SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - ichito - 29.07.2011

Nie znam obecnego CIS-a, ale rozumiem, że jego mechanizmy jakoś tam zazębiają się i uzupełniają. I w tym kontekście chce spytać o przypadek opisany na Wildersach, kiedy gośc uruchamia trojana w "piaskownicy" Comodo, a ten mimo wszystko nawiązuje ponad setkę połączeń z siecią bez kontroli...chcę spytać gdzie był HIPS? Może ktoś to wyjaśnić?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Poza tym w całym wątku na temat nowych wersji CIS dość interesująca dyskusja na temat czy piaskownicy Comodo, to faktycznie piaskownica czy tylko funkcja polityki restrykcji na programy...było o tym u nas wcześniej, ale wyjaśnienia tam są dokładne i nie pozostawiają wątpliwości...zaczyna się na 3 stronie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 29.07.2011

co do polaczen to pewnie padl ofiara nowej reguly, ktora bedzie mozna wylaczycpodczas instalacji


Re: Comodo Internet Security - ichito - 29.07.2011

morphiusz napisał(a):co do polaczen to pewnie padl ofiara nowej reguly, ktora bedzie mozna wylaczycpodczas instalacji

Ok...rozumiem, że wiesz co chcesz mi wytłumaczyć, ale dla mnie to tylko hasło, które mi niewiele mówi...bez urazy Smile


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 29.07.2011

nie wiem co ich podkusilo... zaobserwowali, ze najczestsza przyczyna wywalania cisa przez userow byly alerty firewalla Wink


Dodano: 29 lip 2011 09:36

nie wiem co ich podkusilo... zaobserwowali, ze najczestsza przyczyna wywalania cisa przez userow byly alerty firewalla Wink


Re: Comodo Internet Security - ichito - 29.07.2011

Ok...dzięki za odpowiedź. Faktycznie upraszczanie pewnych reguł i opcji jednak może...jak widać...przynieść wcale nie oczekiwane efekty. I chyba nie należy za bardzo wierzyć danym ze statystyk Smile Dobrze jednak, że mechanizm ma być naprawiony, bo w obecnej postaci może nieść ze sobą spore ryzyko.
Na marginesie...gratulacje za starania w rozwoju programu...szczere Smile


Re: Comodo Internet Security - kamilze - 29.07.2011

Aktualizacji CIS w wersji beta ,będę musiał przeprowadzać na nowo pobierając instalator?Po sprawdzenu aktualizacji w programie wyskakuje "Szukanie aktualizacji...
Nie można odnaleźć określonego pliku."


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 29.07.2011

bete trzeba zainstalowac, aktualizacji bety jeszcze nie ma


Re: Comodo Internet Security - kamilze - 29.07.2011

A co do okna skanowania. Mozna coś z nim zrobić, by była widoczna cała ta ramka?
Zmieniłem Pande Cloud Pro na nową wersję Comodo i nie odczuwam żadnej zmiany w szybkości działania Smile Do tego świetny wygląd tej bety.
Tylko mam zastrzeżenie do tej reguły w firewallu ,która przepuszcza wszystkie połączenia wychodzące :/ Polecasz ją usunąć? czy zostawić?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 29.07.2011

oczywiscie usunac. z tym oknem wkrotce powinno byc poprawione.


Re: Comodo Internet Security - kamilze - 29.07.2011

Dlaczego tu w tym teście

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

okno skanowania wygląda normalnie? a u mnie połowy dołu nie widać?Smile


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 29.07.2011

Bo tu jest po angielski interfejs, który działa.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 31.07.2011

Udostępniono ESM 2.0 BETA, za pomocą którego można zarządzać stanowiskami z CISem najnowszą wersją 5.8 na stanowiskach komputerowych.. czy to kilka w bibliotece czy też w dużej sieci liczącej kilkaset komputerów.


Cytat: Hello forum members,

We are happy to inform you the Endpoint Security Manager 2.0 Business Edition Beta is now available!

Notable Features in the 2.0 Business Edition:
We’ve reimagined the traditional console and the way computer policy is managed.
1. New browser-based panorama-style user interface compatible with touch-screen computers.
2. New Dashboard interface with Active Tiles and configurable email alerts.
3. New policy-based Comodo Internet Security configuration management.
-New Internet policy supports different CIS configuration for laptops
4. Integration with the latest Comodo Internet Security software
-CIS 2012 beta included in this release
5. New Active Reports with built in drill down to computers and in-report remediation
6. New Active Reports:
-Internet Security quarantined items report
-Policy compliance report
-Policy "delta" report
-Internet Security Logs reports

Join the ESM Beta Force and be the first to beta test Endpoint Security Manager 2.0 Business Edition. Please take a few seconds to fill out the following form and tell us about your test environment at:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


The ESM Beta Team will contact you and provide you with the software and license key to begin testing. You will also be able to interact directly with other Beta Force members and our Comodo product team in a special section of the forum that you will be granted access to.

Comodo Beta Force members who are among the first to provide beta feedback will receive a limited edition Tee shirt. Our sincerest thanks for helping us make Comodo Endpoint Security Manager Business Edition the best it can be.

Sincerely,

ESM Beta Team



Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 31.07.2011

W sumie to się wydaje naprawdę fajne - będę mógł wrzucić sobie Comodo na wszystkie komputery domowe i dzięki ESM nie przejmować się tym, że jego użytkownicy nie będą go ogarniać, bo wszystko będzie zarządzane z jednego miejsca. To będzie w pełni darmowe?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 31.07.2011

To Business edition, więc nie.
Może wypuszczą coś darmowego Tongue.

Tu jak to wygląda:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(wyglądało na konferencji RSA dawno temu).


Re: Comodo Internet Security - AgataS - 01.08.2011

morphiusz napisał(a):To Business edition, więc nie.
Może wypuszczą coś darmowego Tongue.


kiedyś CESM był chyba za free do 5 stanowisk? ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 01.08.2011

mozliwe, ze nadal tak jest.


Re: Comodo Internet Security - KaMiL - 03.08.2011

Czy Comodk Firewall tez mozna zainstalowac w wersji 5.8? Jesli tak, to moglbym prosic o linka. Aktualnie jestem na komorce i nie chce mi sie sczerze mowiac szukac.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 03.08.2011

jak bedziesz instalowac IS to masz wybor: av + is lub sam av lub fw.


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 03.08.2011

Ja chyba sobie tak wrzucę, ale dopiero jak wyjdzie druga beta, pierwsza z reguły ma najwięcej błędów.


Re: Comodo Internet Security - KaMiL - 03.08.2011

morphiusz napisał(a):jak bedziesz instalowac IS to masz wybor: av + is lub sam av lub fw.


Smile


Dodano: 03 sie 2011 22:52

A czy sa jakies problemy z beta? Nie wiem, zwiechy, wahania zuzycia zasobow? Nie wiem, czy warto zainstalowac.