SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - KaMiL - 11.07.2011

No to po prostu normalna ochrona przeglądarki


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 11.07.2011

Byłoby ekstra, ale wątpię by Comodo takie coś dodało. Raczej chodzi im o uproszczenie antywirusa, "bez zbędnych" dodatków.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 11.07.2011

W wersji 6:
- rozmiar bazy zostanie zmniejszony do 80 MB ( ze 126 MB),
-SiteInspector.. można zobaczyć co to w moim podpisie, przykładowe raporty (nie wiadomo, czy akurat w wersji 6),
- ochrony poczty raczej nie będzie,


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 11.07.2011

Po co Wam ochrona przegladarki jak najlepszym sposobem jest piaskownica i np. WOT, czy SmartScreen w IE9?

Na dysku bases waży 180mb Grin


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 11.07.2011

Rzeczywiście.. nie wiem czy chodzi o rozmiar pobieranej czy na dysku.
Jak na dysku - to zmniejszona będzie o 100 MB.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 11.07.2011

Ten site inspector to działa chyba podobnie jak WOT.

Przydałaby się jeszcze jedna rzecz - mianowicie harmonogram aktualizacji antywira.


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 11.07.2011

morphiusz napisał(a):- rozmiar bazy zostanie zmniejszony do 80 MB ( ze 126 MB),


Ciekawe czy to odbije się na szybkości skanowanie w czasie rzeczywistym (i ogólnie lekkości av).


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 11.07.2011

Zmiana strony. Trudno się połapać w linkach.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 11.07.2011

Nie działa podobnie jak WOT, bo WOT opiera się na reputacji.
Ta strona szuka złośliwych skryptów, ataków przepełnienia buffora, podejrzanych czynności wykonanych przez przeglądarki, zainfekowanych plików.

Mają IE w piaskownicy, i monitorują.


Re: Comodo Internet Security - Kolos28 - 11.07.2011

Comodo jak tak dalej pójdzie stanie się najlepszym produktem na rynku i to jeszcze za free - wykrywalność na wysokim poziomie , chmurka, hipsoraz FW solidny już jest a jak dodadzą kilka modułów do AV do będzie bezkonkurencyjny...Grin


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 11.07.2011

Skuteczność jest ważna, ale to nie wszystko.Smile


Re: Comodo Internet Security - shinjiru - 11.07.2011

slawsi5 napisał(a):Comodo jak tak dalej pójdzie stanie się najlepszym produktem na rynku i to jeszcze za free - wykrywalność na wysokim poziomie , chmurka, hipsoraz FW solidny już jest a jak dodadzą kilka modułów do AV do będzie bezkonkurencyjny...Grin
ale jak będzie darmowy to jak oni na tym zarobią? wiem,że sa płatne produkty od nich,aleskoro darmowy wystarczy...


Re: Comodo Internet Security - Kolos28 - 11.07.2011

shinjiru napisał(a):ale jak będzie darmowy to jak oni na tym zarobią? wiem,że sa płatne produkty od nich,aleskoro darmowy wystarczy...

wydaję mi się że oni zarabiają na tym że mają tak silne darmowe rozwiązania - inaczej by się tak Comodo nie rozwijałWink


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 11.07.2011

Nie zapominajmy, że główna brożka Comodo to certyfikaty, gdzie ceny dochodzą do kilku tysięcy euro na rok dla jednego certyfikatu.
A gdzie duże firmy kupują ich kilka..


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 11.07.2011

Ciekawe kto kupuje płatne rozwiązania...
Comodo jednak nigdy nie będzie taki powszechny bo dla zwykłego użytkownika jest "kłopotliwy".


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 11.07.2011

Kupują np firmy chcące mieć pewne wsparcie.


Re: Comodo Internet Security - yaslaw - 11.07.2011

Hmm.. ja muszę przyznać że po latach spróbowałem ostatnio przeprosić się z Comodo u mnie w pracy.
Jeśli chodzi o spostrzeżenia to mam takie jak Wy. Pakiet naprawdę b. dobry. Mniej "kumatym" userom deaktywuję d+ co powoduje mniejszą ilość komunikatów. Ale mam mały (dla mnie duży problem), może ktoś z Was zna rozwiązanie.
Z uwagi iż niektóre kompy mamy nie wpięte do netu, chciałem aby aktualizowały się przez sieć lokalną.
Postępuję zgodnie z instrukcjami

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i niestety mimo iż bazy danych mam udostępnione w lan''ie comodo uparcie nie chce się aktualizować..

Any idea?


Dodano: 11 lip 2011 17:58

Oki, może to pomoże dam Wam jutro znać ;-)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Blade - 11.07.2011

Do ustawień skanera na żądanie mogliby dodać opcję "Skanuj tylko nowe lub zmienione pliki."
Skanowanie systemu byłoby wtedy szybsze.
Mała rzecz a cieszy Smile


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 11.07.2011

Jest już coś takiego...
Ustawienie "Skanuj przy zmianach" powoduje, że pliki skanowane są tylko raz aż do następnej aktualizacji.


Re: Comodo Internet Security - yaslaw - 11.07.2011

do następnej aktualizacji?
toż to jest przecież moment ;-) chyba sensu to nie ma biorąc pod uwagę częstotliwość "updatów"