SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - Jurek - 14.05.2009

czullo napisał(a):Jedna jaskółka wiosny nie czyni, natomiast dziesiątki, albo i setki wpisów na oficjalnym forum outposta (+kolejne dziesiątki na innych forach związanych z tematem bezpieczeństwa chodź by tutaj lub na wildersach) jak najbardziej.


Przeglądając różne fora i portale zetknąłem się z bardzo wieloma informacjami i postami dotyczącymi problemów oraz mankamentów związanych z Comodo firewallem a sam byłem zmuszony robić format przez tę genialną twoim zdaniem aplikacje . Jeżeli przeglądniesz uważnie oficjalne forum Comodo na pewno nabierzesz nieco dystansu do tego firewalla a twój fanatyzm i uprzedzenie do Outposta nieco osłabnie Smile

Kończę tę dyskusję bo to jak rzucanie grochem o ścianę.


Re: Comodo Internet Security - Jurek - 14.05.2009

Dozamet1 napisał(a):U mnie działa tak jakby go nie było.Pyta tylko w tedy jak coś instaluję a tak cisza!I nikt już nie powie że jest upierdliwy<teraz chyba tylko użytkownik>


Największym mankamentem CIS jest niesamowita upierdliwość Defense+ podczas instalacji niektórych programów. Nie wiem jak jest w najnowszej wersji ale brakuje mi tam czegoś takiego jak opcja "optimal" w hipsie oraz "Auto-Learn Mode" w hipsie i firewallu.


Re: Comodo Internet Security - czullo - 14.05.2009

Jurek napisał(a):
Dozamet1 napisał(a):U mnie działa tak jakby go nie było.Pyta tylko w tedy jak coś instaluję a tak cisza!I nikt już nie powie że jest upierdliwy<teraz chyba tylko użytkownik>


Największym mankamentem CIS jest niesamowita upierdliwość Defense+ podczas instalacji niektórych programów. Nie wiem jak jest w najnowszej wersji ale brakuje mi tam czegoś takiego jak opcja "optimal" w hipsie oraz "Auto-Learn Mode" w hipsie i firewallu.


Wykazales sie teraz wiedza GrinGrinGrin w przypadku firewalla jaki i hipsa w CIS jest opcja "Trening mode" ="Auto-Learn Mode"


Re: Comodo Internet Security - czullo - 14.05.2009

A mi outpost firewall spalil procesor, plyte glowna i ram, dodatkowo komputer pobieral 100W wiecej przez outposta.


Re: Comodo Internet Security - Jurek - 14.05.2009

czullo napisał(a):Wykazales sie teraz wiedza GrinGrinGrin w przypadku firewalla jaki i hipsa w CIS jest opcja "Trening mode" ="Auto-Learn Mode"


To ty kolejny raz się zbłaźniłeś. "Trening mode" to coś zupełnie innego niż tryb samoczynnego uczenia (Auto-Learn Mode). W trybie samoczynnego uczenia Outpost czy OA nie wysyłają kompletnie żadnych pytań, tworząc automatyczne reguły.

W "Training Mode" - Defense+ pyta się użytkownika czy aplikacja ma być uruchomiona oraz dostępna jest opcja "Computer Security Policy".

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Zbysiek - 14.05.2009

Ciekawe, czy sam firewall będzie spolszczony?


Re: Comodo Internet Security - zord - 14.05.2009

firewall jest spolszczony bo do wszystkiego jest jedna instalka i przy instalacji wybierasz co chcesz zainstalować


Re: Comodo Internet Security - czullo - 14.05.2009

Jurek napisał(a):
czullo napisał(a):Wykazales sie teraz wiedza GrinGrinGrin w przypadku firewalla jaki i hipsa w CIS jest opcja "Trening mode" ="Auto-Learn Mode"


To ty kolejny raz się zbłaźniłeś. "Trening mode" to coś zupełnie innego niż tryb samoczynnego uczenia (Auto-Learn Mode). W trybie samoczynnego uczenia Outpost czy OA nie wysyłają kompletnie żadnych pytań, tworząc automatyczne reguły.

W "Training Mode" - Defense+ pyta się użytkownika czy aplikacja ma być uruchomiona oraz dostępna jest opcja "Computer Security Policy".

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Chyba tylko w twoim swiecie i na syberi Grin


Re: Comodo Internet Security - marcinloboda - 14.05.2009

nie ma co się kłócić który fv jest lepszy.. każdy używa to co według niego jest lepsze.. Ja długo jechałem na Fv systemowym (XP) i avaście i też było dobrze Smile Teraz mam comodo i działa.. szybko i nie mam problemów.. to jest tak jak z samochodami.. jeden woli audi, drugi mercedesa, trzeci bmw i znajdzie się też miłośnik fiata..


Re: Comodo Internet Security - mateusxzz - 14.05.2009

A ja jestem bezpieczny w 100% Smile


Re: Comodo Internet Security - Zbysiek - 14.05.2009

zord napisał(a):firewall jest spolszczony bo do wszystkiego jest jedna instalka i przy instalacji wybierasz co chcesz zainstalować


To fajnie, więc pewnie się skuszę na niegoSmile


Re: Comodo Internet Security - marcinloboda - 14.05.2009

ja mam kubuntu 9.04 Smile jeszcze nie zainstalowany.. więc jak na razie tylko wersja live..


Re: Comodo Internet Security - Plati - 14.05.2009

ja miałem wersję Live Ubuntu 8.10, pozniej zainstalowałem Linuksa, ale ostatecznie trochę później stwierdziłem, że Linux nie jest mi do niczego potrzebny, nie funkcjonalny. Ostatnio pojawił się ciekawy felieton o Linuksie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Edit: Juz filtruje. Mam pytanie jeszcze: Czy jak mam ustawioną opcję ukrywania portów dla wszystkich to dalej będę mógł bez przeszkód łączyć się z innymi przez Skype, czy grać w Multiplayery?


Re: Comodo Internet Security - Plati - 14.05.2009

czullo jak program zainstalowany na komputerze może pobierać więcej prądu? I to w watach? Tongue

marcinloboda: Ja testuję to Comodo Firewall i jak na razie (po ostatnim poście jak ustawić wykrywane ataki) jest OK.


Re: Comodo Internet Security - czullo - 14.05.2009

Plati napisał(a):czullo jak program zainstalowany na komputerze może pobierać więcej prądu? I to w watach? Tongue

marcinloboda: Ja testuję to Comodo Firewall i jak na razie (po ostatnim poście jak ustawić wykrywane ataki) jest OK.


to taka aluzja do tego, ze przez program trzeba bylo robic formata.


Re: Comodo Internet Security - Plati - 14.05.2009

Czullo: niestety, ale czasem jakiś program naprawdę potrafi sporo namieszać w systemie i wręcz zmusić usera do formata. Sam doświadczyłem takiej sytuacji z 5 lat temu, podczas grania w SimCity 3000 obraz unieruchomił się, potem gdy zrobiłem reset Windows już się nie pokazał. Ale o takie błędy nie będę oskarżać Comodo czy inne duże firmy. Zresztą gdyby Comodo lub inna duża firma tak robiła, fora wrzałyby.


Re: Comodo Internet Security - adam_993 - 14.05.2009

Ja miałem całkowite ukrycie komputera i z grami problemów nie miałem. Jedynie dodałem zasadę Aplikacji dopuszczanej (trusted).

A teraz porada dnia dla CIS.
Jeżeli chcesz usunąć CIS 3.9, to rób ZAWSZE w trybie normalnym. Ani się waż usuwać w trybie awaryjnym.
Ja usunąłem w trybie awaryjnym i zonk. Rejestr uszkodzony. Format...

Jestem w takiej desperacji, że mam instalator Avasta na dysku. Nie zawaham się go zainstalować!


Re: Comodo Internet Security - Plati - 14.05.2009

Tzn. z jakimi grami problemow nie miales? Mnie chodzi o wszelkie gry i multiplayery od EA Smile

A Avasta nie radzę instalować. Wiesz dlaczego. Ale jak chcesz Tongue


Re: Comodo Internet Security - adam_993 - 14.05.2009

Zero problemów z CoD i CoD: UO. Punkbuster tylko trochę się denerwował. Ale i jemu wystarczy pozwolić na wszystko. Ping w porządku. EA? Anno 1503, Medal Of Honor paczka War Chest (wszystko legalne).

Dobra, to NOD32 na czystym pececie i Outpost.


Re: Comodo Internet Security - Dozamet1 - 14.05.2009

Jurek napisał(a):
Dozamet1 napisał(a):U mnie działa tak jakby go nie było.Pyta tylko w tedy jak coś instaluję a tak cisza!I nikt już nie powie że jest upierdliwy<teraz chyba tylko użytkownik>


Największym mankamentem CIS jest niesamowita upierdliwość Defense+ podczas instalacji niektórych programów. Nie wiem jak jest w najnowszej wersji ale brakuje mi tam czegoś takiego jak opcja "optimal" w hipsie oraz "Auto-Learn Mode" w hipsie i firewallu.


Nie jest już tak upierdliwy pyta jedynie 1okienko przy instalacji nowego programu i jedno przy odinstalowaniu a tak to jedynie 4 okna były zaraz po instalacji