SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - zord - 06.05.2011

morphiusz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zord, może to już czytałeś, może nie, ale tu było tłumaczone jak to działa.


morphiusz jaka jest definicja nieznanego pliku ? bo według comodo plik nieznany to plik nie wysłany

andrzej76 napisał(a):Trudno się mówi, jak tak miałeś, u mnie jest wszystko wporządku, nie wiem czym to u Ciebie było spowodowane, ja zaznaczam kiedy chcę, ufam plikom które znam, komp czysty, zero czegokolwiek, online skanuje też i wszystko gra.


zależy co kto używa czasami mnie nachodzi ochota pochodzić po różnych stronach i zainstalować to co na nich znajdę i wyda mi się ciekawe


Re: Comodo Internet Security - andrzej76 - 06.05.2011

I nie masz obaw jak latasz po takich stronach z Windows Defenderem? Bo ja bym miał i to duże, z CIS - nie.

Analiza CIS : plik nieznany - musi być wysłany by został przeanalizowany - decyzja zwrotna - wirus, podejrzana aplikacja - usuwanie,bezpieczna aplikacja - pozostaje, lub dalej nieznany- głębsza analiza - wynik - uswanie lub bezpieczny plik, cała filozofia, a teraz przeanalizujmy inaczej:

plik nieznany - nie wysyłamy - nierozpoznany, brak weryfikacji, co za tym idzie, pakujemy się na jakąś stronkę, a tu bęc, on tam jest, łapiemy syfa i co - choroba gotowa, lekarstwa kosztują - cała filozofia.


Re: Comodo Internet Security - zord - 06.05.2011

od wielu lat nie miałem żadnych problemów z malwer


Re: Comodo Internet Security - andrzej76 - 06.05.2011

No to dobrze, chwała Ci za to, że jesteś bezpieczny, tak samo jak ja.


Re: Comodo Internet Security - zord - 06.05.2011

jutro sobie zainstaluje CIS chodzą słuchy że za darmo jest wersja płatna z dodanymi wieloma funkcjami w stosunku do darmowej wersjiWink


Re: Comodo Internet Security - Kolos28 - 06.05.2011

zord napisał(a):jutro sobie zainstaluje CIS chodzą słuchy że za darmo jest wersja płatna z dodanymi wieloma funkcjami w stosunku do darmowej wersjiWink

odpuść już sobie te docinki - nie chcesz nie używaj - PROSTE!!! Idea


Re: Comodo Internet Security - andrzej76 - 06.05.2011

Nic na siłę Zordzie, była lekka wymiana zdań, ale przeszło mi już, jak chcesz to zobacz go, masz link do tej wersji na forum w tym temacie, ile userów - tyle zdań o czymś, sam zresztą to wiesz najlepiej, bo jesteś tu szmat czasu w porównaniu do mnie, ale nic straconego, czas leci.


Re: Comodo Internet Security - zord - 06.05.2011

slawsi5 napisał(a):odpuść już sobie te docinki - nie chcesz nie używaj - PROSTE!!! Idea


a gdzież to niby napisałem że nie chce bo nie przypominam sobie ?


Re: Comodo Internet Security - Kolos28 - 06.05.2011

przedostatni Twój ironiczny post... ale spokoWink


Re: Comodo Internet Security - zord - 07.05.2011

dobra zainstalowałem CIS po około 30 minutach użytkowania wyglada to tak

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


zaobserwowane adresy z jakimi łączył się comodo

fls.security.comodo.com
security.cachefly.net
secure.comodo.net
accounts.comodo.com
ocsp.comodoca.com
cima.security.comodo.com
licensing.security.comodo.com
download.comodo.com

91.212.12.6:8081
199.66.201.28:443

testu ciąg dalszy 3 sterowniki i wszystkie 3 zostały z jakiegoś powodu zablokowane

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

niektórzy mogą powiedzieć że jak im ufam moge dodać do zaufanych ale chyba nie o to chodzi


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 07.05.2011

W pierwszym alercie wystarczy kliknąć "dodaj do zaufanych" a w 2 pozostałych zezwól i nie ma problemu.

Trzeba przyznać, że Comodo nie jest programem dla ludzi, którzy nie chcą widzieć ani 1 alertu z prośbą o podjęcie decyzji.


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 07.05.2011

Defense+ reaguje na zmianę pliku? W sensie jest aktualizacja Opery, plik wykonywalny się zmienia i Comodo pyta się jeszcze raz o Operę?


Re: Comodo Internet Security - zord - 07.05.2011

z tego co widzę to wysyła informacje prawie o wszystkim co robię uruchamiam coś log leci skanuje log leci blokuje/przepuszczam program log leci

było tego kilkanaście tysięcy ale co jakiś czas kasują się te szczegółowe logi

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 07.05.2011

CIMA to skaner behawioralny + chmura (wykrywa po hashu plik, który wcześniej zachowywał się podejrzanie).


Re: Comodo Internet Security - zord - 07.05.2011

a fls.security.comodo.com łączy się z tym adresem w stanach i anglii także jest tam mnóstwo połączeń ?


Re: Comodo Internet Security - polak900 - 07.05.2011

niezły szpieg z tego comodo


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 07.05.2011

sorki za ot, ale powiedz zord co to za aplikacja, z której korzystasz do monitorowania aktywności sieciowej?


Re: Comodo Internet Security - tachion - 07.05.2011

to jest Colasoft Capsa 7


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 07.05.2011

dzięki. koniec ot.


Re: Comodo Internet Security - andrzej76 - 07.05.2011

Dobre no nie, fajnie że poznaliście ten analizator, bo jest bardzo dobry, korzystam z niego już jakiś czas.

Edit: Polak900 - zapytaj swojego dostawcę netu, co wie o Tobie i ile godzin szpieguje, to jest pierwszy i najważniejszy szpieg Twojego kompa - niestety, nie zapominaj o tym.