SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 12.09.2009

Dziwne. U mnie jak miałem GW nie miałem takowych problemów.


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 12.09.2009

Dozamet1 napisał(a):niestety dziś nie chciał startować razem z systemem nic nie wywalałem z autostartu.Dziwna sprawa.


U mnie zawsze startował ale czasem wieszał system podczas startu.

Gdy w GeSWallu naprawią izolację pendrive,a, reguły dla niektórych aplikacji jak WMP czy Windows Live Messenger oraz usterkę związaną ze startem, to chętnie do niego powrócę. Przydałaby się również bardziej przystępna konfiguracja firewalla, tak jak to jest rozwiązane w DW Personal Firewall.

Pablosss napisał(a):A co za problem uruchomić ręcznie?


Ręczne uruchamianie hipsa? Ciekawa propozycja Grin


Re: GeSWall - opis programu - Pablosss - 12.09.2009

Jurek napisał(a):Ręczne uruchamianie hipsa? Ciekawa propozycja Grin


Rozumiem że nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojego postu więc Twój post puszczę bez komentarza Smile


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 13.09.2009

Dozamet1 napisał(a):niestety dziś nie chciał startować razem z systemem nic nie wywalałem z autostartu.Dziwna sprawa.

Reinstall - chyba najprostsza, najszybsza recepta.

Jurek napisał(a):Gdy w GeSWallu naprawią izolację pendrive,a, reguły dla niektórych aplikacji jak WMP czy Windows Live Messenger oraz usterkę związaną ze startem, to chętnie do niego powrócę. Przydałaby się również bardziej przystępna konfiguracja firewalla, tak jak to jest rozwiązane w DW Personal Firewall.

Jaki masz problem z WMP? U mnie wszystko działa bezproblemowo.
WLM nie uzywam, więc nie wiem w czym rzecz, czy mógłbyś sprecyzować ten problem? A jeśli chodzi o pen''a to najlepiej wyłączyć autorun.
Co sprawia Ci problem w konfiguracji? Jeżeli nie wiesz czegoś - pytaj, ... jak będę potrafił to chętnie pomogę.

Coś mi się wydaje, że za dużo kombinujesz. Standardowe opcje są naprawdę wystarczające.


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 13.09.2009

a po reinstall będą ustawienia czy od nowa wszystko?Jurek masz DW 3?Bo jeśli nie to nie mającdanego softa nie ma co wydawać opini


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 13.09.2009

DW 3 nie można jeszcze nigdzie pobrać


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 13.09.2009

Dozamet1 napisał(a):a po reinstall będą ustawienia czy od nowa wszystko?Jurek masz DW 3?Bo jeśli nie to nie mającdanego softa nie ma co wydawać opini

Geswall.dat kopiujesz z katalogu programu, a po reinstalce podmieniasz. Tak samo jak w opisie.


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 13.09.2009

OK.Dzięki.Bo bawić ze wszystkim od nowa to by mi się zbytnio nie chciało


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 13.09.2009

Dozamet1 napisał(a):OK.Dzięki.Bo bawić ze wszystkim od nowa to by mi się zbytnio nie chciało

Jak zrobisz kopię pliku, to wystarczy odpalić plik instalacyjny GW i wybrać Repair...


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 14.09.2009

yngve napisał(a):Jaki masz problem z WMP? U mnie wszystko działa bezproblemowo.
WLM nie uzywam, więc nie wiem w czym rzecz, czy mógłbyś sprecyzować ten problem? A jeśli chodzi o pen''a to najlepiej wyłączyć autorun.


Problem polega na tym, ze po kliknięciu na plik np. MP3, otwiera się okno WMP ale nie ma odtwarzania. Gdy dawałem play, to otwierał się inny utwór z folderu z muzyką. Jeżeli uruchamiałem PPM - otwórz jako niezaufany, to było OK. Problem załatwiało wyłączenie izolacji w regule WMP. Usterka występowała nie tylko na jednym komputerze.
W Windows Live Messengerze z kolei pojawiały się jakieś komunikaty o błędach.

Nie wiesz Yngveczy planowane jest w wersji 3 wprowadzenie izolowania plików podczas przenoszenia pomiędzy partycjami?


Re: GeSWall - opis programu - saper1972 - 18.09.2009

Witam,potrzebuję dodać dwie aplikacje żeby łączyły się z siecią ,tlen portable i Yahoo widgets a za cholerę nie chcą się połączyć


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 19.09.2009

Jurek napisał(a):Problem polega na tym, ze po kliknięciu na plik np. MP3, otwiera się okno WMP ale nie ma odtwarzania. Gdy dawałem play, to otwierał się inny utwór z folderu z muzyką. Jeżeli uruchamiałem PPM - otwórz jako niezaufany, to było OK. Problem załatwiało wyłączenie izolacji w regule WMP. Usterka występowała nie tylko na jednym komputerze.
W Windows Live Messengerze z kolei pojawiały się jakieś komunikaty o błędach.

Nie wiesz Yngveczy planowane jest w wersji 3 wprowadzenie izolowania plików podczas przenoszenia pomiędzy partycjami?

WMP - problem występuje jak dasz na Always Start Isolated, jeśli zostawisz na Isolate on access, to będzie działać dobrze. Wiem - niewygodne. Ale tymczasowo musi wystarczyć. WLM - nie używam, ale skoro piszesz, że sa błędy, to zobacze co jest z tym nie tak.
Jeśli chodzi o izolowanie plików..., to postaram się uzyskać tą informację, jeśli support GW będzie na chodzieWink

@ saper1972Zrób restart systemu.


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 19.09.2009

Pytanie : Czym różni się wersja darmowa od komercyjnej ?


Re: GeSWall - opis programu - zord - 19.09.2009

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 19.09.2009

Dzięki wielkie, dopiero teraz dostrzegłem to porównanie na oficjalnej stronie .


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 20.09.2009

Jestem pod wielkim wrażeniem aplikacji GeSWall - rzeczywiście wszelkie infekcje sprawnie izoluje/zatrzymuje przy czym program działa sobie w tle i nie przeszkadza, nie zużywa również wiele zasobów jak i nie spowalnia startu systemu. Aktualnie korzystam z wersji PRO ( Trial ) . Rzuca się w oczy jeden fakt , który mnie dziwi i denerwuje ,dlaczego gdy w Police Notifications zaznaczam naFiles onl y lub też All Resources to po pewnym czasie program sam zmienia ustawienia na Disable? GS jest dobrym uzupełnieniem wirtualizacji SD. W czasie rzeczywistym pracując na komputerze żaden wirus nie wyrządzi szkód i nie zainfekuje systemu .


Re: GeSWall - opis programu - Pablosss - 20.09.2009

Chciałoby się powiedzieć " a nie mówiliśmy " Smile


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 20.09.2009

Hehe - TAK Smile Przemyślałem swoją ochronę i doszedłem do wniosku , że tak naprawdę w czasie rzeczywistym chroni mnie tylko ochrona HIPS, która bardzo często w Comodo bywa zawodna. Mam jednak problem z GS, ustawienia w Police Notifications po pewnym czasie zmieniają się na Disable i są wyłączone i nie wiem co robić ? Ktoś również spotkał się z tym problemem ?


Re: GeSWall - opis programu - Pablosss - 20.09.2009

Co prawda nie wiem czemu się zmienia na Disable, jednak aktywowanie tej opcji na jakimkolwiek poziomie uważam ze niepotrzebne. Po co nam to wiedzieć? Osobiście mam tą opcję wyłączoną, aktywny mam tylko najwyższy poziom ochronny ( pojawiają się komunikaty gdy GW zablokuje atak mający wpływ na bezpieczeństwo PC ).


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 20.09.2009

Zaizolowane procesy (np. infekcje, aplikacje) możesz zabić korzystając z dostępnych opcji terminacji ( w wersji Pro bardziej rozbudowana). Odnosząc się do Police Notifications wydaje mi się, że może to powodować SD. Być może przy wyłączonym SD zmieniłeś ustawienie na disable, a potem włączyłeś SD, zmieniając ustawienie PN, a następnie ustawienie to po restarcie wracało do punktu wyjścia - disable. Nie spotkałem się dotychczas z takim problemem w GW choć zdarzają mu się niedociągnięcia, ale raczej związane to jest z niedoskonałymi regułami. Nigdy nie miałem takiej sytuacji, aby ustawienie to samoistnie się wyłączało.

Wydaje mi się, że musiałbyś dodać katalog GW do listę wyjątków (Exclusion List) w SD, dzięki temu ustawienia GW nie byłyby poddawane wirtualizacji.