SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 07.08.2009

facecik napisał(a):GesWall na średnim i wysokim poziomie ochrony nie zezwala Skype-owi na videorozmowę.Może ma ktoś pomysł jak zezwolić na przekazywanie obrazu w Skype-ie .


Używałem Skype,a wraz z GW na najwyższym poziomie ochrony i nie miałem żadnych problemów, w tym także z wideo- rozmową.
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to reinstalacja GW lub Skype,a.


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 07.08.2009

Ale z tego co zauważyłem, używasz stacjonarnego komputera i kamerę pewnie masz pod USB , ja mam problem na laptopie i wbudowanej kamerze , na niskim poziomie ochrony kamera już działa ,naśrednim i wysokim brak obrazu.Reinstalacja nic nie daje , przywróciłem nawet obraz partycji systemowej, i zainstalowałem wszytko od nowa, i problem nadal ten sam.


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 08.08.2009

Napisz na PW doyngve , to być może utworzy dla Ciebie regułę dla Skype,a która rozwiąże problem.


Re: GeSWall - opis programu - polak900 - 08.08.2009

ten gW strasznie dużo wymaga ingerencji ze strony użytkownika żeby chodził bez problemowo


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 08.08.2009

polak900 napisał(a):ten gW strasznie dużo wymaga ingerencji ze strony użytkownika żeby chodził bez problemowo


Nie jest Polak tak źle jak piszesz. Po skopiowaniu reguł Pro i ewentualnym dodaniu reguł za pomocą automatycznego kreatora, generalnie nie ma problemów.
Czasem się jednak zdarzają ale jak wiesz nie ma idealnych programów.
Z darmowych softów zabezpieczających nie ma moim zdaniem niczego bardziej skutecznego co byłoby zarazem tak wygodne w użyciu.


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 08.08.2009

Jurek napisał(a):
polak900 napisał(a):ten gW strasznie dużo wymaga ingerencji ze strony użytkownika żeby chodził bez problemowo


Nie jest Polak tak źle jak piszesz. Po skopiowaniu reguł Pro i ewentualnym dodaniu reguł za pomocą automatycznego kreatora, generalnie nie ma problemów.
Czasem się jednak zdarzają ale jak wiesz nie ma idealnych programów.
Z darmowych softów zabezpieczających nie ma moim zdaniem niczego bardziej skutecznego co byłoby zarazem tak wygodne w użyciu.

Dokładnie , program jest bezobsługowy , mam reguły Pro i zero problemów , nie wliczając Skype-a Wink .Z darmowych programów tylko ten dorównuje skutecznością DW , za to u mnie zdecydowanie jest lżejszy dla systemu , praktycznie nie widzę żadnego spowolnienia systemu, za to DW już jest odczuwalny , pomimo że mam dość mocny sprzęt , różnica jest zauważalna.


Re: GeSWall - opis programu - polak900 - 08.08.2009

różnica w skuteczności DW nad GW jest na pewno większa niż różnica w zużywaniu zasobów, a to akurat jest dla mnie ważniejsze
swoja drogą niezauważyłem żeby mi komp zwalniał po DW a mam tylko 1 giga pamięci i jednordzeniowy procesor w starym pc
ale jak ty tak twierdzisz to może masz i rację ale wątpię
pozdrowienia


Re: GeSWall - opis programu - Creer - 08.08.2009

facecik napisał(a):
Jurek napisał(a):
polak900 napisał(a):ten gW strasznie dużo wymaga ingerencji ze strony użytkownika żeby chodził bez problemowo


Nie jest Polak tak źle jak piszesz. Po skopiowaniu reguł Pro i ewentualnym dodaniu reguł za pomocą automatycznego kreatora, generalnie nie ma problemów.
Czasem się jednak zdarzają ale jak wiesz nie ma idealnych programów.
Z darmowych softów zabezpieczających nie ma moim zdaniem niczego bardziej skutecznego co byłoby zarazem tak wygodne w użyciu.

Dokładnie , program jest bezobsługowy , mam reguły Pro i zero problemów , nie wliczając Skype-a Wink .Z darmowych programów tylko ten dorównuje skutecznością DW , za to u mnie zdecydowanie jest lżejszy dla systemu , praktycznie nie widzę żadnego spowolnienia systemu, za to DW już jest odczuwalny , pomimo że mam dość mocny sprzęt , różnica jest zauważalna.


Jesli faktycznie jest tak jak piszesz, cos dziala nie tak jak powinno. W takich sytuacjach Ilya zawsze prosi o osobity kontakt droga mailowa lub poprzez forum Gladiator''s w celu rozwiazania problemu. Zadne spowolnienie przy DW nie ma prawa wystepowac, jesli jest trzeba zlokalizowac problem.


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 08.08.2009

polak900 napisał(a):różnica w skuteczności DW nad GW jest na pewno większa niż różnica w zużywaniu zasobów, a to akurat jest dla mnie ważniejsze
swoja drogą niezauważyłem żeby mi komp zwalniał po DW a mam tylko 1 giga pamięci i jednordzeniowy procesor w starym pc
ale jak ty tak twierdzisz to może masz i rację ale wątpię
pozdrowienia

Nie wiem na jakiej podstawie wątpisz w to co ja widzę , to że u Ciebie nie widać róznicy , nie znaczy ,że u wszytkich musi być tak samo. Jak zapewne zauważyłeś , te same programy zachowują się różnie na róznych konfigracjach .U mnie na starym złomie Celeron 2Ghz i 1giga ramu nie widziałem spowolnieia przy DW. Za to na lapku C2D P8600 2x2,4Ghz4GB ramu DDR3 i Viście odczuwam obciążenie komputera podczas pracy z DW.Co dziwne nawet samo bootowanie systemu jest dłuższe,co przy starej konfiguracji nie występowało.Też mnie to zdziwiło ,ale fakt jest faktem. System był świeżutki, nic nie było instalowane, a spowolnienie występowało.
Martwić się nie martwię , bo jestem zwolennikiem free softu i używam GW .
Może nie jest tak samo skuteczny jak DW , ale skuteczność jest zbliżona a jest darmowy , poza tym żadnego złota na kompie nie trzymam.
No offense Smile Pzdr


Creer napisał(a):
facecik napisał(a):
Jurek napisał(a):
polak900 napisał(a):ten gW strasznie dużo wymaga ingerencji ze strony użytkownika żeby chodził bez problemowo


Nie jest Polak tak źle jak piszesz. Po skopiowaniu reguł Pro i ewentualnym dodaniu reguł za pomocą automatycznego kreatora, generalnie nie ma problemów.
Czasem się jednak zdarzają ale jak wiesz nie ma idealnych programów.
Z darmowych softów zabezpieczających nie ma moim zdaniem niczego bardziej skutecznego co byłoby zarazem tak wygodne w użyciu.

Dokładnie , program jest bezobsługowy , mam reguły Pro i zero problemów , nie wliczając Skype-a Wink .Z darmowych programów tylko ten dorównuje skutecznością DW , za to u mnie zdecydowanie jest lżejszy dla systemu , praktycznie nie widzę żadnego spowolnienia systemu, za to DW już jest odczuwalny , pomimo że mam dość mocny sprzęt , różnica jest zauważalna.


Jesli faktycznie jest tak jak piszesz, cos dziala nie tak jak powinno. W takich sytuacjach Ilya zawsze prosi o osobity kontakt droga mailowa lub poprzez forum Gladiator''s w celu rozwiazania problemu. Zadne spowolnienie przy DW nie ma prawa wystepowac, jesli jest trzeba zlokalizowac problem.


Znajomość mojego angielskiego jest na tyle mierna, że nie podejmuje się rozmów w tym języku , ale dzięki za pomoc Pzdr Creer


Re: GeSWall - opis programu - Plati - 09.08.2009

Facecik - coz, zawsze pozostaje jezyk rosyjski ktory jest ojczystym Ilji.


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 09.08.2009

Opis GeSWalla w języku angielskim (pdf):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: GeSWall - opis programu - Plati - 11.08.2009

Czy coś słychać o spolszczeniu GW? Czy mógłby się ktoś zająć spolszczeniem? Z pewnością więcej użyszkodników by pobrało GW Smile


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 11.08.2009

Ja nic nie słyszałem Plati o spolszczeniu Smile


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 11.08.2009

zbyszek napisał(a):Ja nic nie słyszałem Plati o spolszczeniu Smile


Gdyby yngvesię tym zajął, to przypuszczam, że firma chętnie by się zgodziła (to nie Avira) . Ale on nie jest raczej fanem tego softu a dokładne spolszczenie GW, to nie lada wyzwanie Smile


Re: GeSWall - opis programu - Plati - 11.08.2009

Spolszczenie Comodo zajęło dwa tygodnie (tlumaczylo ich 2 userow), więc za 4 tygodnie yngve mógłby sam zrobić spolszczenie Smile


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 12.08.2009

czy wersja 2.9 działa na Windows 7?Bo poprzednia to nie chciała


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 12.08.2009

Dozamet1 napisał(a):czy wersja 2.9 działa na Windows 7?Bo poprzednia to nie chciała


Ma działać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 12.08.2009

dobra dzięki zaryzykuję bo na wersji 2.8 to miałem :blue screen


Re: GeSWall - opis programu - roofman - 12.08.2009

Dozamet1 napisał(a):czy wersja 2.9 działa na Windows 7?Bo poprzednia to nie chciała

Działa, sprawdziłem ''organoleptycznie'' Smile
Jest jedynie drobny kłopot z odinstalowaniem, trzeba definitywnie wyłączyć UAC aby program odinstalować.


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 12.08.2009

roofman napisał(a):Działa, sprawdziłem ''organoleptycznie'' Smile
Jest jedynie drobny kłopot z odinstalowaniem, trzeba definitywnie wyłączyć UAC aby program odinstalować.


GW jest stworzony pod współpracę z UAC ale osobiście, to w ogóle bym go wyłączył, nie tylko w celu deinstalacji.