SafeGroup
Bitdefender Free Antivirus - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Programy antywirusowe (https://safegroup.pl/forum-8.html)
+--- Wątek: Bitdefender Free Antivirus (/thread-827.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Re: Bitdefender Free Antivirus - buri - 23.02.2014

Wczoraj dostał kolejną szansę, ale wieczorem pogrążył się do samego dna. To coś na dany moment nie nadaje się do użytku na Windows 8.1. - zablokował mi grę, brak informacji w logach, zamulenie neta na śmierć, zrywanie połączeń.


Re: Bitdefender Free Antivirus - nikita - 23.02.2014

buri napisał(a):Wczoraj dostał kolejną szansę, ale wieczorem pogrążył się do samego dna. To coś na dany moment nie nadaje się do użytku na Windows 8.1. - zablokował mi grę, brak informacji w logach, zamulenie neta na śmierć, zrywanie połączeń.

I właśnie dlatego mam żal i ból d... że od końca października nie wydali żadnych poprawek i aktualizacji... Przede wszystkim możliwość dodania wyłączeń! Z tego co widziałem jakiś czas temu na forum Bitdefendera, to jakoś specjalnie sobie nic nie robią z tej sugestii.


Re: Bitdefender Free Antivirus - witek21 - 24.02.2014

ja też zrezygnowałem z Bitka Free wczoraj mi sie wysypał 2 razy przy przeglądaniu większej ilości stron w ff, zmroził system i komunikat : program przestał działać. Jak dla mnie to nie wybaczalne że się tak sypie niech lepiej wydadzą jakieś poprawki bo ja z takiego softu nie będę korzystał.
Widzę ze coraz więcej ludzisk porzuca bitka, dziwne iż jakiś kawał czasu działał mi fajnie a ostatnio.... ale chetnie zainstaluję nową wersję. Ciekawe kiedy coś wydadzą bo już dawno nic nie wyszło...


Re: Bitdefender Free Antivirus - Konto usunięte - 24.02.2014

Jakby poprawili te błędy to naprawdę były lekki av, idealny dla osób, które nie potrzebują całego pakietu...
No ale... wiadomo jak jest.


Re: Bitdefender Free Antivirus - Miquell - 24.02.2014

Support BD zapewne jak zawsze nie będzie się spieszył z ewentualnymi poprawkami...


Re: Bitdefender Free Antivirus - Dusiek - 24.02.2014

lukasamd napisał(a):Jakby poprawili te błędy to naprawdę były lekki av, idealny dla osób, które nie potrzebują całego pakietu...
No ale... wiadomo jak jest.

A jakby klient zakupił pełną opcje,a nie bawił się w darmówkę to by miał problem z głowy. Sądze że o to tutaj BD chodzi o nic innego takie moje skromne zdanie.


Re: Bitdefender Free Antivirus - Konto usunięte - 24.02.2014

Hm... ale ja mam lickę na BitDefendera Internet Security... i jej nie używam, bo pakiet jest za ciężki.
Perferuję lżejszego AV, bo naprawdę śmiga, a mi kombajnu nie potrzeba.


Re: Bitdefender Free Antivirus - witek21 - 01.03.2014

lukasamd napisał(a):Hm... ale ja mam lickę na BitDefendera Internet Security... i jej nie używam, bo pakiet jest za ciężki.
Perferuję lżejszego AV, bo naprawdę śmiga, a mi kombajnu nie potrzeba.


dokładnie taka sama sytuacja u mnie, mam licke z promo na 1rok ale jak to zainstalowałem to mi się szybko odechciało. Nie dlamnie taki kombajn, ale jak kto lubi


Re: Bitdefender Free Antivirus - Konto usunięte - 19.03.2014

Ostatnio wróciłem do niego niczym syn marnotrawny i powiem wam, że te problemy z wysypywaniem się można olać.
Zauważyłem, że wynikają one ze zmiany rodzielczosci. Nie trzeba wcale niczego uruchamiać typu gra - zmieńcie kilka razy rodzielczość a się wysypie. Mam wrażenie, że problem dotyczy tylko Windows 8/8.1, bo ten ma swoje fochy w tej dziedzinie. Nie wiem czy ktoś się z tym spotkał, że system potrafi dac znać o tym, że brakuje pamięci. Choć mam jej w lapie 16 GB, to rzekomo SWAT 4 (stara już gra) potrafił zająć całość.. Oczywiście bzdura, po prostu inna rozdzielczość i system ma z tym jakieś problemy. Sądzę, że może mieć to związek z BitDefenderem.

A dlaczego problem można olać?
Wywaliło mi go dzisiaj, zignorowałem, bo nie śpieszyło mi się. Przeglądałem strony i nagle na jednej false positive... z BitDefendera. Hm.. padł, a działa? Pobrałem malware z forum, wypakowałem, chwilę poczekałem... no i pliki zaczęły zmieniać rozszerzenie na gzquar tj. bitdefender wrzucał je do kwarantanny. Zerknięcie na manager procesów wyjaśniło sytuację: to co się wywala to proces GUI, sam antywirus jako taki jednak cały czas działa i chroni komputer. Słowem, niedoróbka o której mówiliśmy nie jest tak poważna, jak się wydawało. Ze względu na jego lekkość wybaczam mu to potknięcie.


Re: Bitdefender Free Antivirus - zbc - 19.03.2014

U mnie ciągnął 170mb przy mormalnej pracy Grin . Producent zawala sprawę z aktualizacją tego programu.


Re: Bitdefender Free Antivirus - Konto usunięte - 19.03.2014

U mnie jest przykładowo teraz 17 MB, choć szczytowo wziął 180 MB, czyli jak najbardziej Ci wierzę.
Niemniej, RAM to dla mnie nie problem, mam go od groma. Ważniejszy CPU/dysk, a z tymi darmowy BitDefender obchodzi się nad wyraz ostrożnie.

Jest na 3 innych komputerach domowników i śmiga elegancko. W sumie jako chuchanie na zimne, bo żadnej infekcji na żadnym nigdy nie było. No ale jest av z dobrą chmurą a do tego skanowanie stron, więc można sobie darować jedną subskrypcję w Adblocku.


Re: Bitdefender Free Antivirus - zbc - 19.03.2014

Tyle, że dwa razy był restartowany komputer. Bd był zaktualizowany i nic nie robił. :/
Potwierdzam, skuteczność ochrony przed szkodliwymi witrynami jest jedną z najlepszych Wink
Na twoim miejscu dałbym: CFW + BD free + keyscrambler + MBAE, a do przeglądarki dr.web link checker. Smile


Re: Bitdefender Free Antivirus - Konto usunięte - 19.03.2014

To co proponujesz kompletnie nie ma sensu.
Na co mi CFW i keyscambler skoro mam SpySheltera?
Na co mi dr.web link checker, skoro ruch skanuje BitDefender?

Jedynie MBAM.. no ale jego zawsze mam w drugiej linii, ale tylko u siebie, u domowników nie jest potrzebny. Tam siedzi sam BD Free + mechanizmy systemowe (zapora, UAC na max.).


Re: Bitdefender Free Antivirus - preter - 19.03.2014

zbc napisał(a):skuteczność ochrony przed szkodliwymi witrynami jest jedną z najlepszych
Na twoim miejscu dałbym: CFW + BD free+ keyscrambler + MBAE, a do przeglądarki dr.web link checker . Smile

Najpierw piszesz, że program ma jedną z najlepszych osłon www, a za chwilę proponujesz dodatek do przeglądarki o podobnej funkcjonalności.
Jaki jest sens dublowania funkcji?


Dodano: 19 mar 2014, 18:33

O masz ci los - Łukaszu byłeś szybszy. Tym samym muszę przyznać Tobie rację Wink


Re: Bitdefender Free Antivirus - zbc - 19.03.2014

CFW zamiast SpySheltera
Opcjonalnie można przeskanować pliki przed pobraniem dr.web link checker. BD skanuje w czasie rzeczywistym, a dr.web na żądanie.


Re: Bitdefender Free Antivirus - Konto usunięte - 19.03.2014

Możesz uargumentować czymś swój wybór tj. Keyscrambler i CFW zamiast SpySheltera?
Pomijam już to, że nawet tutaj dublujesz funkcje - Comodo ma HIPSa, który spokojnie robi za antiloggera (wykrywa hooki na to) i nie ma najmniejszej potrzeby stosowania czegoś jeszcze. Nie wiem za to, czy keyscrambler w ogóle daje radę w Win8.1 64-bit, śmiem wątpić, bo mało softu sobie z tym radzi.
Słowem: jak chcesz coś polecać, to warto się zastanowić, a nie walić na pałę.
No i w ogóle to nie jest temat od wyboru zestawu, a dotyczący BitDefendera. Może więc zakończmy offtopa.


Re: Bitdefender Free Antivirus - Wokulski - 19.03.2014

Jeśli chodzi o skuteczność KeyScrambler''a na Win8.1 x64 to test Zemany i SpySheltera zdaje, także nie jest to zła propozycja.

EDIT: Sprawdzałem wersje Personal, tj. darmową.


Re: Bitdefender Free Antivirus - wojek - 21.03.2014

Wokulski napisał(a):Jeśli chodzi o skuteczność KeyScrambler''a na Win8.1 x64 to test Zemany i SpySheltera zdaje, także nie jest to zła propozycja.


Która wersja KeyScramblera (są trzy, jak wiadomo)?


Re: Bitdefender Free Antivirus - wojek - 23.03.2014

Wokulski napisał(a):EDIT: Sprawdzałem wersje Personal, tj. darmową.


dzięki; no proszę, w sumie pozytywna niespodzianka Smile


Re: Bitdefender Free Antivirus - Patrick Bateman - 23.03.2014

Dlatego polecam mój zestaw z sygnaturki, a jak ktoś chce HIPS-a, to ten od lukasa wydaje się doskonały.