SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - Apocalypse - 01.02.2010

Witam.
Wie ktoś może dlaczego Geswall izolując przeglądarki odcina je od drukarki?
Ogólnie np. nie da się też otworzyć załączników z poczty.
Czy izolacja w tym przypadku znaczy, że geswall odcina przeglądarkę od wszystkich zasobów systemowych? Jak to ewentualnie obejść?


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 01.02.2010

X26 napisał(a):Witam.
Wie ktoś może dlaczego Geswall izolując przeglądarki odcina je od drukarki?
Ogólnie np. nie da się też otworzyć załączników z poczty.
Czy izolacja w tym przypadku znaczy, że geswall odcina przeglądarkę od wszystkich zasobów systemowych? Jak to ewentualnie obejść?


Nie miałem takiego przypadku w GW. Spróbuj przeinstalować GeSWalla i sprawdź, czy po jego deinstalacji, przeglądarki mają połączenie z drukarką.


Re: GeSWall - opis programu - Apocalypse - 01.02.2010

Raczej już nie będę tego przeinstalowywał. Programy jak DW czy GW u mnie nie zdają egzaminu. Chyba po prostu wole CISA i w czasie instalacji przesuwanie na training mode. Zawsze jakieś cuda z tym GW nie mówiąc o DW. Nie wiem jak wy tego możecie używać. Na dłuższą metę to jest męczące. Tak sobie myślę, żeby zostawić tylko CISA i od czasu do czasu MBAM. Ciekawe ile to pociągnie.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 01.02.2010

Ja cuda z GW miałem na początku,nie widział reguł i td,po kilkunastu przeinstalowaniach zaczął ładnie śmigać,ale drażniło mnie to że nie obsługuje przenoszenia pików pomiędzy partycjami,i nie całkiem udana współpraca z 7 zdzichem
Jak wyjdzie wersja 3 to od razu instaluję


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 01.02.2010

X26, wklej log GW z chwili, w której pojawiają się problemy.


Re: GeSWall - opis programu - Apocalypse - 01.02.2010

Dzięki za pomoc ale już mi się nie chce po prostu kombinować a i tak teraz nie mogę bo w robocie jestem a tu rządzi Kasper :-).
Pozdrawiam.


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 02.02.2010

X26 napisał(a):Raczej już nie będę tego przeinstalowywał. Programy jak DW czy GW u mnie nie zdają egzaminu. Chyba po prostu wole CISA i w czasie instalacji przesuwanie na training mode. Zawsze jakieś cuda z tym GW nie mówiąc o DW. Nie wiem jak wy tego możecie używać. Na dłuższą metę to jest męczące.

X26...chyba praca Ci nie służy...i to ona Cię męczyGrin...gdyby nie ikonkaw tray''u to w ogóle bym nie wiedział o istnieniu DWSmile


Re: GeSWall - opis programu - Apocalypse - 02.02.2010

Mi DW (Athlon 2600+ 1,5 GB RAM Vista) zwalniał jednak widocznie system i robił jakieś cuda z internet explorerem (którego nie używam ale jednak...). Najwyraźniej to rzeczywiście zależy od kompa.
Natomiast GW jest bardzo dobrym programem jednak za dużo w nim dłubania jak dla mnie. Zobaczymy jak będzie wersja 3. Wiadomo może coś na temat daty?
Jestem jednak bardzo zaskoczony szybkością działania CISa z antywirem. Na razie tak zostawiam i zobaczę czy MBAM coś będzie wykrywał od czasu do czasu. Ciekawe czy HIPS w CIS zatrzyma ewentualnie to czego nie wyryje AV.


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 02.02.2010

Meir napisał(a):gdyby nie ikonkaw tray''u to w ogóle bym nie wiedział o istnieniu DWSmile


U mnie jest podobnie, ale zdarzały się sporadycznie, problemy z zapisem po zmianach, plików Word pobranych z netu. Na lapku mojej córki, aby wprowadzić zmiany w opcjach komunikatorów trzeba było uruchamiać je w trybie zaufanym, a kolega wywalił DW, ponieważ miał problemy z GG i Skype.

Jeżeli chodzi o GW, to zdarzały się czasem zwiechy przy starcie systemu ale taki sam problem miałem także z Comodo.

Moja młodsza córka ściąga dużą ilość MP3. Wiadomo, że AV nie wykryje wszystkich wirusów. Z Sandboxie, gdy się je wydobędzie, to nie są zaizolowane a sprawdzanie każdego pliku jest meczące. Hipsy z piaskiem mają swoje mankamenty, ale dla średnio-zaawansowanych userów, są znakomitym uzupełnieniem ochrony. Na razie korzystam z Avasta, który mi się bardzo podoba, ale być może, będę używał go on-demand albo powrócę do ESETu Online Scannera. Nie widzę większego sensu używania AV real-time z DW, przy w miarę rozsądnym używaniu kompa. Avast 5 jest jednak w ogóle nie odczuwalny dla kompa, więc być może go zostawię a dzięki temu będzie mniej śmieci w systemie.


Re: GeSWall - opis programu - Eugeniusz - 07.02.2010

Warto coś zrobić ze screenshotami - najlepiej przesłać na fuotosik czy oś - ja tam mam wszystkie rzuty do recenzji (od Aviry do DW) i wszystko sobie ładnie siedzi.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 21.02.2010

własnie własnie kto ma te screeny


czy ktoś używa subedit palyera z GW?


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 21.02.2010

lunaticdreams napisał(a):własnie własnie kto ma te screeny

czy ktoś używa subedit palyera z GW?


Jest reguła do SubEdit - Playera, to nie powinno być problemu. Ja sobie sam utworzyłem wczoraj regułę do MPC w K-Lite Mega Codec Pack i działa prawidłowo.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 21.02.2010

wiem Jurek ale ale zaizolowany subedit nie zapamiętuje momentu w którym film został zatrzymany \wyłączony co jak dla mnie jest dosyć drażniące.Niezaizolowany Subedit zapamiętuje,i bez problemu puzniej odtwarza od momentu wyłączenia


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 21.02.2010

Po co wy izolujecie playery ?


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 21.02.2010

a ty nie izolujesz?


Re: GeSWall - opis programu - polak900 - 21.02.2010

niektórzy nie maja co robić i izolują wszystko


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 21.02.2010

Nie Smile jak mam KMPlayer w izolacji , są problemy , np nie mogę uruchomić filmu poprzez dwuklik na filmie , tylko najpierw muszę uruchomić KMPlayer i wskazać film.Nie jest to wygodne.Poza tym , jaki jest sens izolacji programu który odtwarza plik zaizolowany ? Może mi ktoś mądrze to wyjaśni, wiem że program ma reguły do playerów ale jaki to ma sens ?


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 21.02.2010

Przecież producent zaleca izolowanie playerów,itd


Re: GeSWall - opis programu - Eru - 21.02.2010

A po kiego? Nigdy nie zdarzyło mi się zarazić przez film Grin
Dlatego też żadnego programu do odtwarzania filmów (u mnie KMPlayer) ani muzyki (AIMP2) nie izolowałem ani w GW ani w DW Grin


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 21.02.2010

Skoro producent zaleca to raczej pierdółek nie pisze