SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - Apocalypse - 16.11.2009

Ponieważ Comodo mi mulił w połączeniu z Nortonem, spróbuje razem z GW.
I moje pytanie jest takie: czy wystarczą reguły z wersji free czy trzeba doinstalowywać dodatkowe?
Używam w zasadzie tylko przeglądarek, komunikatora Pidgin i multimediów.
Jaka jest wogóle możliwość infekcji przez co innego niż przeglądarka?
Zaznaczam, że mnie używam P2P.
Jak się sprawuje w tym zestawie systemowy Firewall?


Re: GeSWall - opis programu - czullo - 16.11.2009

ionfekcja przez przegaldarke, im, emial, p2p


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 16.11.2009

X26 napisał(a):Ponieważ Comodo mi mulił w połączeniu z Nortonem, spróbuje razem z GW.
I moje pytanie jest takie: czy wystarczą reguły z wersji free czy trzeba doinstalowywać dodatkowe?
Używam w zasadzie tylko przeglądarek, komunikatora Pidgin i multimediów.
Jaka jest wogóle możliwość infekcji przez co innego niż przeglądarka?
Zaznaczam, że mnie używam P2P.
Jak się sprawuje w tym zestawie systemowy Firewall?


Reguły dodatkowe Pro oczywiście lepiej zainstalować.
Możliwość infekcji przez coś innego niż przeglądarka jest uzależniona od tego jak często używasz innych programów łączących się z netem i czy natrafisz na wirusa Smile
Ważne jest także czy i w jaki sposób używasz pendrive,a. GW w aktualnej wersji nie zapewnia jeszcze stałej izolacji pena. Ma to się zmienić w wersji 3. Dlatego warto zastosować programy zabezpieczające typu Autorun Protector lub Panda USB Vaccine.
Nie pamiętam, czy w regułach dodatkowych GW występuje Pidgin. Jeżeli nie, to możesz z prawokliku utworzyć regułę dla niego a gdyby były problemy, poprosić o pomoc Yngve.


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 16.11.2009

a coś wiadomo o wersji 3


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 18.11.2009

hej mam pytanie, w regułach dodatkowych jest reguła dla foxit readeri 7 zip ale gdy je uruchamiam one nie są izolowane......... a może po prosyu dopiero są uruchamiane jako izolowane gdy pobiorę plik z internetu który jest untrusted?????????

czyli to 2


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 18.11.2009

lunaticdreams napisał(a):hej mam pytanie, w regułach dodatkowych jest reguła dla foxit readeri 7 zip ale gdy je uruchamiam one nie są izolowane......... a może po prosyu dopiero są uruchamiane jako izolowane gdy pobiorę plik z internetu który jest untrusted?????????

czyli to 2


Każdy plik pobierany za pośrednictwem przeglądarki, czy innej niezaufanej aplikacji będzie izolowany. Nie ma znaczenie, czy to jest PDF lub ZIP i jakim programem będzie otwarty.
Program niezaufany po uruchomieniu powinienposiadać ikonkę G. Jeżeli jej nie ma to znaczy, że reguła została niewłaściwie utworzona i nie jest on zaizolowany.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 18.11.2009

dzięki Jurek za odp.

Coś mi się wcześniej pokiełbasiło, myślałem że foxit (foxit reader.exe)automatycznie ma się uruchomić jako niezaufany


Re: GeSWall - opis programu - czullo - 18.11.2009

oczywiscie ze foxit powinien sie uruchamiac jako niezaufany, podobnie jak adobe reader.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 18.11.2009

uruchamia się jako niezaufany gdy przeglądam pdfa który ma status niezaufany.
ale gdy otwieram samego foxita bez przeglądania plików pdf jest zaufany

w regułach nic nie zmieniałem


Re: GeSWall - opis programu - czullo - 18.11.2009

foxit podobnie jak adobe jest podatny na dziury we własnym kodzie i samo uruchomienie tego programu jako zaufany moze prowadzic do infekcji.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 18.11.2009

to czmu reguła nie jest ustawiona na always start isolated


Re: GeSWall - opis programu - czullo - 18.11.2009

regula jest dobrze ustawiona, always start isolated = zawsze startuj zaizolowany wiec powinien sie uruchamiac jako niezaufany.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 18.11.2009

ja nic nie zmieniałem i w regule mam isolate on acces


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 18.11.2009

lunaticdreams napisał(a):ja nic nie zmieniałem i w regule mam isolate on acces


Zdarza się Lunatic, że niektóre reguły, szczególnie dodatkowe w GW mogą nie działać prawidłowo. Napisz na PW do Yngve aby to naprawił.
Pliki które otwierasz i pobierasz z netu są zaizolowane więc nie ma większego problemu, ponieważ automatycznie aplikacje które je otwierają także zostają zaizolowane w tymFoxit i7 zip także.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 18.11.2009

Jurek napisał(a):
lunaticdreams napisał(a):ja nic nie zmieniałem i w regule mam isolate on acces


Zdarza się Lunatic, że niektóre reguły, szczególnie dodatkowe w GW mogą nie działać prawidłowo. Napisz na PW do Yngve aby to naprawił.
Pliki które otwierasz i pobierasz z netu są zaizolowane więc nie ma większego problemu, ponieważ automatycznie aplikacje które je otwierają także zostają zaizolowane w tymFoxit i7 zip także.


dokładnie,,jak otwieram pdfa niezaufanego to foxit jest niezaufany,ale sam w sobie foxit jess zaufany


Re: GeSWall - opis programu - bierni - 18.11.2009

miałem podobnie ale miałem ustawionego GW jako firewall - wyłączyłem tą opcję, uruchomiłem program, wyłączyłem go, ponownie włączyłem GW jako firewall i było po problemie.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 22.11.2009

instalowałem geswalla z 10 razy i dalej mi nie izoluje foxia..........co za lipa ,co ciekawe sumatra pdf jest izolowana,reguły też ustawiałem z 10 razy w dodatku z wersji pro,zwersji free, i dodatkowe,nawet poprzez app wizard wariat geswall nieizoluje foxia i paru innych choć powinien


Re: GeSWall - opis programu - bierni - 22.11.2009

lunatic zrób tak:

1. Zainstaluj Geswall i po instalacji naciśniej "NO", żeby komp się nie restartował zaraz po instalce
2. Zatrzymaj usługę GW
3. Podmień plik geswall.dat
4. Uruchom usługę GW
5. Restart kompa

BTW używasz GW również jako Firewall-a? pytam bo u mnie miało to znaczenie.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 22.11.2009

bierni86 napisał(a):lunatic zrób tak:

1. Zainstaluj Geswall i po instalacji naciśniej "NO", żeby komp się nie restartował zaraz po instalce
2. Zatrzymaj usługę GW
3. Podmień plik geswall.dat
4. Uruchom usługę GW
5. Restart kompa

BTW używasz GW również jako Firewall-a? pytam bo u mnie miało to znaczenie.


nie używam GW jako firewalla,robiłem tak i dalej lipa..........

instalowałem nawet wersje PRO z regułami od producenta i też nie izoluje,foxita izoluje tylko zz PPM jak wybiorę run isolated,w regułach też grzebałem i dalej anita lipnicka


Re: GeSWall - opis programu - bierni - 22.11.2009

a czyściłeś rejestr po instalce/deinstalce? może spróbuj przeinstalować system i zainstaluj GW na nowo.