SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - MafiuPL - 11.10.2011

X26 napisał(a):No ale masz 6 rdzeni. Ja mam starego kompa i mi stara wersja naprawdę rwała przy aktualizacji.


Nie wyraziłem się jasno Ideai fakt faktem nie odczuwałem tego, ale teraz przy aktualizacji v. 5.8 spojrzałem do menedżera zadań i proc był wykorzystany w maks 13% przez Comodo.


Re: Comodo Internet Security - PascalHP - 11.10.2011

Jak ze skanem? Też potrafi przyciąć procka do 100%?


Re: Comodo Internet Security - MafiuPL - 11.10.2011

Nie mam jakiś profesjonalnych narzędzi do mierzenia użycia procka, ale odpaliłem skan i przez 7 minut obserwowałem jego użycie w zakładce "wydajność" i skakał od 0% do 25%. Średnio było ok. 10% użycia patrząc po wykresach choć nie wiem coby się działo po np. 30 minutach bo z ubiegającym czasem wydawało mi się, że zapotrzebowanie wzrastało.


Re: Comodo Internet Security - PascalHP - 11.10.2011

To nie zależy od czasu skanowania, tylko skanowanego pliku.


Re: Comodo Internet Security - MafiuPL - 11.10.2011

Ahha - no to się wygłupiłem Facepalm

Zatem przeskanowałem folder z instalkami programów (Ashampoo Burning Studio, Firefox, AQQ, Foxit Reader, LG PC Suite, sterowniki itd. łącznie 42 programy o wadze 1,76 GB): użycie procka od 6% do 69%, ale najczęściej oscylowało pomiędzy 36% a 44%. Użycie RAM przez "cavscan.exe": od 56 do 122 MB.


Re: Comodo Internet Security - Borzuck - 11.10.2011

Udało się przejść do wersji 5.8 z małymi problemami. Dokładniej to po odinstalowaniu CISa i restarcie zostały części programu i nowy instalator wywalał błąd. Na szczęście miałem stosunkowo świeżą kopię danych ( sprzed 3 dni) więc powróciłem do niej i zainstalowałem na starego 5.5 i wszystko poszło okej. Mam nadzieję, że nie będzie to sprawiało jakichś problemów z działaniem programu.
Pozdrawiam


Re: Comodo Internet Security - Kolos28 - 11.10.2011

mialem przed chwila najnowdzego CIS, za duzo nowosci nie zsueazylem wzgledem starej wersji, nadal brak chociazby ochrony www itp. wiec wrocilem do NIS2012. nie wiem być może sekret drzemie pod maską CIS Wink


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 11.10.2011

slawsi5 napisał(a):nie wiem być może sekret drzemie pod maską CIS


Owszem.
W przeciwienstwie do Nortona chroni w pelni przed ZeroAccess, loggerami.
Od tej wersji lepiej sprawuje sie w ochronie na systemach x64.
Nie ma ochrony www. fakt.


Re: Comodo Internet Security - Kolos28 - 11.10.2011

morphiusz napisał(a):Owszem.
W przeciwienstwie do Nortona chroni w pelni przed ZeroAccess, loggerami.
Od tej wersji lepiej sprawuje sie w ochronie na systemach x64.
Nie ma ochrony www. fakt.


dlatego do Nortona obecnie używam spyshelter premium a z tego co słyszałem NIS już w pełni chroni przed ZeroAccessSmile


Re: Comodo Internet Security - KaMiL - 11.10.2011

Mam Comodo Firewall 5.5 i program nie wyszukał nowej wersji.
Mogę zrobić instalację nakładkową, czy muszę poczekać, aż program wyszuka aktualizacje?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 11.10.2011

slawsi5 napisał(a):a z tego co słyszałem NIS już w pełni chroni przed ZeroAccess


Była jakas aktualizacja?Jesli jest tak jak mowisz, to moze botnety zmniejsza sie o kilka tysiecy sztuk zombie Smile

Temat na forum Comodo dot. nowej wersji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


@KaMiL: program zaktualizuje się w ciągu najbliższego tygodnia bądź możesz wykonać instalację nakładkową(jednak najpierw sprawdz, bo sam nie mam 100% pewnosci).
Zawsze jednak najlepsza jest czysta instalacja Tongue.


Re: Comodo Internet Security - Borzuck - 11.10.2011

morphiusz napisał(a):
slawsi5 napisał(a):a z tego co słyszałem NIS już w pełni chroni przed ZeroAccess


Była jakas aktualizacja?Jesli jest tak jak mowisz, to moze botnety zmniejsza sie o kilka tysiecy sztuk zombie Smile

Temat na forum Comodo dot. nowej wersji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


@KaMiL: program zaktualizuje się w ciągu najbliższego tygodnia bądź możesz wykonać instalację nakładkową(jednak najpierw sprawdz, bo sam nie mam 100% pewnosci).
Zawsze jednak najlepsza jest czysta instalacja Tongue.


Ja radziłbym nakładkową, sam tak mam i jest wszystko OK. A gdy próbowałem odinstalować CISa, to niby proces deinstalacji przebiegł poprawnie, restart a tu dalej siedzi w programach, starcie, tylko w "dodaj/usuń" nie było. Dodam, że nie dało się też go wywalić poprzez jego deinstalator. Ręczne wywalenie powodowało wystąpienie błędu podczas instalacji 5.8. Dobrze, że miałem backupa...


Re: Comodo Internet Security - Kolos28 - 11.10.2011

morphiusz napisał(a):Była jakas aktualizacja? Jesli jest tak jak mowisz, to moze botnety zmniejsza sie o kilka tysiecy sztuk zombie


przynajmniej pod tym linkiem sobie radzi

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 11.10.2011

slawsi5 napisał(a):
morphiusz napisał(a):Była jakas aktualizacja? Jesli jest tak jak mowisz, to moze botnety zmniejsza sie o kilka tysiecy sztuk zombie


przynajmniej pod tym linkiem sobie radzi

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



W innych znowu przepuszcza... taka loteria, ale OK.


Re: Comodo Internet Security - Kolos28 - 11.10.2011

morphiusz napisał(a):W innych znowu przepuszcza... taka loteria, ale OK.

tylko to najnowszy test z tym rootkitem - myślę że przy normalnym że jak nie będę szukał problemów to mnie ten rootkit nie dorwieWink


Re: Comodo Internet Security - KaMiL - 11.10.2011

No i po instalacji nakładkowej wszystko w porządku Smile
Kiedy się uruchomi pierwszy raz instalator i włączy instalację, to potem jest komunikat, żeby zretartować kompa, i instalacja będzie automatycznie wznowiona. Ale po restarcie ni widu ni słychu Smile Chyba po prostu Comodo zostało usunięte. Wystarczy jeszcze raz uruchomić instalkę.


Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 11.10.2011

slawsi5 napisał(a):mialem przed chwila najnowdzego CIS, za duzo nowosci nie zsueazylem wzgledem starej wersji, nadal brak chociazby ochrony www itp. wiec wrocilem do NIS2012. nie wiem być może sekret drzemie pod maską CIS Wink
Comodo nie będzie tego mieć nigdy , bo jest to moduł który ma i będzie mieć 6v znikome znaczenia ( już teraz mamy do czynieniaze świetnym ograniczaniemnieznanychaplikacji). Piasek działa w większości programów tak dobrze że oprócz pierwszego minitu go nawet nie zauważamy. Każdy program ma swoje mocne i słabsze strony, tak samo można powiedzieć o nisie. Jak trafi się na paczke archiwum (w którym znajdują się robaki) to część modułów jest zbędna...


Re: Comodo Internet Security - facecik - 11.10.2011

No ale ten nowy CIS potrafi pożreć mi do 400mb ramu !


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 11.10.2011

facecik napisał(a):No ale ten nowy CIS potrafi pożreć mi do 400mb ramu !


Sporo.... Tongue
A przy jakich okolicznosciach? To sa pojedyncze skoki czy ciagle obciazenie?

no i czy zmieniales ustawienia?


Re: Comodo Internet Security - facecik - 11.10.2011

Podczas aktualizacji pożera ok 200 , a wczoraj podczas skanowania systemu zauważyłem znaczny wzrost użycia ramu i wlazłem w monitor zasobów a tu patrze a CIS sobie zarezerwował prawie 380mb ramu.Nie wiem czemu tyle pożarł , może po części dlatego że mam go 6Gb , i system x64, no ale mimo wszystko trochę sporo wg mnie.
Co prawda obciążenie systemu jest znikome , ale CIS to ramożerca.

Ustawienia skanowania ustawione na maxa , chmura , wysoka heurystyka