SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - roofman - 12.08.2009

Jurek napisał(a):
roofman napisał(a):Działa, sprawdziłem ''organoleptycznie'' Smile
Jest jedynie drobny kłopot z odinstalowaniem, trzeba definitywnie wyłączyć UAC aby program odinstalować.


GW jest stworzony pod współpracę z UAC ale osobiście, to w ogóle bym go wyłączył, nie tylko w celu deinstalacji.

Problem w tym że w W7 nie potrafiłem tak prosto i szybko jak w Vista wyłączyć całkiem UAC (bez korzystania z zewnętrznych programów).
Może i gdzieś to zaszyte jest, nie szukałem za mocno muszę przyznać... wyłączyłem właśnie programem zewnętrznym. Grin (nie wyłączałem wcześniej bo UAC w w7 działa trochę inaczej niż w Vista - nie jest taki upierdliwy nawet na wysokim poziomie)


Re: GeSWall - opis programu - polak900 - 12.08.2009

w win 7 wystarczy suwak przesunąć na dół w UAC


Re: GeSWall - opis programu - roofman - 12.08.2009

polak900 napisał(a):w win 7 wystarczy suwak przesunąć na dół w UAC

Nie, niestety nie wystarczy Grin


Re: GeSWall - opis programu - polak900 - 12.08.2009

a mnie to wystarczy i monity mi nie wyświetlają się


Re: GeSWall - opis programu - roofman - 12.08.2009

polak900 napisał(a):a mnie to wystarczy i monity mi nie wyświetlają się

Dokładnie masz rację Smile
Tu chodzi właśnie o wyświetlanie monitów a nie wyłączenie UAC.To nie jest to samo. Zainstaluj GW na w7 i spróbuj odinstalować to się przekonasz Grin


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 12.08.2009

Co to są za pliki w oknie GW Untruted Files . Jak dałem z prawokliku Start scan ...to bardzo długo skanowało co przerwałem po czym wywaliło mi masę plików Smile Wszystkie pliki pochodzą z katalogu c:\documents and settings i dotyczą najczęściej przeglądarki FF


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 12.08.2009

zbyszek napisał(a):Co to są za pliki w oknie GW Untruted Files . Jak dałem z prawokliku Start scan ...to bardzo długo skanowało co przerwałem po czym wywaliło mi masę plików Smile Wszystkie pliki pochodzą z katalogu c:\documents and settings i dotyczą najczęściej przeglądarki FF


To są pliki niezaufane czyli wirtualnie zaizolowane. Ten skan polega na tym, ze izoluje w piaskownicy niektóre pliki, które są na dysku. W przypadku, gdyby któryś z nich miał wirusa, to w momencie uruchomienia nie będzie szkodliwy dla systemu.


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 12.08.2009

Czyli wszystko jest w porządku i to jest normalne Smile


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 12.08.2009

zbyszek napisał(a):Czyli wszystko jest w porządku i to jest normalne Smile


Wszystko jest okej Smile

Pozdro


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 12.08.2009

Jurek napisał(a):
zbyszek napisał(a):Czyli wszystko jest w porządku i to jest normalne Smile


Wszystko jest okej Smile

Pozdro


Również pozdro Smile


Re: GeSWall - opis programu - Pablosss - 19.08.2009

Panowie czy możecie podać link do postu w którym znajduje się archiwum z najnowszymi regułami z wersji PRO wraz z dodatkowymi? Troche się już pogubiłem w tym temacie Smile


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 19.08.2009

raczej te

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: GeSWall - opis programu - Pablosss - 19.08.2009

Dzięki. Rozumiem że w tym pliku znajdują się od razu reguły z PRO wraz z dodatkowymi?


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 19.08.2009

tak z dodatkami


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 19.08.2009

Pablosss napisał(a):Panowie czy możecie podać link do postu w którym znajduje się archiwum z najnowszymi regułami z wersji PRO wraz z dodatkowymi? Troche się już pogubiłem w tym temacie Smile


Pablosss instalujesz GW ? Smile


Re: GeSWall - opis programu - Pablosss - 19.08.2009

zbyszek napisał(a):Pablosss instalujesz GW ? Smile


Już to zrobiłem Grin


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 19.08.2009

No i masz rację. Ja wczoraj się odważyłem uruchomić 2 wirusy. I zero syfu. Komp czyściutki


Re: GeSWall - opis programu - Pablosss - 19.08.2009

Wielokrotnie uruchamiałem już wirusy, i to bez GW czy DW, ale zawsze z włączonym Returnilem Grin


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 19.08.2009

GW to bardzo dobry program. Gdyby nie licencja na Avirę to miałbym NOD''a obok GW postawionego. I tak to co AV nie wykryje to GW nie dopuści do infekcji


Re: GeSWall - opis programu - LikwidatoR - 19.08.2009

Ja dalejbede zgrywal bohateraWink