SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 14.10.2011

X26 napisał(a):Zna ktoś jakiś poradnik jak to dobrze skonfigurować? Używam CISA od wersji 3 i wkurza mnie to, że za każdym razem muszę się "uczyć" programu. Dlaczego enchanced D+ jest domyślnie wyłączony i co ten tryb daje?
Ja sobie zainstalowałem cisa wczoraji włączyłem tylko enchanced D+ , reszta standard.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 14.10.2011

No tylko, że w ustawieniach firewalla jest są ustawienia np. ARP. Kiedyś się to włączało a teraz to sam nie wiem...


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 14.10.2011

X26 napisał(a):Zna ktoś jakiś poradnik jak to dobrze skonfigurować? Używam CISA od wersji 3 i wkurza mnie to, że za każdym razem muszę się "uczyć" programu. Dlaczego enchanced D+ jest domyślnie wyłączony i co ten tryb daje?


Pisałem o tym kilka razy... Sad
Lepsza ochrona systemów x64, na razie wyłączony, żeby poddac to wiekszym testom.
Dla systemow x32 nie robi praktycznie zadnej roznicy.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 14.10.2011

Ok a te ustawienia dodatkowe firewalla - są domyślnie wyłączone. Zostawić tak czy zaznaczyć?


Re: Comodo Internet Security - Kolos28 - 14.10.2011

X26 napisał(a):Ok a te ustawienia dodatkowe firewalla - są domyślnie wyłączone. Zostawić tak czy zaznaczyć?

z tego co ja się orientuję to powinny być zaznaczone w celu lepszej ochrony ale lepiej niech morphiusz się wypowie<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 14.10.2011

Ja zaznaczam Smile
Wszystko oprocz ostatniej mam.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 14.10.2011

No ja właśnie do tej pory zaznaczałem wszystkie oprócz ostatniej ale czemu to jest wyłączone domyślnie to nie wiem.


Re: Comodo Internet Security - sadam - 18.10.2011

U mnie stała sie dziwna rzecz... wszystkie ustawienia CISa powróciły do domyślnych, wywaliło mi riccoVPN , KSi zaczeło krzyczeć na inne pliki które wiem napewno że są okNone Co do ustawien to zmieniłem je teraz na proaktive, pozmieniałem ustawienia av, zapory i jak narazie wszystko działa bardzo ładnie. Mam pytanie czy lepiej w AV dac skanowanie w chmurze czy pozostawić domyślnie?Smile (w chmurze strasznie muli )


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 19.10.2011

Skan w chmurze jest tylko na żądanie więc można przeskanować komputer raz a potem zaznaczyć tą opcję, a co do ustawień...no cóż zdarza się to czasami. Mi się resetował Kasper 2010.


Re: Comodo Internet Security - Blade - 19.10.2011

morphiuszMasz jakieś informacje na temat tego kiedy wyjdzie aktualizacja do 5.8?
Tydzień mija a jej wciąż nie ma.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 19.10.2011

Aktualizacja via program została właśnie wydana.


Re: Comodo Internet Security - Blade - 19.10.2011

Aż miło było patrzeć jak się aktualizował Cool


Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 19.10.2011

morphiusz napisał(a):Aktualizacja via program została właśnie wydana.
Szybki sms do ceo comodo i aktualizacja jest ; ]


Re: Comodo Internet Security - greg53 - 20.10.2011

Blade napisał(a):Aż miło było patrzeć jak się aktualizował Cool

Mnie to szczęście ominęło. Wczoraj do nocy aktualizacja nie potrafiła się zaktualizować; przez 3 godziny miałem komunikat bodaj "kopiowanie cmdagent.exe". Dziś od rana komunikat: "Nie można znaleźć określonego pliku". Mam promocyjną wersję 5.5. PRO. Co w tej sytuacji robić?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 20.10.2011

Wyczyśc tymczasowe pliki i sprawdź/.


Re: Comodo Internet Security - shinjiru - 20.10.2011

przecież jak uruchomisz instalkę pro to ci wykryje kluczyk i aktualizuje...


Re: Comodo Internet Security - greg53 - 20.10.2011

morphiusz napisał(a):Wyczyśc tymczasowe pliki i sprawdź/.
usunąłem, sprawdziłem i nie działa...


Re: Comodo Internet Security - Blade - 20.10.2011

greg53 napisał(a):
Blade napisał(a):Aż miło było patrzeć jak się aktualizował Cool

Mnie to szczęście ominęło. Wczoraj do nocy aktualizacja nie potrafiła się zaktualizować; przez 3 godziny miałem komunikat bodaj "kopiowanie cmdagent.exe". Dziś od rana komunikat: "Nie można znaleźć określonego pliku". Mam promocyjną wersję 5.5. PRO. Co w tej sytuacji robić?

Ja tak miałem na XP''ku i nic nie pomagało musiałem na nowo zainstalować cały program. Na Win7 x64 aktualizacja przebiegła bez problemów.
morphiuszComodo DNS 2.0 uniemożliwia mi połączenie się z siecią GG oraz innymi sieciami. Problem występuje tylko na win7 Na XP''ku jest wszystko ok Możesz to zgłosić?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 20.10.2011

Blade napisał(a):Comodo DNS 2.0 uniemożliwia mi połączenie się z siecią GG oraz innymi sieciami.


Ale DNSy odpowiadają tylko za strony internetowe, right? Smile
Chyba, ze gg jedzie tą samą drogą.


Re: Comodo Internet Security - LZK - 20.10.2011

Da radę jakoś ustawić że jak się kliknie aktualizuj bazy to to okienko nie będzie cały czas na wierzchu i przy skanowaniu domyślnie wyłączyć opcje "pokaż na wierchu"?