito - 31.12.2010

Nooo...dyskusja jest zabawna, ale i zaciekła jak widać Smile Faktem jest, że Comodo "przegięło pałkę", bo nawet jak zarzucić podobne praktyki u Symanteca, Trend Micro czy McAfee to nie pamiętam, żeby te firmy splamiły się jakimiś niejasnymi aferami. A comodo niestety tak i nic na to nie poradzi. Odbudowanie reputacji będzie tak samo trudne jak w przypadku Spyware Terminatora, choć producent robi wszystko, żeby program był coraz bardziej wszechstronny i skuteczny czy IObit Security 360, gdzie w końcu zdecydowano się program rozbudować i zmienić jego nazwę.
@morphiusz...to, że jest na liście znaczy tylko tyle, że spełnia następujące warunki:
" Companies or organizations who are clearly involved with trying to stop filesharing (e.g. Baytsp, MediaDefender, MediaSentry).
Companies which anti-p2p activity has been seen from.
Companies that produce or have a strong financial interest in copyrighted material (e.g. music, movie and software industries).
Government ranges or companies that have a strong financial interest in doing work for governments .
Legal industry ranges.
IPs addresses or ranges of ISPs from which anti-p2p activity has been observed."

Sprowadza się do tego, że Comodo próbuje bez wiedzy użytkownika wchodzić na komputery użytkowników, co prawda głównie tych korzystających z P2P...ale niestety nie tylko.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 31.12.2010

E, sam tu nie dam rady Grin
Eugeniusz - Ciebie nie obchodzi - ale w praktyce obchodzi.
Bo program ma być skuteczny podczas działania na komputerze Kowalskiego - a nie w testach VB, gdzie jego możliwości są obcięte na maksa.
Myślę, że Comodo spełnia ten warunek.


ichito, możejestem jakiś ociemniały dzisiaj - ale nadal o czymś to świadczy?
Co to w ogóle znaczy "wchodzić na komputery?


Re: Comodo Internet Security - zord - 31.12.2010

tylko że comodo nie nadaje się na komputer kowalskiego gdyż zwykły kowalski sobie z nim nie poradzi
kowalski chce normalnego nie męczącego programu a nie takiego który pyta o zwykłe programy nie wrzuca czego popadnie do piaskownicy i nie wycina w pień zdrowych plików


Re: Comodo Internet Security - ichito - 31.12.2010

PeerBlock czy PeerGuardian, które korzystają z IBL chronią przed niekontrolowanymi przez użytkownika przychodzącymi wychodzącymi połączeniami z adresami IP różnych instytucji, firm, biur...twórców malware również. Skoro Comodo tam, to znaczy że może malware nie rozpowszechnia, ale próbuje nasłuchiwać komunikację użytkownika.


Re: Comodo Internet Security - prz3m3k - 31.12.2010

zord napisał(a):tylko że comodo nie nadaje się na komputer kowalskiego gdyż zwykły kowalski sobie z nim nie poradzi
kowalski chce normalnego nie męczącego programu a nie takiego który pyta o zwykłe programy nie wrzuca czego popadnie do piaskownicy i nie wycina w pień zdrowych plików


Dlatego dla kowalskiego jest NISTongue


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 31.12.2010

zord, ja pisalem o skutecznosci a ty poruszyles zupelnie inna kwestie.


Re: Comodo Internet Security - asg - 31.12.2010

zord napisał(a):tylko że comodo nie nadaje się na komputer kowalskiego gdyż zwykły kowalski sobie z nim nie poradzi
kowalski chce normalnego nie męczącego programu a nie takiego który pyta o zwykłe programy nie wrzuca czego popadnie do piaskownicy i nie wycina w pień zdrowych plików

A moje dzieci (7 i 8 lat) nie mają z Commodo problemu.Cool


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 31.12.2010

Ale one żyją z komputerami od dzieciństwa, pani Marii z księgowości wystarcza Office, NK, Facebook i avast+zapora Windows. A każdy komunikat to "o k**wa, co to jest!!!".


Re: Comodo Internet Security - andyet - 31.12.2010

Niestety jeśli chodzi o podsłuchiwanie to może być prawdą Wink. Poczytałem wasze posty, zainstalowałem PeerBlocka, ściągnołem plik torrent legalnego programu, zacząłem ściąganie i w liście zablokowanych firm(adresów IP) znalazło się comodo x4.