SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 25.10.2011

A czemu to skasowali? Jest gdzieś jakiś temat do tego? Wiem, że nie ma już od dłuższego czasu...


Re: Comodo Internet Security - Tomasz - 25.10.2011

Well ...

Cóż, złego słowa o CIS powiedzieć nie mogę, ale ... mogę powiedzieć coś o GeekBuddy, a dokładniej owego 60dniowego okresu testowego....

Postanowiłem przetestować tą usługę i poprosiłem o wyczyszczenie mojego komputera ze śmieci takich jak historia przeglądarki, cache itp. określane przez Comodo jako Privacy Cleanup. Wcześniej rzecz jasna sprawdziłem, co pokaże mi CCleaner, by następnie sprawdzić czy operator rzeczywiście uprzątnął internetowy syf.

Oto efekty naszej rozmowy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po tej rozmowie sprawdziłem CCleanerem czy coś się zmieniło wg. CCleanera nic - dokonałem restartu, nadal nic, sprawdziłem w Comodo Dragon - rzeczywiście miałem nadal historię itd. itd.

Postanowiłem więc połączyć się z operatorem, rozmowę odebrał Charles, ale następnie po opisaniu problemu przełączył mnie do Sary..

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tak ta sytuacja się zakończyła, a o to co wykrywał CCleaner

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dla tych, którzy nie znają języka angielskiego - poprosiłem o wyczyszczenie tego o czym wcześniej mówiłem, Sara stwierdziła, że to zrobiła, okazało się, że jednak nie, napisałem do Charlesa opisując mu sytuację i prosząc o wyjaśnienie lub ponowne dokonanie czyszczenie, poprosił abymzaczekał, bo przełączy mnie do Sary. Sara sprawdziła jeszcze raz, wyczyściła i znowu okazało się, że jej się nie udało, gdy ją o tym poinformowałem po prostu powiedziała, że jeśli chcę uzyskać pomoc w swoim problemie powinienem wykupić usługę.


Dodano: 25 paź 2011 14:45

No koniec dodam jeszcze, że w dniu dzisiejszym skorzystam z TrialPay, aby otrzymać darmową licencję na wersję PRO - zobaczymy czy wtedy nastawienie do mnie ulegnie zmianie. Poinformuje o dalszych losach.


Re: Comodo Internet Security - zord - 25.10.2011

TrialPay
Tomasz napisał(a):
Dodano: 25 paź 2011 14:45

No koniec dodam jeszcze, że w dniu dzisiejszym skorzystam z TrialPay, aby otrzymać darmową licencję na wersję PRO - zobaczymy czy wtedy nastawienie do mnie ulegnie zmianie. Poinformuje o dalszych losach.


jeśli masz możliwość skorzystania z TrialPay to wybierz jakiś inny przydatny program bo nie ma sensu brać Comodo bo ani konsultanci bardziej się nie przyłożą ani comodo nie zyska na funkcjonalności w stosunku do darmowej wersji


Re: Comodo Internet Security - Tomasz - 25.10.2011

Jesteś pewny?

Miałem zrobić tam zakupy tylko ze względu na Comodo - nic więcej.


Re: Comodo Internet Security - Borzuck - 25.10.2011

Tomasz napisał(a):Jesteś pewny?

Miałem zrobić tam zakupy tylko ze względu na Comodo - nic więcej.


Według mnie nie warto. Wersja PRO nie ochroni Cię bardziej, tak jak wyżej to zauważono. A ten cały GeekBuddy? TOTALNIE zbędna rzecz dla MINIMALNIE ogarniętego użytkownika. Zajmuje tylko RAM a guzik daje... Wyrzucenie kasy w błoto, po co? Żeby Ci system przeczyścili? wiem,że to był test, ale szybciej i skuteczniej zrobi to właśnie taki np. ccleaner. Wersja PRO jedynie gwarantuje Ci 500$ jeśli Twój komputer padnie przez wirusa podczas używania CIS PRO, ale pod warunkiem,że ani CIS, ani gościu z supportu Ci nie pomoże go podnieść. Także... zainwestuj w coś innego a GB wywal.
pozdrawiam


Re: Comodo Internet Security - Tomasz - 25.10.2011

Myślałem o tym, bo wiele nie tracę ... jedynie 4,30 $ za jakąś grę.


Re: Comodo Internet Security - Borzuck - 25.10.2011

Ja bym wolał odłożyć kasę i kupić coś innego, może będzie jakaś inna ciekawa promocja. Poziom ochrony się nie zmieni a dla mnie GB to tylko zamulacz dla systemu. Musisz sam zdecydować.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 25.10.2011

Borzuck napisał(a):Wersja PRO jedynie gwarantuje Ci 500$ jeśli Twój komputer padnie przez wirusa podczas używania CIS PRO, ale pod warunkiem,że ani CIS, ani gościu z supportu Ci nie pomoże go podnieść. Także... zainwestuj w coś innego a GB wywal.
pozdrawiam



Jest jeszcze jeden mały "szkopuł" - gwarancja działa tylko w USA. Jeżeli chodzi o różnice w wersji płatnej i darmowej to akurat CIS darmowy nie różni się prawie niczym
tutaj są dostępne wersje

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 25.10.2011

@up Nieprawda.
Gwarancja działa już globalnie.
Co do geekbuddy - zależy od człowieka. Czasem łączy się i czyści ręcznie , mają też swoje wyspecjalizowane narzędzia.
IMO trzeba położyć nacisk na "could you remotly connect to my pc and clean it up"?


Re: Comodo Internet Security - Tomasz - 25.10.2011

Jak obiecałem - tak zrobiłem... Strasznie się wykosztowałem wydając niecałe 15 zł na grę Tongue I otrzymałem CIS Pro.

Aktywowałem klucz, ponownie sprawdziłem CCleanerem jak wygląda sytuacja i połączyłem się z GeekBuddy - oczekiwanie na konsultanta chwilę trwało (wcześniej około 90 sekund, teraz trochę dłużej około 10 minut), ale wynika to zapewne z pory dnia.

Tym razem odebrał Samuel, poprosiłem go dokładnie o to samo - tym razem obyło się bez szamańskich metod, Samuel od razu przystąpił do działania i poprosił o zaakceptowanie zdalnego połączenia. Widziałem jak dobiera się do uruchom i wpisuje inetcpl.cpl i coś tam majstruje ... w każdym razie efekt jest taki, że Samuel wszystko wyczyścił tak jak trzeba, usunął niepotrzebne wpisy rejestru, a do tego był bardzo miły, nawet jeśli było to wymuszone, to zapewne utkwi mi to w pamięci, jako przykład dobrego traktowania klienta.


Dodano: 25 paź 2011 19:47

Na zakończenie powiem tylko od siebie, że jest to moim zdaniem ciekawa propozycja, choćby dlatego, że na koniec rozmowy z Samuelem zapytałem go:

"W tej chwili mam wyłączony autorun dla takich rzeczy jak CD, pendrive itd. Czy gdyby były włączone mógłbyś je dla mnie wyłączyć"

odpowiedział

"Pewnie, że tak"

Rodzi to nadzieje, że tak jak sugeruje producent, GeekBuddy możemy wykorzystać w każdej sytuacji związanej z systemem, a więc w sytuacji, w której tzw. "informatycy" wzięliby za to większe pieniądze.


Re: Comodo Internet Security - raventes - 27.10.2011

Dziś SE7ENzaprezentował nowy test CIS 5.8 Smile


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 28.10.2011

Ja nie wiem jak to jest z tym Comodo. Zaraz po zainstalowaniu był szybki, nawet bardzo szybki a teraz mam wrażenie, że z każdym dniem zwalnia. Może to kwestia aktualizacji?


Re: Comodo Internet Security - raventes - 28.10.2011

Czy mając zainstalowany DWPF mogę zainstalować CISQuestion


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 28.10.2011

Instalowanie tych 2 programów jest raczej bezsensowne, chyba, że sam antywirus.


Re: Comodo Internet Security - raventes - 29.10.2011

Zainstalowałem Comodo AV, ale zainstalował mi się domyślnie GeekBuddy. Czy mogę bez uszczerbku na działanie Comodo AV odinstalować GB np za pomocą Revo Uninstaller Question


Re: Comodo Internet Security - facecik - 29.10.2011

odinstaluj normalnie z panelu sterownia , te deinstalacjeprzez revo czasem wywalają za dużo , co w tym przypadku może coś namieszać


Re: Comodo Internet Security - raventes - 29.10.2011

Rozumiem, że odinstalowanie samego GeekBuddy nie będzie miało żadnego negatywnego skutku dla działania ComodoQuestion


Re: Comodo Internet Security - facecik - 29.10.2011

nie będzie miało, spokojnie to wywal


Re: Comodo Internet Security - raventes - 30.10.2011

Ok. GB wywaliłem Smile Przeskanowałem system AV Comodo i wywalił mi FP na instalce BufferZone Pro. Jak mogę przesłać ten plik do Comodo zgłaszając FP? Przez program nie mogę bo plik jest za duży.


Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 30.10.2011

Na forum w dziale false pos..

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub przez www

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]