SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 26.07.2011

Mimo, że program jest wirtualizowany to też ma ograniczenia przecież Smile.
Np dostęp do socketów i łączenie się z siecią. Możesz wybrać stopień ograniczenia.

Tutaj macie wszystko:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- warto wrócić do tego, zanim padną kolejne pytania. Możliwe, że napisałem coś źle (nie jestem alfą i omegą Smile).

BTW musimy się nad tym tak roztwarzać? Wersja 6 rozwiąże te dylematy, i automatyczny i manualny sandbox BĘDĄ OPIERAŁY SIĘ NA PEŁNEJ WIRTUALIZACJI.


Re: Comodo Internet Security - zord - 26.07.2011

testuje ktoś jeszcze tą betę bo nie wiem czy to tylko u mnie był ten błąd z wydłużoną instalacją programówQuestion


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 26.07.2011

Miałem zainstalowaną, ale 3 razy aktualizowałem bazy, potem interfejs "się wykruszył". Wydajność taka sama jak w wersji 5.5 (może odrobinę gorsza).


Re: Comodo Internet Security - zord - 26.07.2011

a instalowałeś jakiś program w tym czasie ?


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 26.07.2011

Hmm nie, nic takiego nie robiłem.
Ale zdarzało się że cfp.exe (czy tam cmdagent.exe) wisiał po 80-90% i coś robił


Re: Comodo Internet Security - shinjiru - 26.07.2011

zobaczymy jak będzie w tej szóstce , mnie tylko ciekawi jak bardzo to uproszczą czy tak jak mówisz wirtualizacja i tyle, czy dalej będzie wybór z ograniczeniami...powinni mimo wszystko zachować te ograniczenia,ale inaczej to nazwać bo jak sandbox zawiedzie to zawsze pozostaje wyjście awaryjne o ile to kumam


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 26.07.2011

Zastanawia mnie w jaki sposób osiągnęli identyczny poziom ochrony na x64 co w win x86. O ile da się ominąć patchguarda i zdobyć dostęp do jąderka tak jak zrobił to Tzuk, natomiast załatać już się go nie da tak jak w windowsach x32. I teraz pytanie, jak to Comodo zrobił? Morphiusz może wiesz coś więcej Tongue


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 26.07.2011

Gdzie jest na Comodo Forums link do oficjalnego tematu Bety?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 26.07.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


w oryginale pojawiło się to:

Cytat: NEW! Strengtened HIPS on 64 Bit operating systems: HIPS has been architected in such a way that now many parts of it are as strong as 32 bit operating systems. Previously, it was possible to bypass some of the protections such as COM interface access etc.


Dalej możemy doczytać, że kolejne wersje BETa będą udoskonalały tą ochronę na x64 jeszcze bardziej.


Re: Comodo Internet Security - PascalHP - 26.07.2011

Ale dalej rwie procesor, przy aplecie Odinstaluj programy, gdy ładuje listę aplikacji.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 26.07.2011

Podrzuci ktoś kilka screenów spolszczonego interfejsu CIS 5.8? Będę wdzięczny.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 26.07.2011

U mnie to wygląda trochę lepiej, bo użycie dochodzi do 2-3 % max , ale ogólnie to przy CIS ,to ładowanie aplikacjitrwa wieki.
Widać ,że znacznie wydłuża się ten czas przez CIS-a.


Re: Comodo Internet Security - PascalHP - 26.07.2011

Ja miałem odwrotnie. Aplikacje ładowały się błyskawicznie, za to zużycie procesora, było duże przy aktualizacji, odinstaluj programy i skanie.


Re: Comodo Internet Security - andrzej76 - 26.07.2011

facecik napisał(a):zero problemów po instalacji , system startuje błyskawicznie, śmiem twierdzić ,że czas jest taki sam jak bez żadnego AV .


Dokładnie, zgadzam się z tym facecik w 100%, mam identycznie.Duży postęp inżynierów z Comodo, gratulacje dla nich.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 27.07.2011

Wszystko zależy jakiego się ma kompa.
Ja mam 10 letniego dziadka i jednak bez AV chodzi o niebo szybciej niż z...
Comodo skanuje pliki przy dostępie i zapisie. Przydałoby się, żeby nie skanował już raz przeskanowanych.
Po za tym aktualizacja...coś tam jednak muli.
Na moim kompie o wiele lepiej chodził ESET.


Re: Comodo Internet Security - Ratatui - 27.07.2011

@X26
W tym 10 letnim komputerze masz AMD Athlon XP Tongue? 10 lat temu miałem właśnie AMD Athlon XP 1700+ 1,46 GHz, GeForce 2 Titanium 64MB i 256 MB Ramu.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 27.07.2011

TakSmile . Athlon 2600+ 1,5 GB RAMU i jakiś tam Radeon. Komp do roboty się nadaje i dlatego go trzymam.


Re: Comodo Internet Security - Ratatui - 27.07.2011

To komputer masz 8 - 9 letni. Athlon 2600+ w 2002/2003 roku był wydany.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 27.07.2011

Czepiasz się szczegółów Smile . Ale dobra nie róbmy OT.


Re: Comodo Internet Security - Ratatui - 27.07.2011

Powinni dopracowac aktualizacje antywirusa. Spowalnia znaczaco komputer i trwa dosc dlugo.