SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 17.06.2009

Mam mały problem z GesWall-em , po uruchomieniu Opery 10 wyskakuje mi oto taki komunikat , GesWall z regułami pro i najwyższy poziom ochrony, dodam że przy pierwszym uruchomieniu Opery zaznaczyłem w GW żeby więcej nie pytał i zaizolował.


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 17.06.2009

facecik napisał(a):Mam mały problem z GesWall-em , po uruchomieniu Opery 10 wyskakuje mi oto taki komunikat , GesWall z regułami pro i najwyższy poziom ochrony, dodam że przy pierwszym uruchomieniu Opery zaznaczyłem w GW żeby więcej nie pytał i zaizolował.


Wydaje mi się, że problem wynika stąd, żeregułach GW nie ma klienta pocztowego Opery. Dlatego trzeba utworzyć te reguły, lub używać innego domyślnego programu pocztowego


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 17.06.2009

Sęk w tym Jurek ,że nie używam klienta od Opery wogóle, a domyślnie mam ustawionego Windows Mail , za to jak wyłączyłem UAC w Viscie to już ten błąd nie wyskakuje .

edit : za to wyskakuje błąd przy zamykaniu utorrent-a ;/


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 17.06.2009

facecik napisał(a):Sęk w tym Jurek ,że nie używam klienta od Opery wogóle, a domyślnie mam ustawionego Windows Mail , za to jak wyłączyłem UAC w Viscie to już ten błąd nie wyskakuje .

edit : za to wyskakuje błąd przy zamykaniu utorrent-a ;/


Nie mam żadnych problemów z uTorrentem, GW oraz innymi programami, być może dlatego, że używam XPeka.
Napisz do yngvena PW to może coś zaradzi.


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 17.06.2009

Na XPeku, też nigdy z żadnym programem nie miałem problemów Smile ,ale teraz działam tylko na laptopie ,i z wielu względów Vista lepiej się sprawdza (zarządzanie energią , etc)


Re: GeSWall - opis programu - martini - 17.06.2009

To może przeinstaluj Geswall-a.. Może to coś zmieni.. Na viście często taka operacja coś daje..


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 17.06.2009

a czy ktoś sprawdzał czy chodzi Geswall na Win 7?


Re: GeSWall - opis programu - martini - 17.06.2009

Geswall działa na 2000/XP/2003/Vista.
A tu coś o Win7

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 17.06.2009

.OK Dzięki za info.Szkoda mam nadzieje że zrobią w niedługim czasie wersję dla 7


Re: GeSWall - opis programu - martini - 17.06.2009

pożyjemy zobaczymy.. Smile ale na pewno w niedługim czasie się pojawi..


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 21.06.2009

Zauważyłem ciekawą rzecz związaną z GeSWallem. Mianowicie, gdy używamy GW i klikamy na różne linki, to zawsze otwiera się dokładnie strona z tego linku. W przypadku klasycznych firewalli, takich jak Comodo, OA, czy Outpost, bez względu na ustawienia, następują jednak połączenia nie zawsze zgodne z linkiem na który klikamy. Dopiero po kilku próbach, odczytany jest właściwy adres, zgodny z danym linkiem. Nie mam tutaj na myśli po-upów, czy niebezpiecznych przekierowań.


Re: GeSWall - opis programu - Plati - 21.06.2009

Jurek - skąd taka opinia, wyciągnięta parę dni od zaprzestania korzystania z GW? Czy nas czasem nie oszukujesz... Tongue


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 21.06.2009

Plati napisał(a):Jurek - skąd taka opinia, wyciągnięta parę dni od zaprzestania korzystania z GW? Czy nas czasem nie oszukujesz... Tongue


Nie rozumiem twojego pytania. Po prostu dzielę się pewnym doświadczeniem po dłuższym używaniu GW, wcześniej Outposta Firewalla, przez chwilę OA a teraz CIS. Co to ma wspólnego z oszustwem?


Re: GeSWall - opis programu - Plati - 21.06.2009

myślałem że po prostu sobie wymysliles rzecz zwiazana z GW. Myslalem tak poniewaz nie napisales tego (o linkach) gdy uzywales GW, tylko kilka dni po zaprzestaniu uzywania.. Stąd moje domysly Smile


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 21.06.2009

Plati napisał(a):myślałem że po prostu sobie wymysliles rzecz zwiazana z GW. Myslalem tak poniewaz nie napisales tego (o linkach) gdy uzywales GW, tylko kilka dni po zaprzestaniu uzywania.. Stąd moje domysly Smile


Zauważyłem to, gdy używałem GeSWalla po Outpoście ale nie byłem wtedy całkowicie pewien. Dopiero teraz gdy testuję Comodo nie mam wątpliwości.
Ciekawe na czym polega dokładnie, ochrona sieciowa GeSWalla?


Re: GeSWall - opis programu - adam1226 - 21.06.2009

Fajny opis i wogle super wielkie dzieki! Tylko ze przydaloby sie jeszcze cos w stylu tego co jest o avirze na stronie... zeby od razu szybko skonfigurowac i nie miec problemow.. Zeby mozna bylo pozniej spokojnie sie wglebiac w tajniki programu Smile


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 22.06.2009

Jurek napisał(a):Zauważyłem ciekawą rzecz związaną z GeSWallem. Mianowicie, gdy używamy GW i klikamy na różne linki, to zawsze otwiera się dokładnie strona z tego linku. W przypadku klasycznych firewalli, takich jak Comodo, OA, czy Outpost, bez względu na ustawienia, następują jednak połączenia nie zawsze zgodne z linkiem na który klikamy. Dopiero po kilku próbach, odczytany jest właściwy adres, zgodny z danym linkiem. Nie mam tutaj na myśli po-upów, czy niebezpiecznych przekierowań.

Hmmm...Rozumiem, ze firewall moze tworzyc dodatkowe jakies polaczenia, ale nie za kazdym razem, gdy klikasz na linki. Troche to dziwne dla mnieSmile Chyba, ze po prostu zle Ciebie zrozumialem. Odpalcmd i wpisz polecenie netstat -b i zrob screeny. Pierwszy z firewallem, drugi z samym GW i porownamy te roznice.




--------------------------------------------------
Dla osob, ktore chcialyby uzywac GW jako firewalla podaje ponizej jak to zrobic.

GeSWall jako firewall
Domyślnie GW nie kontroluje aplikacji łączących się z siecią. Aby to zmienić należy edytować główna regulę sieciową w Resources, aby żadna aplikacja nie mogła się połączyć z siecią bez odpowiedniej reguły pozwalającej na to w Applications.
  • Edycja głównej reguły sieciowej
    Zalacznik:

    [Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

  • Utworzenie dodatkowej grupy Trusted Allowed , czyli grupy aplikacji zaufanych, które będą miały pozwolenie na dostęp do sieci.
    Zalacznik:

    [Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

  • Dodanie aplikacji zaufanej do Trusted Allowed , która będzie miała dostep do sieci.
    Przyklad - Avira Update
    Zalacznik:

    [Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

  • Dodanie reguły pozwalającej zaufanej aplikacji (nieizolowanej) na polączenie z siecią
    Zalacznik:

    [Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

  • Dodanie reguły pozwalającej izolowanej aplikacji łączyc się z siecią
    Przyklad - Firefox
    Zalacznik:

    [Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

  • Stealth Test - zaliczony
    Zalacznik:

    [Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Gdyby ktos chcialby miec rowniez filtrowanie na poziomie pakietow to polecam dodatkowo np. Softperfect Personal Firewall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ekstremalnie lekki i niesamowicie konfigurowalny firewall. Pobiera okolo 2 mb ram.




adam1226 napisał(a):Fajny opis i wogle super wielkie dzieki! Tylko ze przydaloby sie jeszcze cos w stylu tego co jest o avirze na stronie... zeby od razu szybko skonfigurowac i nie miec problemow.. Zeby mozna bylo pozniej spokojnie sie wglebiac w tajniki programu Smile

Postaram sie kiedys zrobic taki filmik do GW, jak znajde wiecej czasu.



Re: GeSWall - opis programu - adam1226 - 22.06.2009

no super bedzie Tongue


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 22.06.2009

Wiecie jak skonfigurować Total Commander w GW ?


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 22.06.2009

zbyszek napisał(a):Wiecie jak skonfigurować Total Commander w GW ?

Chcesz izolowac? Korzystasz z FTP? Jesli - nie, to chyba nie ma wiekszego sensu. Oczywsicie moge Ci takie reguly zrobic.