SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 20.10.2011

Ale aktualizacja trwa jakieś 20 sekund (automatyczna jest niewidoczna) a co to za problem odznaczyć ptaszka w oknie skanu? : O


Re: Comodo Internet Security - LZK - 20.10.2011

morphiusz napisał(a):Ale aktualizacja trwa jakieś 20 sekund (automatyczna jest niewidoczna) a co to za problem odznaczyć ptaszka w oknie skanu? : O

No trwa krótko przeważnie ale czasem potrafi trwać ponad minutę i jest denerwujące bo przeszkadza w korzystaniu z programów w tym czasie, nie problem ale jak skanuje np kilka archiwów po kolei to za każdym razem trzeba odznaczać.


Re: Comodo Internet Security - Blade - 20.10.2011

morphiusz napisał(a):
Blade napisał(a):Comodo DNS 2.0 uniemożliwia mi połączenie się z siecią GG oraz innymi sieciami.


Ale DNSy odpowiadają tylko za strony internetowe, right? Smile
Chyba, ze gg jedzie tą samą drogą.

Nie wiem
W każdym razie na starych DNS od Comodo wszystko działa jak należy.


Re: Comodo Internet Security - zord - 20.10.2011

gg łączy się przez http


Re: Comodo Internet Security - Blade - 20.10.2011

Ustawiłem jeszcze raz ten nowy DNS i zaczęło działać
Zobaczymy jak będzie dalej..


Dodano: 20 paź 2011, 2011 17:32

Jednak się gryzą Raz łączy a raz nie. W Comodo mogliby to poprawić


Re: Comodo Internet Security - greg53 - 20.10.2011

shinjiru napisał(a):przecież jak uruchomisz instalkę pro to ci wykryje kluczyk i aktualizuje...
Niestety, to też nie pomogło, aktualizacja się nie powiodła. Na szczęście jakimś cudem zainstalowało się GeekBuddy. Połączyłem się z technikiem i po godzinie uporaliśmy się z zadaniem. Wyobrażałem sobie, że wszystko pójdzie gładko, ale... Cóż darowanemu koniowi itd.


Re: Comodo Internet Security - Borzuck - 20.10.2011

Właśnie wyskoczyła mi aktualizacja programu CIS 5.8. Nie wyświetliła się lista zmian itd. Jeśli nie wyskakuje Wam z automatu to spróbujcie ręcznie, pozdrawiam ;-)


Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 20.10.2011

Borzuck napisał(a):Właśnie wyskoczyła mi aktualizacja programu CIS 5.8. Nie wyświetliła się lista zmian itd. Jeśli nie wyskakuje Wam z automatu to spróbujcie ręcznie, pozdrawiam ;-)


Moderator(Roony) na comodo forumpiszę o tej aktualizacji:

"The updater does a nice job, and adds all needed new entries to all profiles (files/reg/com protection) no matter active or not

There is only one glitch there, it adds 2 extra AV scan profiles one of which already exists (Sunday 12AM Scan) is now scheduled twice!"

Zmiany pewnie naprawiają niedogodność w ustawieniu np przeciw gpcode...


Re: Comodo Internet Security - tachion - 20.10.2011

A w tym filmiku jest pokazane jak ochronić się przed gpcode,jakie wpisy umieścić w programie dokładnie 9min20sek

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 20.10.2011

bardok206 napisał(a):Zmiany pewnie naprawiają niedogodność w ustawieniu np przeciw gpcode...


Nie. Ten update ma na celu wyeliminowanie problemow z aktualizacja.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 21.10.2011

Nowa wersja wcale nie jest taka lekka jak miała być. Zabiera około 600 MB ramu przy aktualizacji. Aż mam ochotę zmienić samego antywira na Avasta ale mam złe wspomnienia z tym ostatnim...


Re: Comodo Internet Security - roofman - 21.10.2011

Hmmm.. .a u mnie się coś dziwnie zachowuje ten zestaw.
Pierwszy raz się z takim czymś spotykam.
Kliknięcie w menu start na XP powoduje opóźnienie otwarcia paska... tak jakby CIS skanował elementy rozwijanego menu.
Całe szczęście że tak się dzieje tylko raz po po uruchomieniu kompa ale jest niekiedy upierdliwe (włączam kompa na moment aby coś sprawdzić i uruchomić i muszę czekać jakieś 10 sekund od kliknięcia myszką w start zanim menu mi się rozwinie).Lol


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 21.10.2011

Pewnie AV skanuje pliki zaraz po włączeniu komputera. Nic się ci ludzie nie nauczą...


Re: Comodo Internet Security - roofman - 21.10.2011

X26 napisał(a):Pewnie AV skanuje pliki zaraz po włączeniu komputera. Nic się ci ludzie nie nauczą...

E, nie sądzę. Bo czy chcę odrazu otwierać czy godzinę po uruchomieniu ale pierwszy raz od właczenia kompa to jest to samo.
Przepatrzyłem opcje aby to jakoś wyłączyć ale nic nie znalazłem. Fakt że lista start u mnie długawa i rozbudowana jest.
Bez CISa jednak działa ''od kliku'', z AVASTem też ''od kliku''.


Re: Comodo Internet Security - Tomasz - 21.10.2011

Z jakiego systemu korzystasz?

Nie wiem czy Comodo ma taką opcję, ale bardzo często wyłączenie opcji typu "Uznaj za zaufane aplikacje podpisane cyfrowo" silnie zwalnia system.


Re: Comodo Internet Security - roofman - 21.10.2011

Tomasz napisał(a):Z jakiego systemu korzystasz?

"Kliknięcie w menu start na XP"Grin
Tomasz napisał(a):Nie wiem czy Comodo ma taką opcję, ale bardzo często wyłączenie opcji typu "Uznaj za zaufane aplikacje podpisane cyfrowo" silnie zwalnia system.

Poszukam w opcjach... jak do domu wrócę.


Re: Comodo Internet Security - andrzej76 - 21.10.2011

U mnie na maszynie wirtualnej CIS 2012 ustawiony na maxa, plus jakwłączony rozszerzony tryb ochrony w defense + jak system jest 64 bit,też nie powinno być żadnych problemów, na maszynie jest 800Mb ram, i nic takiego się nie dzieje jak kliknę w "Start" normalnie funkcjonuje, więc raczej to nie jego wina.System na maszynie 32bit.


Re: Comodo Internet Security - roofman - 21.10.2011

andrzej76 napisał(a):U mnie na maszynie wirtualnej CIS 2012 ustawiony na maxa, plus jakwłączony rozszerzony tryb ochrony w defense + jak system jest 64 bit,też nie powinno być żadnych problemów, na maszynie jest 800Mb ram, i nic takiego się nie dzieje jak kliknę w "Start" normalnie funkcjonuje, więc raczej to nie jego wina.System na maszynie 32bit.

U mnie się tak wali niestety... popatrzyłem w opcjach i nic nie wydumałem.
Zrobiłem teraz test, odinstalowałem CISa, wsadziłem AVASTa jeszcze raz i jest OK.
Ale jeszcze jedna myśl mi przyszła... mam menu classic - jakoś nie przepadam za tym grubym, cukierkowym domyślnym z XP.
Pamiętam, że już kiedyś się nadziałem...pracując w klasycznej skórce win2000 na win XP jakiś program mi się krzaczył, po przełączeniu na styl domyślny XP zaczynał chodzić normalnie...
Odinstaluję AVASTa, zainstaluję CISa i przełączę menu na domyślny styl XP i zobaczę czy coś się zmieni...
Ale to chyba po weekendzie dopiero.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 25.10.2011

Kiedyś było takie coś jak threatcast przy alertach. Nie ma teraz tego? Jeśli tak to czemu zrezygnowali, a może ja mam nie włączone?


Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 25.10.2011

X26 napisał(a):Kiedyś było takie coś jak threatcast przy alertach. Nie ma teraz tego? Jeśli tak to czemu zrezygnowali, a może ja mam nie włączone?
Nie ma