SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - Borzuck - 30.10.2011

Czy comodo może być przyczyną słabego transferu podczas ściągania plików przez uTorrent? mam łącze 2 mb/s a transfer 1 kb/s... I nie jest to winą torrenta, wszystkie tak chodzą, seedów jest ponad 300 więc coś u mnie musi być nie tak. W podpisie jest mój zestaw, czyli CIS + MBAM Pro.


Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 30.10.2011

Borzuck napisał(a):Czy comodo może być przyczyną słabego transferu podczas ściągania plików przez uTorrent? mam łącze 2 mb/s a transfer 1 kb/s... I nie jest to winą torrenta, wszystkie tak chodzą, seedów jest ponad 300 więc coś u mnie musi być nie tak. W podpisie jest mój zestaw, czyli CIS + MBAM Pro.
A wybrałeś konfiguracje firewalla pod torrenty? Jak nie to spróbuj...


Re: Comodo Internet Security - Borzuck - 30.10.2011

bardok206 napisał(a):
Borzuck napisał(a):Czy comodo może być przyczyną słabego transferu podczas ściągania plików przez uTorrent? mam łącze 2 mb/s a transfer 1 kb/s... I nie jest to winą torrenta, wszystkie tak chodzą, seedów jest ponad 300 więc coś u mnie musi być nie tak. W podpisie jest mój zestaw, czyli CIS + MBAM Pro.
A wybrałeś konfiguracje firewalla pod torrenty? Jak nie to spróbuj...


Dzięki, pomogło.
Pozdrawiam

EDIT: Zmieniam w kreatorze te ustawienia, niestety, efekt chwilowy był tylko. Znów leci te 1-3 kb/s ... Co można jeszcze zmienic?


Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 30.10.2011

Strzelam, spróbowałbym dowiedzieć się z jakich portów korzysta program torrent i ręcznie dodał w regułach firewallate porty do owego programu torrent.


Re: Comodo Internet Security - Flash999 - 30.10.2011

Dziwne, mi z Comodo normalnie torrenty działały. Ustaw ukrywanie portów na opcję bodajże drugą. Jak nie zadziała dodaj port pod którym działa program do wyjątków w firewallu.


Re: Comodo Internet Security - Borzuck - 30.10.2011

Coś mi nie wychodzi :/


Re: Comodo Internet Security - raventes - 30.10.2011

Używam Comodo AV co prawda dopiero od wczoraj, ale jedno co zauważyłem to chłopaki z Comodo błyskawicznie reagują na złoszenia FP - mimo że jest niedziela Smile


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 30.10.2011

Cóż się dziwić, jak to jedna z bolączek tego softu (obok obciążenia na niektórych systemach) Tongue
A laboratoria dziaają 24h/dobę od New Jersey, Ukrainię po Pekin (rózne strefy czasowe).


Re: Comodo Internet Security - Tomasz - 31.10.2011

bolączek ? To taki sarkazm jak rozumiem Tongue


Re: Comodo Internet Security - jasiekkidawa - 31.10.2011

Pewno, że sarkazm... Nawet nie wiedziałem, że COMODO ma laby poza UK i USA... Smile


Re: Comodo Internet Security - ichito - 31.10.2011

Wpadłem przypadkiem na link do poradnika na temat ustawień zaawansowanych w Comodo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Ambient - 01.11.2011

Znalazłem ciekawy wątek na forum Comodo. Według listy zmian v5.8 ochrona na systemach 64bit miała być równie dobra co x86. Malware nie tylko ominął D+ ale i firewalla Facepalm

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 01.11.2011

Facepalm
Jak widzisz na komputerach wszystkich użytkowników, którzy pytali o próbki wszystko było OK, tylko ten jeden ma problem.

Ambient trochę postraszył, a tutaj:

Cytat: We will have such feature for major variants of Sality and Virut released next week.


Odpowiedź na prośbę o dodanie funkcji "leczenia" plików.


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 01.11.2011

O kurde, po 5 latach rozwoju antywirusa nareszcie będzie jakiś cleanerCool
Huraaa!
Hmm Ambient mówił o Defense+, więc ta funkcja ma niewiele wspólnego (no może powiązanie przyczynowo-skutkowe Tongue).


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 01.11.2011

morphiusz napisał(a):FacepalmFacepalm
Jak widzisz na komputerach wszystkich użytkowników, którzy pytali o próbki wszystko było OK, tylko ten jeden ma problem.

Ambient trochę postraszył, a tutaj:

Coś jednak musi być na rzeczy skoro - jak pisał przetestował na świerzo postawionym systemie.

morphiusz napisał(a)::Odpowiedź na prośbę o dodanie funkcji "leczenia" plików.


Co ma piernik do wiatraka Smile


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 02.11.2011

Kolejna porcja nowości:

- powstanie program Comodo Cloud Antivirus (dla tych, ktorzy niekoniecznie chca miec caly kombajn) gdzie modul valkyrie w jakis sposob bedzie pracowal z ta chmura, w przyszlosci bedzieta opcja dostepna w CISie (czy chcesz miec cloud AV, czy lokalne sygnatury tylko),

- comodo zamierza wydac lokalny bloker behawioralny (cos jak mamutu czy threatfire), obecnie jest juz gotowy, trwaja testy,

Smile


Re: Comodo Internet Security - andrzej76 - 02.11.2011

Kiedy tych "bajerów" w dobrym sensie znaczenia można się spodziewać, tydzień, dwa , czy dłużej?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 02.11.2011

Niestet, tego nikt nie wiem.
CCAV to raczej odległa przyszłość (dajmy na to 1-2 miesiące), BB działa na maszynach staffu Comodo (ponoć).
>>

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Ambient - 02.11.2011

Spoko, że firma się rozwija, ale czy oni czasem nie przesadzają? Moim zdaniem powinni się skupić na poprawkach i udoskonaleniach to oni tak: nowy program BB, CCE, jakieś chmury nowe i to wszystko w fazie rozwoju, a D+ nadal w niektórych sprawach kuleje...
W CIS będziemy mieć tak bb lokalny, bb chmurkowy, heurystyka D+, zintegrowany cce, autosandbox nie za dużo tego?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 02.11.2011

Jesli będzie BB lokalny to nie będzie bb chmurkowego.
Nie będzie CCE tylko KillSwitch (obecnie jest jego uboga forma czyli "aktywne procesy").
Heurystyka D+ jest bodajże od wersji 3 jak nie wcześniej i tutaj nie ma żadnego problemu, bo ani to nie działa w tle, ani nie zamula.
Autosandbox to wynalazek wersji 4 - jak widać sprawdza się bardzo dobrze, przynajmniej w odniesieniu do mniej obytych userów - taki klasyczny HIPS by ich zniszczył Wink

Co do HIPSa - jak dla mnie brakuje mu kilku poprawek (ostatnia wersja przyniosła ich wiele).

CIS v 6 na horyzoncie, languy wspominał o jakiśzmianach/nowosciach/poprawkach w firewallu.Smile