SafeGroup
Panda Cloud Antivirus - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Programy antywirusowe (https://safegroup.pl/forum-8.html)
+--- Wątek: Panda Cloud Antivirus (/thread-835.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Re: Panda Cloud Antivirus - Marek63 - 21.03.2012

Mam prośbę do użytkowników Panda Cloud free - moglibyście spojrzeć do zakładki "Raporty" i na dole jest przycisk:
"Obejrzyj raport zdarzeń"
U mnie na liście są zdarzenia ułożone według dat i czasu zajścia:
- zaszczepienie komputera - po świeżej instalacji
- skany na żądanie
- oraz synchronizacje z chmurą

Zauważyłem, że synchronizacje są odnotowane - tylko jedna na dzień, pomimo, że często mój laptop jest uruchamiany wielokrotnie w ciągu dnia, są nawet dni w których w ogóle nie odnotowano synchronizacji z chmurą. Z drugiej strony nad ikoną w trayu jest zawsze komunikat "Brak problemów związanych z bezpieczeństwem" podobny komunikat jest również umieszczony w zakładce "Status".
Czy Wy też tak macie - tylko pojedyncze synchronizacje z chmurą w ciągu jednego dnia?
Bardzo proszę się podzielić, bo mam obawy, czy moja Panda jest zawsze połączona z chmurą, czy tych synchronizacji nie powinno być tyle w raportach, ile uruchomień komputera?


Re: Panda Cloud Antivirus - zord - 21.03.2012

te synchronizacje to tak na prawdę jest aktualizacja definicji program pracuje w chmurze i nie jest to tak ważne jak w tradycyjnych antywirusach


Re: Panda Cloud Antivirus - Marek63 - 22.03.2012

Czyli synchronizacja z chmurą nie polega na połączeniu z chmurą [podczas normalnej pracy programu] , a pobraniu sygnatur z chmury na dysk komputera do bazy sygnatur programu AV?
Trochę dziwne, ale skoro tak jest, to niech tak będzie. A sprawdziłeś, ile masz synchronizacji zanotowanych w raporcie w ciągu jednego dnia?

edit:
Ponawiam prośbę, napiszcie, czy liczba synchronizacji notowana w Raporcie jest równa liczbie uruchomień systemu, czy tak, jak u mnie: jedna synchronizacja na jeden dzień?
z góry dzięki!

edit2:
nikt tu chyba nie używa Panda Cloud 1.5.2 Smile
odnośnie tej synchronizacji raz na dzień - wydaje mi się po namyśle, że tak ma być, i owa synchronizacja notowana w Raporcie jest związana z tzw synchronizacją cache, a nie z synchronizacją z chmurą po każdorazowym uruchomieniu systemu.


zord - dzięki


Re: Panda Cloud Antivirus - Marek63 - 25.03.2012

Być może ktoś doświadczył nieoczekiwanego zamknięcia programu Panda Cloud, ja owszem. Znika ikona w trayu.
Tu jest rozwiązanie:


In case you receive an error similar to “PSUNMain has encountered a problem, and needs to be closed”or your panda protection suddenly stops working, please follow these steps in order to solve the problem:

1. Reboot the computer in Safe Mode.

2. Remove the promo.mhtfile from the following locations (if it exists):

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Panda Security\Panda Cloud Antivirus\Upselling\

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Panda Security\Panda Cloud Antivirus\Upselling\temp\

3. Reboot the computer in normal mode and verify that everything works fine again

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Panda Cloud Antivirus - Marek63 - 01.04.2012

Dla informacji, dotąd czas skanowania wynosił u mnie ok 25 min.
Ostatnie dwa skanowania całego komputera skróciły się do ok 15 min.
Nie mam pojęcia skąd tak radykalne obniżenie czasu skanowania.
Może jest to związane z usunięciem pliku promo.mht, który powodował awaryjne zamykanie programu i odpowiadał za baner zgodnie z instrukcją zamieszczoną wyżej?


Re: Panda Cloud Antivirus - bardok206 - 01.04.2012

Marek63 napisał(a):Dla informacji, dotąd czas skanowania wynosił u mnie ok 25 min.
Ostatnie dwa skanowania całego komputera skróciły się do ok 15 min.
Nie mam pojęcia skąd tak radykalne obniżenie czasu skanowania.
Może jest to związane z usunięciem pliku promo.mht, który powodował awaryjne zamykanie programu i odpowiadał za baner zgodnie z instrukcją zamieszczoną wyżej?


"Improved on-demand scanning speeds" Poprostu ta wersja najnowsza jest szybszaniż ta wcześniejsza.


Re: Panda Cloud Antivirus - Marek63 - 02.04.2012

bardok206 napisał(a):
Marek63 napisał(a):Dla informacji, dotąd czas skanowania wynosił u mnie ok 25 min.
Ostatnie dwa skanowania całego komputera skróciły się do ok 15 min.
Nie mam pojęcia skąd tak radykalne obniżenie czasu skanowania.
Może jest to związane z usunięciem pliku promo.mht, który powodował awaryjne zamykanie programu i odpowiadał za baner zgodnie z instrukcją zamieszczoną wyżej?


"Improved on-demand scanning speeds" Poprostu ta wersja najnowsza jest szybszaniż ta wcześniejsza.


Zgadza się, niemniej 7 marca odpisałem na twoje pytanie o czas skanowania wersji 1.5.2[patrz wyżej] i nie zmyśliłem:

"Używam Panda Free od końca stycznia - niedawno zaktualizowała się automatycznie do wersji 1.5.2.
Funkcjonalnie jest bez zmian, a czas skanowania wg mnie nie uległ skróceniu, może minimalnie o kilka %".

A teraz czas skanu jest u mnie krótszy nie o kilka, a kilkadziesiąt %.


Dodano: 02 kwie 2012, 14:51

Mam pytanie do tych, którzy są zorientowani w sprawie Filtra URL instalowanego, jako opcja do wyboru wraz z Panda Cloud AV.
Razem z Filtrem URL instalowany jest Toolbar Panda w dodatkowym pasku przeglądarki. Można wywalić ten Toolbar wraz z paskiem bez utraty Filtra URL? Jeżeli tak, jak to zrobić?


Dodano: 02 kwie 2012, 15:03

Właśnie zauważyłem, że powrócił baner reklamowy, który można rozwinąć lub schować w oknie głównym programu.
Odbudował się również usunięty plik promo.mht[patrz wyżej post #9]- najprawdopodobniej z dzisiejszą synchronizacją Panda go przywróciła.


Re: Panda Cloud Antivirus - Galactico - 23.04.2012

Cytat: Właśnie zauważyłem, że powrócił baner reklamowy, który można rozwinąć lub schować w oknie głównym programu.


Czyli jak rozumiem praktycznie nie ma reklamy? Tak? Dawno nie używałem pandy cloud i nie jestem zorientowany.


Re: Panda Cloud Antivirus - Eugeniusz - 23.04.2012

Jest mała reklama coś jak w AVG.


Re: Panda Cloud Antivirus - Galactico - 23.04.2012

Aha! W AVG jest ta strzałka, którą się zamyka reklamę. A tu też tak jest?


Re: Panda Cloud Antivirus - Eugeniusz - 23.04.2012

Też jest.


Re: Panda Cloud Antivirus - Marek63 - 23.04.2012

Gdy usuniesz plik promo.mht - strzałka znika i nie zobaczysz w ogóle malutkiego banerka reklamowego.


Re: Panda Cloud Antivirus - Flash999 - 24.04.2012

@Marek63
Niestety, po aktualizacji wraca.


Re: Panda Cloud Antivirus - lukmaciej - 02.05.2012

a co myślicie o tych antywirusach w "chmurze" ? Ktoś z Was do dzisiaj używa pandy cloud lub Immunet Protect albo inny program z tego typu??


Re: Panda Cloud Antivirus - Marek63 - 04.05.2012

lukmaciej napisał(a):a co myślicie o tych antywirusach w "chmurze" ? Ktoś z Was do dzisiaj używa pandy cloud lub Immunet Protect albo inny program z tego typu??

Używam Panda Cloud Free od początku roku na 2 komputerach i jest zadowolony. Działają samodzielnie, bez dodatkowych AV, więcej, nie zainstalowałem filtrowania stron i póki co żyjęSmile
Panda jest lekka, może nie powala prędkość skanu na żądanie, ale wg av-comparatives z marca 2012 wykrywalność tego skanera ma lepsze wyniki niż skaner avast i avg. Sprawdzono na 300 000 szkodników. Gorzej jest z ochroną real time, ale mi wystarcza.


Re: Panda Cloud Antivirus - McAlex - 27.05.2012

program leciutkiGrin Na małoramowcach juz 5 razy zainstalowałem i dla typowych uzytkowników wystarczaGrin


Re: Panda Cloud Antivirus - KaMiL - 04.06.2012

W końcu!

Panda Cloud Antivirus Beta 1.9.2- duże zmiany i wersja 2.0 tuż tuż

Cytat: Some of the most notable changes implemented for 1.9.2 are the following:

New firewall platform for Windows Vista, Windows 7 and Windows 8.
Intrusion Detection System protection against network attacks.
Ability to adapt firewall behaviour by zones.
Registration of the firewall component in the Windows Security Center.
Deactivation/activation of the built-in Windows Firewall when the Panda Cloud Antivirus firewall is activated/deactivated.
New technologies for improved malware disinfection.
Improved detection of in-memory malware.
Improved disinfection of packed/compressed malware.
Improved quarantine management.
Process monitor without the URL monitoring.
Activity monitor in the main interface window.
Last detection show in the main interface window.
Added advanced configuration to enable/disable detection of potentially unwanted programs.
Added advanced configuration to enable/disable background scan after cache synchronization.
Added advanced configuration to enable/disable on-demand scan within compressed archives.
Added advanced configuration to exclude elements by extension.
Improved scanning architecture and integration with Quarantine and memory scanning module.
Integrated new toolbar with Google search instead of Yahoo.
Button to hide the promotional banners shown in the main interface.
Improved integration with the Windows Security Center for the antivirus component.
Improved integration with Collective Intelligence of unknown and new malware samples.
Performance improvement to lower system impact when treating files within Explorer and Recycle Bin.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Panda Cloud Antivirus - ichito - 04.06.2012

Kurcze...bardzo interesująco to wygląda...tylko, co z tego zostanie w darmowej wersji?None


Re: Panda Cloud Antivirus - nikita - 04.06.2012

ichito napisał(a):Kurcze...bardzo interesująco to wygląda...tylko, co z tego zostanie w darmowej wersji?None

Fajnie byłoby gdyby producenci oprogramowania zabezpieczającego oferowali więcej "mini produktów" w postaci firewalli. Nie musiałaby to być wydzielona zapora dostępna w pakietach IS (NIS, KIS, itd.), ale osobny program korzystający z własnych rozwiązań producenta. W mojej opinii takich w pełni funkcjonalnych darmowych (bez reklam) narzędzi jest stanowczo za mało. Nie ukrywam, że brakuje mi tego typu softu rozwijanego przez liczące się firmy. Świetnie wyglądałyby nazwa taki jak:
G Data Firewall Free , Panda Free Firewall , itp.

Produkty takie powinny mierzyć się ze sobą chociażby statystyczną ilością pobrań/instalacji, czyli zwykłym udziałem "w rynku".


Re: Panda Cloud Antivirus - PascalHP - 04.06.2012

nikitagorbaczow napisał(a):
ichito napisał(a):Kurcze...bardzo interesująco to wygląda...tylko, co z tego zostanie w darmowej wersji?None

Fajnie byłoby gdyby producenci oprogramowania zabezpieczającego oferowali więcej "mini produktów" w postaci firewalli. Nie musiałaby to być wydzielona zapora dostępna w pakietach IS (NIS, KIS, itd.), ale osobny program korzystający z własnych rozwiązań producenta. W mojej opinii takich w pełni funkcjonalnych darmowych (bez reklam) narzędzi jest stanowczo za mało. Nie ukrywam, że brakuje mi tego typu softu rozwijanego przez liczące się firmy. Świetnie wyglądałyby nazwa taki jak:
G Data Firewall Free , Panda Free Firewall , itp.

Produkty takie powinny mierzyć się ze sobą chociażby statystyczną ilością pobrań/instalacji, czyli zwykłym udziałem "w rynku".

Takie produkty istniały dawniej, producenci zrezygnowali z tego typu aplikacji z powodu małego zainteresowania, a co za tym idzie niskimi przychodami.