SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

to reguła jest walnięta

dziwi mnie jedno po spędzeniu trochę czasu z ustawianiem reguł Foxit daje się zaizolować ale po kilku restartach nagle reguła przestaje działać........dziwne........

skopiowanie z powrotem działających reguł z foxitem nic nie daje


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 27.11.2009

lunaticdreams napisał(a):dziwi mnie jedno po spędzeniu trochę czasu z ustawianiem reguł Foxit daje się zaizolować ale po kilku restartach nagle reguła przestaje działać........dziwne........

skopiowanie z powrotem działających reguł z foxitem nic nie daje


Niezłą jazdę masz Lunatic z tym Foxitem Grin
Żaden plik PDF pobrany z internetu za pośrednictwem niezaufanej aplikacji: przeglądarki, programu pocztowego, P2P czy downloadera, nie będzie zaufany, bez względu na to czy program którym go otworzysz będzie miał działającą regułę czy też nie. Jedyne co możesz zrobić, to czekać cierpliwie na wersję 3 GW lub zmienić program do otwierania plików PDF na inny. W DefenseWallu Acrobat Reader nie jest domyślnie niezaufany Smile


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

zmienił bym program jeśli by na 100 procent nie działało......a tu tak uda mi się ustawić reguły,oczywiście foxit sam z siebie izoluje sie tylko przy "always isolate"czy jakoś tak bo isolate on acces nie działai parę restartów kompa dalej się nie izoluje...........podobnie z subedit player raz działa raz nie............meidiaplayer classic działa tylko przy always oczywiście do paru restartów kompa..........7 zip udało mi się zaizolowac ale nie ma lekko ponieważ gdy chcę wypakowac plik zaizolowany to 7 zip już się nie izoluje z menu kontextowego,ale gdy klikne 2 x na plik 7 zip to jest zaizolowany,,,,,,,,trochę lipabo w końcu przeglądarka pobierze plik zaizolowany a 7 zip go odizoluje przy rozpakowaniu....................system nawet postawiłem na nowo i dalej to samo............................

czekam na wersję 3 (swoją drogą gdyby nie te bugi to kupiłbym program)


Re: GeSWall - opis programu - ichito - 27.11.2009

Nie chcę kolegów denerwować, ale jak czytam Wasze wypowiedzi, to na usta ciśnie mi sie jedno pytanie...po jaką cholerę Wam soft, który rodzi tyle problemów?


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

problem w tym że wcześniej tych problemów nie miał nikt,no może nie aż takich


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 27.11.2009

ichito napisał(a):Nie chcę kolegów denerwować, ale jak czytam Wasze wypowiedzi, to na usta ciśnie mi sie jedno pytanie...po jaką cholerę Wam soft, który rodzi tyle problemów?


Każdy program może na niektórych systemach, czy komputerach powodować jakieś drobne błędy. GeSWall generalnie nie powoduje problemów, tylko raczej jego użytkownicy sami sobie je stwarzają. Chcą aby każda aplikacja posiadała sprawną regułę a przecież nie jest to wcale potrzebne. Wystarczy tylko aby przeglądarki internetowe, P2P, downloadery, programy pocztowe i ewentualnie komunikatory były niezaufane. W przypadku pozostałych softów nie jest to konieczne.
GeSWall, to darmowy program o niesamowitej skuteczności, który w minimalnym stopniu obciąża komputer. Dla mnie jego mankamentem nie jest to, że nie działające niektóre reguły, bo to nie jest istotne, lecz brak stałej izolacji dysków wymiennych i plików przenoszonych pomiędzy partycjami.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

Jurek ale czy program dopakowania\i na odwrót także nie powinien być ważny?

Prosty przykład pobierasz plik zipz netu jest on niezaufany(okazuje się że to malware)do momentu gdy jest izolowany to jest cacy ok ,rozpakowujesz go(zmienia status na zaufany dlatego że reguła nie działa zarówno od producenta jak i od ygnve )antywirus go dajmy na to nie wykrywa i infekcja gotowa......................jest z czego się cieszyć

na forum geswalla bieda,na wildersach też


Re: GeSWall - opis programu - ichito - 27.11.2009

Nie mam GW, ale problem pakujący np. 7-zip powinien być chyba jakoś ochraniany. Dam przykład z własnego doświadczenia...ściągnąłem spakowany plik .rar, który otworzyłem w 7-zip właśnie, wewnątrz jest kilka plików i jeden spróbowałem skopiować (crak do programu). W momencie kliknięcia "kopiuj" Panda CA natychmiast się odzywa i blokuje kopiowanie, dając komunikat, że jest tam trojan. Ja mam problem z głowy...a jak jest w GW?


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

gw nie zablokuje bo przez niedziłąjącą regułe 7 zip przerobi plik na zaufany,jakby reguła działała to GW zaizolował by pliki i trojan czy coś tam nie mogły by nic zdziałać


Re: GeSWall - opis programu - ichito - 27.11.2009

No to kupa...kiedyś miałem ochotę na GW, bo ma wiele pozytywnych jednak też opinii, ale takie coś dyskwalifikuje dla mnie program. Niestety Sad


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

u ciebie może działać bez problemów


Re: GeSWall - opis programu - ichito - 27.11.2009

Na razie jednak nie i to z prostego powodu...mam KIS 2010 i OA z promocji, więc przez parę miesięcy w zupełności mi to wystarczy Smile


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 27.11.2009

lunaticdreams napisał(a):gw nie zablokuje bo przez niedziłąjącą regułe 7 zip przerobi plik na zaufany,jakby reguła działała to GW zaizolował by pliki i trojan czy coś tam nie mogły by nic zdziałać


Przecież Jurek Ci już wcześniej odpowiedział , że nawet jak wypakujesz niezaufany plik, przez zaufanego 7zip to plik nadal pozostanie niezaufany.7zip nie przerobi Ci niezaufanego pliku na zaufany,pomimo że sam jest programem zaufanym .Nie rozumiem w czym problem Smile


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

no to u mnie plik niezufany rozpakowany przez 7 zipa jest zaufany


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 27.11.2009

Ooo to ciekawe , jak tylko wrócę do domu tj wieczorem , dam znać jak to u mnie wygląda , ale z tego co pamiętam , był niezaufany.A próbowałeś dodać regułę dla 7zip-a poprzez kreator w GeSWall-u ?


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

takSadSadSadSadSad


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 27.11.2009

lunaticdreams napisał(a):Jurek ale czy program dopakowania\i na odwrót także nie powinien być ważny?

Prosty przykład pobierasz plik zipz netu jest on niezaufany(okazuje się że to malware)do momentu gdy jest izolowany to jest cacy ok ,rozpakowujesz go(zmienia status na zaufany dlatego że reguła nie działa zarówno od producenta jak i od ygnve )antywirus go dajmy na to nie wykrywa i infekcja gotowa......................jest z czego się cieszyć

na forum geswalla bieda,na wildersach też


Próbuje Ci to już kolejny raz uświadomić bez skutku. Pobrany plik niezaufany (i jego pochodne) jest zawsze niezaufany , chyba, że celowo zmienisz jego status lub w przypadku GW przeniesiesz na inna partycję. Tylko w tym drugim przypadku reguła dla programu ma znaczenie. Jeżeli nie przenosisz plików na inna partycję, będzie on zawsze niezaufany bez względu na to czy soft otwierający go jest niezaufany czy zaufany!


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

Jurek wiem co napisałeś
ale u mnie to nie działa!!!!!!!!niezaufany plik rozpakowany przez 7 zipa(z regułą dla 7 zipa,bez reguły próbowałem na wszystkie sposoby)u mnie jest zaufany.............i tu mam problem i dlatego chciałem mieć ustawionego z zipa jako niezaufanego..........


fakt faktem przeglądarki i thunderbird działają bez zastrzeżeń,podobnie aimp reszta nie


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 27.11.2009

lunaticdreams napisał(a):Jurek wiem co napisałeś
ale u mnie to nie działa!!!!!!!!niezaufany plik rozpakowany przez 7 zipa(z regułą dla 7 zipa,bez reguły próbowałem na wszystkie sposoby)u mnie jest zaufany.............i tu mam problem


Jeżeli jest na prawdę tak jak piszesz, to GW do kosza albo wypróbuj alternatywne softy do plików skompresowanych i PDF.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

nie dla jaj sobie piszę................szlag mnie zaraz trafi,geswalla instalowałem masę razy,nawet system nowy postawiłem specjalnie dla GW ,nie wiem o co biega ale może inna wersja?starsza

nie rozumiem czemu jedne reguły działają bezproblemowo a inne albodziałają przez kilka restartów albo całkiem nie działają
When you copy an untrusted file from one partition/disk to another it changes to status trusted.
When you use 7-zip and open an untrusted archive and extract a file it is still untrusted, when you use the extract here option (to extract all files) they will show up trusted (even when 7-zip is added to the untrusted list).