SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 20.07.2011

Czy komuś podoba się wygląd to kwestia gustu.
Mi się podoba.


Re: Comodo Internet Security - Ratatui - 20.07.2011

andrzej76 napisał(a):
Ratatui napisał(a):Lepiej niż Comodo wyglądają niektóre Fake AV


Patrzysz tylko na wygląd, a nie na skuteczność? No nieźle, powodzenia w wyborze życzę.Dla mnie wygląd nie ma żadnego kompletnie znaczenia w wyborze programu czy pakietu zabezpieczającego.


Nie napisałem: "Comodo wygląda brzydko więc go nie używam". Poza tym Comodo zalicza wiele wpadek np. sprawa Confickera, sprawa sprzedawania certyfikatów SSL twórcom malware, EULA itp. Nie ma darmowych obiadów, nie mam zaufania do firmy Comodo.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 20.07.2011

1. Sprawa confickera rozwiązana,
2. Sprzedawanie certyfikatów przez reselera, nie przez samo Comodo.
3. EULA i cała kontrowersja dotycząca obiektów opcjonalnych jak ich toolbar


Re: Comodo Internet Security - zord - 20.07.2011

wygląd nie jest taki zly jak dla mnie wygląda lepiej niż poprzednia wersja


Re: Comodo Internet Security - Ratatui - 20.07.2011

morphiusz napisał(a):1. Sprawa confickera rozwiązana,
2. Sprzedawanie certyfikatów przez reselera, nie przez samo Comodo.
3. EULA i cała kontrowersja dotycząca obiektów opcjonalnych jak ich toolbar


1. Conficker:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To ma być program zabezpieczający?

Przykład 2:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


2. Sprawa pojawiała się już wiele razy. Wcześniej wyglądało to tak:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: The reason I say again is I was given a "secret" email address at Comodo a while back to report these culprits ... however I was asked to keep it quiet.


Comodo to firma godna zaufania Grin

3. Czytałeś EULA i zapisy w niej zawarte?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 20.07.2011

Dziwi mnie tylko Twój pierwszy punkt?
Bardzo dobrze znam ten temat i z informacji na forum Comodo wynika, że problem został rozwiązany.

BTW Nadal nie widzę problemu z certyfikatem, odsprzedanym przez nieuczciwego partnera Comodo, z którym praca została zakończona a certyfikaty zatrzymane.

EDIT: sprawa tych 3 spraw na tym forum była omawiana pierdyliard razy, możesz się cofnąć do nich, bo ja nie będę się znowu użerał.


Re: Comodo Internet Security - Ratatui - 20.07.2011

morphiusz napisał(a):Dziwi mnie tylko Twój pierwszy punkt?
Bardzo dobrze znam ten temat i z informacji na forum Comodo wynika, że problem został rozwiązany.

BTW Nadal nie widzę problemu z certyfikatem, odsprzedanym przez nieuczciwego partnera Comodo, z którym praca została zakończona a certyfikaty zatrzymane.

EDIT: sprawa tych 3 spraw na tym forum była omawiana pierdyliard razy, możesz się cofnąć do nich, bo ja nie będę się znowu użerał.


Skoro nie widzisz problemu w tym, że dochodziło do infekcji system z winy Comodo i również to, że certyfikaty SSL zostawały sprzedawane twórcom malware to musisz być naprawdę fanatykiem Comodo, który nie myśli tylko jest nakręcony jak katarynka, która mówi, że Comodo jest najlepszy i do tego darmowy. Program, który jest darmowy nie może równać się z programem płatnym.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 20.07.2011

Równie dobrze można by roztrząsać sprawę tego, że Kaspersky stał się hostem FAkeAV, AVG niszczył XPki i wiele więcej.

Comodo to nie jest jakaś mała, zapyziała organizacja, która obok softu, musi dorabiać sprzedażą certyfikatów twórcom malware, czy czyszczeniu kont bankowych użytkowników po ówczesnym wyśledzeniu danych.

To program stworzony przez ludzi - i mam tego świadomość. Ludzie są tak skonstruowani, że mogą coś przeoczyć, pomylić się.Mam również świadomość, że conficker to był robak nr 1 i czas dodania jego sygnatury od pojawienia się nowego nie wynosił 2 lata, leczo wiele krócej i trudno mi mówićo infekcji.

Co powiesz o takim Avascie, Nortonie, Avirze, który gdy również go nie wykrywały i "dochodziło do infekcji systemów z ich winy"?

Jak ja kocham taką wylęgarnie tematów i rozstrząsanie tego tutaj.
Hitler był niemcem, wojna to wina obecnych Niemiec, gdzie tak jak oni, tak Comodo nie miało wpływu na poczynania resellera (zrozum to w końcu, że to nie ten zły Turek sprzedał).

Nie uważam,że to co się stało było dobre, ale wypominanie rzeczy sprzed kilku lat, które już zostały rozwiązane?


Re: Comodo Internet Security - Ratatui - 20.07.2011

morphiusz napisał(a):Co powiesz o takim Avascie, Nortonie, Avirze, który gdy również go nie wykrywały i "dochodziło do infekcji systemów z ich winy"?


Norton wykrywał i chronił użytkowników przed Confickerem. Nie wiem jak to było w przypadku Aviry, Avasta.

morphiusz napisał(a):Hitler był niemcem,


Hitler nie był Niemcem, był Austriakiem.

morphiusz napisał(a):wojna to wina obecnych Niemiec,


Obecnych nie.

Cytat: gdzie tak jak oni, tak Comodo nie miało wpływu na poczynania resellera (zrozum to w końcu, że to nie ten zły Turek sprzedał).


Czy VeriSign albo CyberTrust sprzedawali certyfikaty SSL twórcom malware?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 20.07.2011

Uf, na szczęście nie.
Radzę za to popatrzyć sobiena podpisane malware, gdzie większość z nich to VeriSign Smile
Comodo również nie sprzedało bezpośrednio - nie brało udziału w tej transakcji.

Przepraszam za pomyłkę z Hitlerem. Na moje usprawiedliwienie mogę dodać, że chodziło mi oto w jakim kraju(w którym rządząc) Hitler mógł spełnić swoje zamiary.

Ja już kończe dyskusje, bo będąc już doświadczony tutaj na sg, wiem, że ie kończy to się dobrzeGrin


Re: Comodo Internet Security - ichito - 20.07.2011

morphiusz napisał(a):Ichito, myślisz, aby stać się częścią botnetu wystarczy jednorazowe połączenie ?( pomijając fakt, że mam wrażenie jak byście ignorowali moje poprzednie wypowiedzi).
Nie trudno mi się nie zgodzić, że ta zmiana mi się nie podoba, ale nie można teraz demonizować.
A co z tymi nieszczęśnikami, którzy korzystają z zapory windowsa?
Już po nich Smile.

Morphiusz...chodzi o zasadę, którą Comodo wprowadziło jako naczelną do swoich ustawień...czyli zezwalania na wszystkie wychodzące, co jak Ambient już zauważył stawia to tę zaporę na równi z możliwościami zapory systemowej i jest poniekąd zaprzeczeniem idei swtorzenia zapory jako softu, który ma takie rzeczy nadzorować i regulować. Mówiąc o botnetach nie mówiłem o jednym połączeniu...komunikat Comodo też nie...w końcu w jaki sposób dowie się użytkownik, że jakieś "małe cóś" w jego komputerze wysyła dane bez żadnej kontroli, skoro soft ma takie ustawienia fabryczne? Oczywiście...pakiet to pozostałe komponenty, które to "cóś"mogą zneutralizować...ale niekoniecznie.
Ok...zostawmy temat...zdania mamy różne, ale to właśnie wbrew pozorom rozwija uzytkowników i dyskusję Smile


Re: Comodo Internet Security - Ratatui - 20.07.2011

morphiusz napisał(a):Uf, na szczęście nie.
Radzę za to popatrzyć sobiena podpisane malware, gdzie większość z nich to VeriSign Smile


Podaj przykład strony malware, która posiada certyfikat SSL wydany przez VeriSign albo CyberTrust.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 20.07.2011

Mówię tu o podpisach cyfrowych dla plików. Napisane jest przecież.

Tu jest ciekawa lista

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Eru - 20.07.2011

Ratatui napisał(a):1. Conficker:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

... tcount=115

To ma być program zabezpieczający?


Nie ma to jak podawać przykład sprzed 2 lat - po prostu genialne Facepalm

Ratatui napisał(a):Norton wykrywał i chronił użytkowników przed Confickerem. Nie wiem jak to było w przypadku Aviry, Avasta.


Tak już to widzę jak 2 lata temu Norton od razu blokował Conficker''a jak tylko wyszedł Wink

Poza tym Ratatui teraz postanowiłeś trochę pospamować w temacie o Comodo jak to było w przypadku tematu o testach?


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 20.07.2011

Odrobinę świeższa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 20.07.2011

Cały temat na forum Comodo + odpowiedź staffu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co sądzicie o moim kompromisie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 20.07.2011

I tak tego nie wprowadzą Tongue


Re: Comodo Internet Security - tommyklab - 20.07.2011

Coś takiego jak w Sygate było powinno być. Jak jakiś program chciał się łączyć z netem to wyskakiwał monit, czy zezwolić czy nie (wraz z zapamiętaniem na przyszłość)


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 20.07.2011

Tommy, to dziwne ale tak było do wersji 5.4.. Comodo próbuje zrobić się na wzór pakietu familijnego osłabiając ochronę na domyślnych ustawieniach aby tak nie męczyła użytkownika.
Tymczasem mi się nie podoba i wolałem go jako twardego HIPSa i firewalla.
Dzięki Bogu wszystko można raz-dwa ustawić.

Ulepszyłem swój pomysł Smile:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Gorąca wiadomość:


CIS 5.8 będzie zawierał mój pomysł! Smile

Tj dawał możliwość podczas instalacji wyboru innej możliwośc niż ta chora regułka.


Re: Comodo Internet Security - Blade - 20.07.2011

Gratulacje <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Czy po aktualizacji programu do wersji 5.8 z poziomu aktualizatora będzie możliwości skonfigurowania tych ustawień?
Ta opcja zostanie dodana do darmowej wersji?