SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 19.08.2009

Pablosss napisał(a):Panowie czy możecie podać link do postu w którym znajduje się archiwum z najnowszymi regułami z wersji PRO wraz z dodatkowymi? Troche się już pogubiłem w tym temacie Smile


Najnowsze i poprawionereguły Pro dla GW są tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 19.08.2009

powinno byćw 1 poście żeby nie szukać


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 19.08.2009

Właśnie przeskanowałem sobie kompa a-squarredem. Wykrył w katalogu GW w pliku gswserv.exetrojana ale wg to mnie FP

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A-squarred jest podatny na fałszywe alarmy


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 19.08.2009

ten program tak ma


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 19.08.2009

Czyli jest to FP i wszystko jest ok Smile


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 19.08.2009

możesz na VT wrzucić i sie upewnić


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 19.08.2009

Dozamet1 napisał(a):możesz na VT wrzucić i sie upewnić


Własnie wrzuciłem i podałem raport na forum Smile
Ale na bank to FP kiedyś ktoś też coś pisał że mu w geswall coś wykrywa


Re: GeSWall - opis programu - LikwidatoR - 19.08.2009

Fp nie masz co sie przejmowac wykrywa a-squared z ikarusemprevx i sophos z mcaffe.Ja teraz skanuje tez a-aquaredem i wykryl mi trojana w One Button checkup heheheSmile


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 19.08.2009

Całe uroki a-squarreda LikwidatoR Grin


Re: GeSWall - opis programu - LikwidatoR - 19.08.2009

może w wersji 5 nie bedzie tak sypal falszywkami bo w 4, 4.5 to jest masakra Smile


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 19.08.2009

Plik geswall.dat z regułami geswall''a pro 2.9 (nie zawiera dodatkowych reguł) >>>

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zaktualizowany również w pierwszym poście.


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 19.08.2009

Dzięki yngve za wstawkę Smile


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 19.08.2009

yngve napisał(a):Plik geswall.dat z regułami geswall''a pro 2.9 (nie zawiera dodatkowych reguł) >>>

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zaktualizowany również w pierwszym poście.


Yngveczy zaktualizowałeś również w pierwszym poście reguły dodatkowe? Jeżeli nie to dobrze by było to zrobić.


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 19.08.2009

yngve napisał(a):Plik geswall.dat z regułami geswall''a pro 2.9 (nie zawiera dodatkowych reguł) >>>

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zaktualizowany również w pierwszym poście.


Zaktualizowano w pierwszym poście Jurek Smile


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 19.08.2009

Jurek napisał(a): Yngveczy zaktualizowałeś również w pierwszym poście reguły dodatkowe? Jeżeli nie to dobrze by było to zrobić.


Wiem, wiem... Postaram się dziś uaktualnić również ten plik. Tak, więc będzie wersja pro 2.9 + reguły dodatkowe.


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 19.08.2009

yngve napisał(a):
Jurek napisał(a): Yngveczy zaktualizowałeś również w pierwszym poście reguły dodatkowe? Jeżeli nie to dobrze by było to zrobić.


Wiem, wiem... Postaram się dziś uaktualnić również ten plik. Tak, więc będzie wersja pro 2.9 + reguły dodatkowe.


Dzięki!
pozdro Smile


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 20.08.2009

Plik

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

z regułami wersji Pro 2.9 plus dodatkowe dostepny również w załączniku w pierwszym poście.

Spis dodatkowych reguł:
Chat Messengers : AQQ, Konnekt, Nowe Gadu-Gadu, Tlen
Multimedia : AIMP2, ALLPlayer, BESTplayer, Foobar2000, GOM Player, Ipla, JetAudio, KMPlayer, SopCast, SubEdit Player, VLC Media Player, Open-FM
Web Browsers : Safari
P2P : uTorrent

Dodatkowo dodałem reguły dla Open-FM, który jest komponentem Nowego Gadu-Gadu. Wcześniej Open-FM nie był izolowany, gdy włączaliście aplikacje bezpośrednio ze skrótu do niej, a jedynie z pod GG.
Dodałem też reguły do popularnego JetAudio.


Re: GeSWall - opis programu - Plati - 20.08.2009

yngve może dodaj to do pierwszego posta w tym temacie. Ulatwi to poszukiwania aktualizacji.


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 20.08.2009

Jest tu i w pierwszym poście.


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 20.08.2009

yngve napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

-> plik geswall.dat z regułami wersji Pro 2.9 plus dodatkowe dostepny również w załączniku w pierwszym poście.

Spis dodatkowych reguł:
Chat Messengers : AQQ, Konnekt, Nowe Gadu-Gadu, Tlen
Multimedia : AIMP2, ALLPlayer, BESTplayer, Foobar2000, GOM Player, Ipla, JetAudio, KMPlayer, SopCast, SubEdit Player, VLC Media Player, Open-FM
Web Browsers : Safari
P2P : uTorrent

Dodatkowo dodałem reguły dla Open-FM, który jest komponentem Nowego Gadu-Gadu. Wcześniej Open-FM nie był izolowany, gdy włączaliście aplikacje bezpośrednio ze skrótu do niej, a jedynie z pod GG.
Dodałem też reguły do popularnego JetAudio.


Tenkju yngve!

Może za niedługo powrócę do GW. Lubię ten program ponieważ przede wszystkim jest darmowy oraz zajebiście skuteczny, bardzo konfigurowalny, z ochroną sieciową, ikonami na niezufanych plikach, z info w trayu o próbie dostępu i większą niż DW ilością izolowanych plików i elementów rejestru.

DW jest spolszczony, trochę lżejszy i z łatwiejszą konfiguracją. Lepiej również przechodzi Comodo Leak Testy ale niestety nie posiada darmowej wersji i może dlatego GW mi bardzie leży Smile