SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 03.09.2011

Myślę że jednak Comodo mogłoby się bardziej do tej sprawy przyłożyć.
Unclassified malware - wtf? Backdoor, trojan, robak?? A może fakeav?
Dodanie chociaż przedrostka TR, SPY, WRM ułatwia orientację.
morphiusz napisał(a):Kolejna pierdółka o produktach fimy "C" podobnie jak z autosandboxem i tym, że tak się to nazywa.
Wszystko działa, radzę wziąć pod lupę inne programy, znajdziesz tego masę.

Bez komentarza.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 03.09.2011

Gieniu, bez komentarza, a jednak komentujesz.
To tak nieistotna sprawa.. nazywanie zagrożeń, że nie wiem dlaczego ta pełna jadu dyskusja ma miejsce.


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 03.09.2011

Nie, nie chciałem komentować tego fragmentu Twojej wypowiedzi, dlatego "wystosowałem notę bez komentarza" (bardzo dyplomatycznie, prawda?).
Hmm to tak jak powiedzieć "nie chcę rozmawiać". To już jest rozmowa, chociaż mowa jest o niechęci do dialogu. Sprzeczność? Hmm to jak prawie rekurencja...
sam nie wiem... zastanowię się nad tym... na razie jednak...
morphiusz napisał(a):To tak nieistotna sprawa.. nazywanie zagrożeń, że nie wiem dlaczego ta pełna jadu dyskusja ma miejsce.

To jest forum, a zadaniem forum jest dyskusjana najróżniejsze tematy. Skoro zaczęła się dyskusjao nazewnictwie zagrożeń, to dlaczego nie mielibyśmy podyskutować ? Czy temat dyskusjijest niewygodny dla Comodo? Gdyby to była kwestia nazewnictwa: Antivirus czy Anti-virus to rozumiem, nie trzeba dyskutować .
Ale w tej kwestii chyba możemy sobie podyskutować ? Heh przypomniały mi się słowa Ambienta, odnośnie tego że zawsze masz ułożone odpowiedzi na pytania odnośnie jakości oprogramowania Comodo. To nie działa - po co, i tak z tego nie skorzystasz. Raw socket... przecież Defense+ chroni...

Pełna jadu? Gdzie jest tu jad? Nie chcę drążyć tego tematu (staram się być neutralny i nie atakuję użytkowników), ale nie przypominam sobie by na forum padły hasła: Comodo to złodzieje i chamy, użytkownicy programów Comodo to barany, Melih niech się weźmie za robienie kebabów a nie za tworzenie oprogramowania. Jeśli ktoś nie przepada za czymś to będzie starał się storpedować entuzjazm zwolennika. To tak jak z walką na linii Windows-Linux. Linuksiarza można łatwo złamać, wystarczy się go zapytać czy na nowym notebooku zadziała hibernacja i wstrzymanie systemu Smile

Ogólnie Twoje zachowanie przypomina mi coś takiego: oni są okropni, bo atakują moją firmę, afee. Twoje słowa o rzekomym jadzie kojarzą mi się z naszą dyskusją na temat równowagi na linii antagoniści i zwolennicy Comodo. Pamiętaj że Safe Group to "grupa ds. bezpieczeństwa", nie polskie centrum techniczne Comodo Group. Im więcej się mówi o Comodo tym więcej pytań...


Re: Comodo Internet Security - lanzone - 07.09.2011

Czy ktoś z was doświadcza podobnej zasobożerności Comodo podczas aktualizacji? Zaraz po instalacji myślałem, że to normalne bo pierwszy update jest dość spory, ale dzieje się to za każdym razem. Całość trwa około 10 minut, a w między czasie system wyrzuca komunikat o niskiej ilości pamięci wirtualnej.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - ichito - 08.09.2011

Eugeniusz napisał(a):Czy temat dyskusjijest niewygodny dla Comodo? Gdyby to była kwestia nazewnictwa: Antivirus czy Anti-virus to rozumiem, nie trzeba dyskutować .
Ale w tej kwestii chyba możemy sobie podyskutować ? Heh przypomniały mi się słowa Ambienta, odnośnie tego że zawsze masz ułożone odpowiedzi na pytania odnośnie jakości oprogramowania Comodo. To nie działa - po co, i tak z tego nie skorzystasz. Raw socket... przecież Defense+ chroni...

Pełna jadu? Gdzie jest tu jad? Nie chcę drążyć tego tematu (staram się być neutralny i nie atakuję użytkowników), ale nie przypominam sobie by na forum padły hasła: Comodo to złodzieje i chamy, użytkownicy programów Comodo to barany, Melih niech się weźmie za robienie kebabów a nie za tworzenie oprogramowania. Jeśli ktoś nie przepada za czymś to będzie starał się storpedować entuzjazm zwolennika. To tak jak z walką na linii Windows-Linux. Linuksiarza można łatwo złamać, wystarczy się go zapytać czy na nowym notebooku zadziała hibernacja i wstrzymanie systemu Smile

Ogólnie Twoje zachowanie przypomina mi coś takiego: oni są okropni, bo atakują moją firmę, afee. Twoje słowa o rzekomym jadzie kojarzą mi się z naszą dyskusją na temat równowagi na linii antagoniści i zwolennicy Comodo. Pamiętaj że Safe Group to "grupa ds. bezpieczeństwa", nie polskie centrum techniczne Comodo Group. Im więcej się mówi o Comodo tym więcej pytań...

Lepiej i bardziej dyplomatycznie bym tego nie ujął...gratulacje i dzięki za wypowiedź.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 09.09.2011

Kolejna beta przynosi spore poprawki dla HIPSA! Brawo.
Co nowego w 5.8.206694.2075?

NAPRAWIONO!Aktualizacja Antywirusa zużywała dużo pamięci.
NAPRAWIONO!Antywirus crashował na złych sektorach dysku.
NAPRAWIONO!HIPS mógł być ominięty przez różne malware wykorzystujące zaufane aplikacje (np. plik svchost.exe)
NAPRAWIONO!HIPS nie wykrywał niektórych metod przechwytywania obrazu (loggery).
NAPRAWIONO!HIPS nie wykrywał różnych modyfikacji usług systemowych.

Download:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 09.09.2011

Nie wiesz może czy planują kiedykolwiek zrobić antyvirus updater schedule? Jak teraz z obciążeniem przy aktualizacji?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 09.09.2011

Aktualizacje teraz powinny być jeszcze szybsze i mniej obciążać komputer.
Ciekawostką jest, że CIS teraz zalicza wszystkie testy spysheltera na przechwytywanie zawartości ekranu.


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 09.09.2011

To z jednej strony dobrze, z drugiej świadczy jednak o tym, że HIPS był mocno "dziurawy" i dawał spore pole do popisu (test SpySheltera to kilka metod).


Re: Comodo Internet Security - ichito - 09.09.2011

morphiusz napisał(a):Ciekawostką jest, że CIS teraz zalicza wszystkie testy spysheltera na przechwytywanie zawartości ekranu.

To co?...wcześniej sobie nie radził?...taki "doskonały" HIPS i cały pakiet do pomocy? Grin
--------------
Bez urazy Morphiusz...to tak na koniec dnia dla rozluźnienia Smile


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 09.09.2011

Tak tylko wspomniałem, bo niedawno o tym dyskutowaliśmy a tu już poprawa Wink
Ichito, ten sarkazm nie był potrzebny Wink.


Re: Comodo Internet Security - ichito - 09.09.2011

No to fakt...widać, że Twoje starania i ciągłe niemal uwagi wrzucane twórcom Comodo faktycznie są bardzo skuteczne. To przecież nie pierwszy przykład, kiedy na fali dyskusji o jakiś zachowaniach pakietu krystalizujesz z nich jakieś konkretne wnioski i sugestie do zastosowania. To naprawdę dobra robota.


Dodano: 9 wrz 2011, 2011 15:30

morphiusz napisał(a):Ichito, ten sarkazm nie był potrzebny Wink.

Oj tam...oj tam...to takie bardziej koleżeńskie zaczepki Smile


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 09.09.2011

ichito napisał(a):Oj tam...oj tam...to takie bardziej koleżeńskie zaczepki

Ok, ok Smile
Warto dodać, że to ostatnia wersja BETA.


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 09.09.2011

Będzie final 5.8, czy od razu oznaczone jako 6.0?


Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 09.09.2011

lukasamd napisał(a):Będzie final 5.8, czy od razu oznaczone jako 6.0?

Jakiś czas temu gdzieś wyczytałemże 5.8 to pomostmiędzy 5.5 a 6. Ale... mogło się coś zmienić.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 09.09.2011

Finał będzie zapewne 5.8, 6 czekają spore zmiany i innowacje, to jeszcze nie to.


Re: Comodo Internet Security - ELWIS1 - 09.09.2011

Morphiusz, a możesz zdradzić co to za zmiany w 6?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 09.09.2011

Już wspominałem:
- killswitch w cisie zamiast tych standarowych procesow,
-wirtualizacja w autosandboxie
-mniej alertow dotyczacych 2 zasobow
-na pewno jest coś jeszcze, czego nie pamietam/nie zostalo powiedziane.


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 09.09.2011

Jakieś różnice w działaniu odczuwalne??


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 12.09.2011

Takie małe pytanko.
Da się gdzieś pobrać betę ale wersji Complete?
Posiadam takową finalną ale już mnie dobijają te aktualizację i chętnie bym na to nagrał betę ale bez zmiany wersji.
Ile trzeba będzie jeszcze czekać na final?