SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - Jurek - 14.05.2009

Plati napisał(a):Czullo: niestety, ale czasem jakiś program naprawdę potrafi sporo namieszać w systemie i wręcz zmusić usera do formata. Sam doświadczyłem takiej sytuacji z 5 lat temu, podczas grania w SimCity 3000 obraz unieruchomił się, potem gdy zrobiłem reset Windows już się nie pokazał. Ale o takie błędy nie będę oskarżać Comodo czy inne duże firmy. Zresztą gdyby Comodo lub inna duża firma tak robiła, fora wrzałyby.


Nie uważam, ze CIS się często wiesza i to w taki sposób, ze zmusza do formatu. Był to przypadek raczej incydentalny z którym się zetknąłem, gdy wyinstalowywałem Defense+ z CISa. Comodo się tak zawiesił, że próby ponownej instalacji, wyinstalowania programu i przywracania systemu nic nie dały. Większość aplikacji była odcięta od netu i trzeba było robić format . Napisałem o tym tylko dlatego, że śmieszą mnie takie jednostronne i głupawe opinie, typu Comodo działa bez zarzutu a Outpost jest do niczego.
Skuteczność tych firewalli z HIPS jest bardzo zbliżona. Różnica polega na sposobie konfiguracji i automatyce. Dodatkowo Outpost Pro blokuje ID, IP, reklamy i posiada ochronę poczty oraz przeciw spyware. Comodo Pro w przeciwieństwie do free, dodatkowo chroni połączenia radiowe.


Re: Comodo Internet Security - czullo - 14.05.2009

z komputerami mam stycznosc 11 lat i jeszcze nie slyszalem zeby jakis "program" spowodowal koniecznosc robienia formata, nie wliczajac w to wirusow oczywiscie.


Re: Comodo Internet Security - Dozamet1 - 14.05.2009

Ja raz robiłem format po Norton Ghost zamiast mi zrobić backup systemu to tak namieszał że przy instalacji systemu na nowo windows nie widział dysku.Po Comodo nie robiłem jeszcze nawet jak była wersja BETA


Re: Comodo Internet Security - polak900 - 14.05.2009

właśnie pobrało mi nową wersję comodo
jest update do wersji final!
mnie chodziła dobrze ale może ta aktualizacja poprawi wasze instalacje


Re: Comodo Internet Security - Plati - 14.05.2009

hej nie wiecie co to za ataki w logach Comodo IGMP IP zrodlowe to 10.0.0.2 a IP docelowe to 224.0.0.1 te ataki zdrzają się co 1 minutę dokladnie.?


Re: Comodo Internet Security - Creer - 14.05.2009

Chcialem wsrod tych calych zachwytow i uwag nad CIS''em przytoczyc ostatni post Kees''a z forum Wilders. Nie ma to sluzyc wywolaniu kolejnej wojny, tylko poszerzeniu horyzontow, poza piaskownice Comodo Forum, gdzie posty ktore nie sa korzystne dla firmy sa usuwane.
Zatem do rzeczy... Kees bardzo trafnie podsumowal cala polityke firmy C. i ich nowy produkt, przytaczajac fakty ktore sam stworzyl goru Comodo - CEO - Melih. Uwagi Kees''a sa nawiazaniem do testow innych uzytkownikow Wilders Security Forum, oraz braku dystansu producenta C. do wlasnego produktu a takze licznych ''fanboyow'' ktorzy czesto bezmyslnie rozprzestrzeniaja gdzie sie da produkty firmy Comodo w mysl hasla przewodniego firmy "help spread the world":

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - adam_993 - 14.05.2009

No i jestem skazany na Avasta.


Nie będę mógł go odinstalować, bo jak włączę awaryjny to mi się uszkodzi rejestr. Nie mam nawet CIS.


Re: Comodo Internet Security - VenomX - 14.05.2009

Ale bzdury...


Re: Comodo Internet Security - polak900 - 14.05.2009

Creer napisał(a):Chcialem wsrod tych calych zachwytow i uwag nad CIS''em przytoczyc ostatni post Kees''a z forum Wilders. Nie ma to sluzyc wywolaniu kolejnej wojny, tylko poszerzeniu horyzontow, poza piaskownice Comodo Forum, gdzie posty ktore nie sa korzystne dla firmy sa usuwane.
Zatem do rzeczy... Kees bardzo trafnie podsumowal cala polityke firmy C. i ich nowy produkt, przytaczajac fakty ktore sam stworzyl goru Comodo - CEO - Melih. Uwagi Kees''a sa nawiazaniem do testow innych uzytkownikow Wilders Security Forum, oraz braku dystansu producenta C. do wlasnego produktu a takze licznych ''fanboyow'' ktorzy czesto bezmyslnie rozprzestrzeniaja gdzie sie da produkty firmy Comodo w mysl hasla przewodniego firmy "help spread the world":

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



comodo ma dużą popularność to i fanboyów nie brakuje
mnie osobiście najbardzej odpowiadała OA al wszystkie wersje źle działają na win 7
tzn w ogóle nie działają
comodo obecnie testuję i jak na razie nie widzę problemów
Creer napisał(a):Chcialem wsrod tych calych zachwytow i uwag nad CIS''em przytoczyc ostatni post Kees''a z forum Wilders. Nie ma to sluzyc wywolaniu kolejnej wojny, tylko poszerzeniu horyzontow, poza piaskownice Comodo Forum, gdzie posty ktore nie sa korzystne dla firmy sa usuwane.
Zatem do rzeczy... Kees bardzo trafnie podsumowal cala polityke firmy C. i ich nowy produkt, przytaczajac fakty ktore sam stworzyl goru Comodo - CEO - Melih. Uwagi Kees''a sa nawiazaniem do testow innych uzytkownikow Wilders Security Forum, oraz braku dystansu producenta C. do wlasnego produktu a takze licznych ''fanboyow'' ktorzy czesto bezmyslnie rozprzestrzeniaja gdzie sie da produkty firmy Comodo w mysl hasla przewodniego firmy "help spread the world":

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



comodo ma dużą popularność to i fanboyów nie brakuje
mnie osobiście najbardzej odpowiadała OA al wszystkie wersje źle działają na win 7
tzn wogóle nie działają
comodo obecnie testuję i jak na razie nie widzę problemów


Re: Comodo Internet Security - Creer - 14.05.2009

VenomX napisał(a):Ale bzdury...


Zatem przyklad pierwszy z brzegu, dla potwierdzenia faktow.
Post nr. 122:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mala uwaga, nie chce teraz porownywac OA do Comodo, ani dyskutowac ktory FW jest lepszy/najlepszy, tylko pokazac ze Comodo moze wprowadzac w blad swoimi komunikatami.


Re: Comodo Internet Security - czullo - 14.05.2009

Creer napisał(a):Chcialem wsrod tych calych zachwytow i uwag nad CIS''em przytoczyc ostatni post Kees''a z forum Wilders. Nie ma to sluzyc wywolaniu kolejnej wojny, tylko poszerzeniu horyzontow, poza piaskownice Comodo Forum, gdzie posty ktore nie sa korzystne dla firmy sa usuwane.
Zatem do rzeczy... Kees bardzo trafnie podsumowal cala polityke firmy C. i ich nowy produkt, przytaczajac fakty ktore sam stworzyl goru Comodo - CEO - Melih. Uwagi Kees''a sa nawiazaniem do testow innych uzytkownikow Wilders Security Forum, oraz braku dystansu producenta C. do wlasnego produktu a takze licznych ''fanboyow'' ktorzy czesto bezmyslnie rozprzestrzeniaja gdzie sie da produkty firmy Comodo w mysl hasla przewodniego firmy "help spread the world":

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Tez bym sie zloscil jesli zamiast mojego (platnego) oprogramowania ludzie wybierali by darmowe i lepsze Grin


Re: Comodo Internet Security - VenomX - 14.05.2009

Każdemu się zdarza .


Re: Comodo Internet Security - Pablosss - 14.05.2009

Tyle tylko że to zdarzenie może mieć poważne konsekwencje.


Re: Comodo Internet Security - VenomX - 14.05.2009

Pablosss napisał(a):Tyle tylko że to zdarzenie może mieć poważne konsekwencje.


Poważne konsekwencje zdarzają się też przy oprogramowaniu antywirusowym .


Re: Comodo Internet Security - Creer - 14.05.2009

czullo, nie jestem autorem zadnego oprogramowania zabezpieczajacego. Szczerze mowiac nie po to dalem wyzej te uwagi odnosnie ''cudowego'' Comodo, aby wywolywac wojne co jest lepsze, o czym rowniez wczesniej wspomnialem. Prawde mowiac nie obchodzi mnie czego uzywasz i nie zalezy mi na przekonywaniu kogokolwiek do swoich racji, naklanianiu do uzywania danego produktu - opisuje tylko rzeczy takimi jakimi sa, fakty nie klamia.
VenomX napisał(a):
Pablosss napisał(a):Tyle tylko że to zdarzenie może mieć poważne konsekwencje.


Poważne konsekwencje zdarzają się też przy oprogramowaniu antywirusowym .


Grunt to wiedziec o tym i pamietac. W dobie reklam programow AV, producenci zapewniaja ze kupno ich produktu zapewni nam 100% bezpieczenstwo, co jest niestety nieuczciwym chwytem marketingowym, konsekwencje nieswiadowmych tego faktu uzytkownikow, mozna znalezc na forach poswieconych tematyce komputerowej w dzialach "Logi HiJackThis".


Re: Comodo Internet Security - polak900 - 14.05.2009

totalna klapa ludzie z comodo dali plamę, ale już tak jest
ciekawe czy takie coś już poprawili w nowej wersji


Re: Comodo Internet Security - Plati - 14.05.2009

O co Keesowi dokladnie chodzi, bo nie wszystko zrozumialem? Kazdy chwali swoj program, Comodo jest popularną zaporą o ile nie najpopularniejszą a ludzie tam odwalają kawał dobrej roboty i udostepniają program freeware, ale zawsze znajdą się ludzie po dwoch stronach barykady: fanboye/krytycy. Ja tam jestem po srodku Tongue)

Pragnę zwrócic uwage na to, że zapora XP taka slaba zas nie jest, robi swoje przy tym nie dreczac komunikatami. Gdy się uwaza na to co sie robi, to nawet bez antywirusa i z samą zaporą systemową mozna dac rady.


Re: Comodo Internet Security - Jurek - 14.05.2009

Plati napisał(a):Pragnę zwrócic uwage na to, że zapora XP taka slaba zas nie jest, robi swoje przy tym nie dreczac komunikatami. Gdy się uwaza na to co sie robi, to nawet bez antywirusa i z samą zaporą systemową mozna dac rady.


To jest możliwe tylko w przypadku jednego faceta, stokataczy jak mu tam, który ostatniego wirusa miał na dysku w 1993 roku i nie używał żadnych zabezpieczeń Grin


Re: Comodo Internet Security - Plati - 14.05.2009

Jurek nie wszyscy mają do czynienia z wirusami co kilka dni Smile


Re: Comodo Internet Security - Jurek - 14.05.2009

adam_993 napisał(a):A teraz porada dnia dla CIS.
Jeżeli chcesz usunąć CIS 3.9, to rób ZAWSZE w trybie normalnym. Ani się waż usuwać w trybie awaryjnym.
Ja usunąłem w trybie awaryjnym i zonk. Rejestr uszkodzony. Format...

Jestem w takiej desperacji, że mam instalator Avasta na dysku. Nie zawaham się go zainstalować!


No to podobnie jak ja gdy wyinstalowałem Defense+ tylko że w trybie normalnym i musiałem formatować.
COMODO Internet Security 3.9.81003.508 :

Changes in version 3.9.81003.508:
NEW! Multilingual Support: CIS now supports other languages
NEW! Stateful File Inspection for Realtime Virus Scanner
NEW! Integrated In Memory Virus Scanner(i.e. Integrated BOClean)
NEW! LivePCSupport is provided as a 30 Day Trial
IMPROVED! Default popup layout changed to the basic layout in order to encourage the use of it
IMPROVED! Stronger Defense+ protection: New types of defenses are added e.g. Clipboard logging, Keyboard input blocking etc.
IMPROVED! Keyboard and Screen access alerts are improved and number of false positives are reduced
IMPROVED! Stronger Defense+ protection while the Windows is Booting/Shutting down
IMPROVED! Stronger Default Firewall policy in order to better hide from attackers(Thanks to feedback from our forum moderator Ronny)
IMPROVED! Configuration Management window is changed
IMPROVED! Submission functionality for the Quarantined items added
FIXED! Avntivirus heuristics does not detect some files properly
FIXED! Defense+ BO protection incompatible with Spy Swepper virus scanner.
FIXED! CIS does not validate digital certificates properly
FIXED! CIS blocks some application from being executed
FIXED! BSOD while CIS is being uninstalled
FIXED! CIS does not detect some types of shellcodes upon a BO attack
FIXED! CIS erroneously reports buffer overflow attacks for some applications under certain circumstances
FIXED! CIS does not scan specially created RAR files properly (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, first reported by Thierry Zoller)
FIXED! CIS creates duplicate file name entries for some protected file access alerts
FIXED! Right click scanner reports "Antivirus Engine is not initialized"
FIXED! Threatcast registration does not work properly(This bug caused some users unable to see TC statistics)
FIXED! CIS occasionally crashes while submitting the files
FIXED! CIS firewall drivers sometimes cannot be restored by the diagnostics utility
FIXED! CIS did not scan NTFS streams during manual scanning
FIXED! Windows Logon Screen is shown when CIS is installed under certain circumstances(Windows created a password bug)
FIXED! CIS causes system performance to degrade after prolonged time of network data transfer

Download :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]