SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 02.10.2010

Meir napisał(a):Dobrze wiecie,że "cierpliwość" to moje drugie imię Grin ale GeSWall tą moją szlachetną cechę charakteru ciągle wystawia na próbę...faktycznie Creer ma rację...programy typu HIPS powinny być w miarę często aktualizowane...
Przy włączonym GW-firefox zawiesza się na tych 2 stronkach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w tej drugiej po wejściu w zakładkę :"Alle Videos in der Mediathek ansehen"
Podejrzewam,że takich stron może być znacznie więcej Smile

Czekamy na wersję 3 tego zacnego HIPS-a z wszystkimi poprawionymi bugami



Te reguły trzeba dodać do Firefoxa:
Resource Type Access
\Device\NamedPipe\gecko-File Allow
\Device\NamedPipe\chrome File Allow


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 29.10.2010

@yngve...ponawiam swoją prośbę o poprawienie linków z konfiguracją firewalla...ja wiem,że przebywanie na PClab może być bardziej twórcze Tongue

BTW.GesWall ma dziadowski support...napisałem do nichpytanie o reguły do NeuviewPlayer...minęły dwa tygodnie... i : ani be,ani me,ani kukuryku Grin


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 29.10.2010

Twoją prośbę widziałem, lecz nie miałem po prostu czasu, może chęci, aby się tym zająć. Chciałbym zaznaczyć, że nie podpisywałem żadnej deklaracji, oświadczenia zobowiązującego mnie do prowadzenia supportu lifetime dla GeSWalla. Pisałem jakiś czas temu, że nowy opis zrobię, gdy wyjdzie GW v3, gdyż nie ma sensu "wchodzić dwa razy do tej samej rzeki", czyli dwa razy robić tego samego opisu. Cóż, trudno, wcięło tamte zrzuty. Jeśli potrzeba reguł dla mniej popularnych programów, staraj się korzystać z narzędzia Application Wizzard. Jeśli chodzi o FW, to odświeżę tamtą część opisu, czyli uaktualnię załączniki i ew. poprawię jego treść, skoro aż tak Tobie na tym zależy.


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 29.10.2010

Dziękuję Yngve...podejrzewam jednak,że perspektywy na v3 są takie jak na seks z Paulą Patton Grin czyli pozostaną tylko w sferze marzeń...


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 07.11.2010

@facecik

Reguły MS Office Outlook
Cytat: Resource Type Access
%HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders\AppData%\Microsoft\Outlook\ File Allow
%HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders\Local AppData%\Microsoft\Outlook\ File Allow
%HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders\Cache% File Allow
%HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders\Cookies% File Allow
%HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders\History% File Allow
%HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders\Common AppData%\Microsoft\Office\Data\ File Allow
%HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders\AppData%\Microsoft\Office\ File Allow
\Device\NamedPipe\lsass File Allow
%HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders\AppData%\Microsoft\Proof\ File Allow
%HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders\AppData%\Microsoft\Signatures\ File Allow
%HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders\AppData%\Microsoft\Stationary\ File Allow
%HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders\AppData%\Microsoft\Templates\ File Allow
%HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders\Local AppData%\Microsoft\Office\ File Allow
%HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders\Documents%\Outlook files\ File Allow
\Device\NamedPipe\MsFteWds File Allow
%HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders\Local AppData%\Microsoft\Forms\ File Allow
\Device\NamedPipe\wkssvc File Allow
%HKEY_CURRENT_USER%\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows Messaging Subsystem\Profiles\Microsoft Outlook Interne Registry Allow
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office Registry Allow
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office Registry Allow
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\UserData\ Registry Allow



Re: GeSWall - opis programu - facecik - 07.11.2010

Dzięki Yngve ,ale problem występuje nadal, szczegóły na PW.


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 08.11.2010

@Meir
Zaktualizowałem załączniki dotyczące konfiguracji firewalla w GW.


Re: GeSWall - opis programu - R16 - 08.11.2010

yngve, da się zaktualizować konfigurację Firefox-a?...w obecnej wiesza mi przeglądarkę


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 08.11.2010

yngve napisał(a):@Meir
Zaktualizowałem załączniki dotyczące konfiguracji firewalla w GW.

Gratki Yngve Cool Dziękuję


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 08.11.2010

R16 napisał(a):yngve, da się zaktualizować konfigurację Firefox-a?...w obecnej wiesza mi przeglądarkę


Dodaj te dwie poniższe reguły i być może coś się poprawi:
Resource Type Access
\Device\NamedPipe\gecko- File Allow
\Device\NamedPipe\chrome File Allow


Re: GeSWall - opis programu - Eugeniusz - 08.11.2010

Skoro obecna wersja GeSWalla Free jest licencjonowana do 12 grudnia 2010 roku, to powinniśmy się spodziewać chociaż licencyjnej łatki. Ewentualnie będzie to światowy ewenement - producent zmusił użytkowników do spiracenia własnego programu.


Re: GeSWall - opis programu - Eru - 08.11.2010

Na wildersach też się niektórzy zastanawiają:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Grin


Re: GeSWall - opis programu - bierni - 20.11.2010

panowie kto korzysta z GW Pro na win7? bo jest pytanie odnośnie MMC.


Re: GeSWall - opis programu - polak900 - 20.11.2010

Eugeniusz napisał(a):Skoro obecna wersja GeSWalla Free jest licencjonowana do 12 grudnia 2010 roku, to powinniśmy się spodziewać chociaż licencyjnej łatki. Ewentualnie będzie to światowy ewenement - producent zmusił użytkowników do spiracenia własnego programu.

najprawdopodobniej już nie długo nowa wersja


Re: GeSWall - opis programu - Eru - 20.11.2010

Ta i klucze które mamy do 2.9 podobno nie będą działać z wersję 3 Sad


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 20.11.2010

Eru napisał(a):Ta i klucze które mamy do 2.9 podobno nie będą działać z wersję 3 Sad

Oj Eru,Eru...skąd w Tobie tyle pesymizmu None2 ? Jak nie będą działać...to się załatwi żeby działały.


Re: GeSWall - opis programu - Eru - 20.11.2010

Meir napisał(a):
Eru napisał(a):Ta i klucze które mamy do 2.9 podobno nie będą działać z wersję 3 Sad

Oj Eru,Eru...skąd w Tobie tyle pesymizmu None2 ? Jak nie będą działać...to się załatwi żeby działały.


Na wildersach było Tongue


Re: GeSWall - opis programu - Eugeniusz - 01.12.2010

11 dni do końca licencji :/.


Re: GeSWall - opis programu - Creer - 07.12.2010

Nowa wersja (2.9.1) GeSWall-a dzis ujrzala światlo dzienne, changelog:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: GeSWall - opis programu - korbennn - 07.12.2010

x64 beta wkrótce i na to czekam..nadal.