SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - arturpe - 26.02.2011

Wybaczcie pytanie, wróciłem do GW 2.9.1, ale widzę, że nie izoluje usb, tak jak powinien. Numer dysku to 6, dodałem do resources ThreatGate\file > \Device\Harddisk6. Mimo to, mogę skopiować pliki na dysk i nie są one izolowane z automatu. Czy dyskutowaliście już ten problem? Nie bardzo mogę dotrzeć do rozwiązania.

Niezależnie od tego, postawiłem GW bo zależało mi na cichej, lekkiej ochronie, ale także z usb. Niekoniecznie chcę dokładać Pandę USB Vaccine. Mam co prawda Privatefirewall i jego HIPS powinien zadziałać, ale mimo to zależy mi naizolacji plików przede wszystkim z USB.


Re: GeSWall - opis programu - Creer - 26.02.2011

Probowales tej rady Yngve?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: GeSWall - opis programu - arturpe - 26.02.2011

Przed chwilą próbowałem wskazać litery dysków, bo o ile kojarzę różnice - to na tym polegają. Niemniej nie działa... Aplikacje uruchamiają się z usb bez przeszkód (poza Privatefirewallem). Restartowałem usługę, wkładałem i wyjmowałem ponownie usb. Szukam dalej. Na wildersach widziałem informacje że ten element jest zbugowany, ale trochę mi się nie che wierzyć. Zagrożenia przenoszone za pośrednictwem usb są jednymi z częściej łapanych.

Dziękuję za pomoc.


Re: GeSWall - opis programu - ichito - 01.04.2011

OK...to i ja mam pytanie...zainstalowałem GW na wirtualnym systemie i bez restartu, więc stąd może czegoś mi brak w GW...ale do rzeczy...na liście wykrytych aplikacji mam nap.procesy SS, SD czy swojego AV...przy każdym z nich przycisk "terminate" i nic więcej. Jak je stamtąd "wyciągnąć" i uznać jako procesy zaufane i bez ograniczeń? Wiem, że mogę stworzyć nową grupę np. "security" i dodawać wszystko z ręki, ale to nieco...właściwie bardzo... kłopotliwe i czasochłonne.


Re: GeSWall - opis programu - zord - 01.04.2011

trzeba system zrestartować bez restartu nawet explorer.exe był u mnie niezaufany


Re: GeSWall - opis programu - Rob - 18.04.2011

Wczoraj zainstalowałem program geswall i mam parę pytań odnośnie funkcji jakie posiada i jak go ustawić.
1.Słyszałem że w programie jest opcja że mogę przeskanować całą partycję D [na tej mam muzykę gry itp.]i od razu nadać wszystkim plikom regułę że są nie zaufane zrobić tak.
2.Usunąłem regułę dla przeglądarki opera jaka była i utworzyłem własną w przeglądarce pokazuje się ikonka programu geswall jeśli jest włączona pokazuje się też w Isolated Applications lecz gdy wchodzę w folder web browser i klikam na opera w resocures pokazuje się taka wiadomość "brak elementów do wyświetlenia w tym widoku" w innych regułach np. dla mozilli w resocures pokazują się dane. Czy może oznaczać to że przeglądarka nie posiada żadnych reguł już sam nie wiem.
3..Jakie reguły nadać programowi AQQ a także programom które muszą pobrać aktualizację np. przeglądarce odtwarzaczowi muzycznemu lub antywirusowi który musi zaktualizować bazę sygnatur wirusów.
4.GeSWall jako firewall czy to się opłaca jeśli tak to jak najlepiej ustawić zaporę jeśli korzystam z AQQ AIMP2 Opery,Firefoxa usdownloader programu MoorHunt. Czy firewall polega na tym że np. dany wirus nie będzie miał możliwości wysyłać do kompa oszusta moich danych, będzie tylko pobierał i wysyłał informację z przeglądarek itp.
tak a tak 7 miesięcy gdy korzystałem z Geswalla był właśnie problem z tą przeglądarką.
5. Jaki nadać priorytet programowi który pobiera mi proxy i umożliwia mi się łączenie z netem z proxy np. z Niemczech wiesz chodzi mi o to żeby program działał prawidłowo i nie sprowadzał jakiś infekcji na mojego kompa.
6.Nigdzie w programie nie mogłem znaleźć opcji Attacks Notifications : Enabled, Malicious Process Termination : Auto-Termination wiesz chciałem skorzystać z porady którą zamieściłeś wpewnym poście.
7.Czy dobrze zrobiłem dając opcję scan w Untrusted Files.
Niektóre problemy które mam z tym programem są dla was banalne do rozwiązania ale proszę bądźcie wyrozumiali a nuż widelec ktoś dzięki waszym odpowiedzią na mój tost dowie się cennych informacji. Z góry dziękuję wszystkim którzy odpowiedzą na pytania które zadałem.


Re: GeSWall - opis programu - Eru - 18.04.2011

6. Nie mogłeś znaleźć ponieważ te opcje są dostępne z PPM na ikonce GW w trayu ale tylko w wersji PRO.
7. Opcja ta tylko odszukuje pliki utworzone przez zaizolowane aplikacje - i możesz je kasować z dysku - więc nic się nie stanie po jej użyciu chyba, że sam usuniesz pliki.


Re: GeSWall - opis programu - Rob - 18.04.2011

Dzięki za szybką i fachową odpowiedź, czekam na odpowiedzi do jeszcze pięciu pytań. Jeszcze raz dziękuję Ci za pomoc.


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 18.04.2011

1.Pierwszy raz słyszę o takiej opcji.
2.To nie ma żadnego znaczenia...jeżeli jest ikonka na belce i proces w "Isolated Applications"...to znaczy,że program jest izolowany.
3.Ja mam "Auto-isolation,no pop-ups",jeżeli pobierasz aktualizacje programów z jakichś zaufanych witryn np.dobreprogramy.pl czy Mozilla Add-ons to na czas aktualizacji wyłączasz GW z prawokliku na ikonce ( Disable GeSWall Policy)...natomiast jeżeli chodzi o program antywirusowy-to musisz znaleźć proces odpowiadający w tym programie za aktualizację i nadać mu regułę : "Never isolate"(zadziała po restarcie).
4.Po ustaleniu w "Resources" zasady : "Network">"Restricted for Trusted" żadna aplikacja nie połączy Ci sięz siecią...reguły zapki w tym programie kontrolują TYLKO połączenia wychodzące...można sobie to ustawić ( ja tak mam) dla bardziej ostrożnych zalecam pełnoprawnego firewalla.
BTW.Jakiego typu były te problemy z Liskiem ? U mnie po roku użytkowania nie zauważyłem żadnych konfliktów...
5.Jaki program masz na myśli ?


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 19.04.2011

Darmowa wersja Meir nie ma możliwości wyłączenia GesWall-a w tray-u , a tylko poprzez obniżenie maksymalnie suwaka ochrony Smile


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 19.04.2011

Nigdy nie używałem wersji darmowej...miałem na myśli Pro Smile


Re: GeSWall - opis programu - Rob - 19.04.2011

Dzięki że tak szybko odpowiedziałeś teraz jużwiem prawie wszytko mam jeszcze parę pytań Policy notifications dałem na Disabled czy oznacza że program nie będzie męczył mnie komunikatami. Mogę usunąć pliki które mam w folderze Untrusted Files ktoś tam już odpowiedział ale nie zrozumiałem do końca usunięcie tych danych z programu oznacza że skasują mi się z dysku czy też nie będę miał śmieci w programie tak grzebałem po programie i dałem tam start scan.
Z góry dziękuję za odpowiedź jeszcze na te dwa pytania.


Re: GeSWall - opis programu - Eru - 19.04.2011

Jeżeli usuniesz pliki znamdujace się na liście "Untrusted files" to zostaną one również skasowanez dysku.


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 19.04.2011

Rob napisał(a):Dzięki że tak szybko odpowiedziałeś teraz jużwiem prawie wszytko mam jeszcze parę pytań Policy notifications dałem na Disabled czy oznacza że program nie będzie męczył mnie komunikatami..

Tak program nie będzie Cię o niczym informował...natomiast : "Attacks Notifications" proszę zostawić na "Enabled" to powiadomienie jest o wiele ważniejsze np.gdyby podczas oglądania stron dla dorosłych "coś" chciało "przetestować" Twoje zabezpieczenia Grin


Re: GeSWall - opis programu - Rob - 20.04.2011

Dzięki za rady tylko właśnie nie mogę odnaleźć tej opcji Attacks Notifications może występuje ona tylko w wersji pro programu.
Jak się pozbyć tych plików z folderu Untrusted files co bym ich nie usunął z dysku widnieje tam np. explorer exe do czego jest potrzebny ten folder w programie.
Liczę na odpowiedzi na pozostałe pytania które zostały zawarte w moim starszym poście i tym obecnym.


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 20.04.2011

@Rob...strasznie męczysz Grin nie usuwaj : explorer.exe...po co chcesz usuwać te pliki z Untrusted Files ?
Na wszystkie pytania Ci odpowiedzieliśmy...jak któreś pominęliśmy to przypomnij Wink


Re: GeSWall - opis programu - Rob - 20.04.2011

Wiesz bo przedtem tam nie było niczego tylko ja wykonałem scan i właśnie w tedy wyskoczyły różne pliki wiesz chciałem wiedzieć po co jest ten folder w geswallu.
5. Jaki nadać priorytet programowi który pobiera mi proxy i umożliwia mi się łączenie z netem z proxy np. z Niemczech wiesz chodzi mi o to żeby program działał prawidłowo i nie sprowadzał jakiś infekcji na mojego kompa.
Wiecie nie wiem czy dać tej aplikacji Auto-isolations no pop-ups.
Dzięki za waszą cierpliwość do mnie.


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 21.04.2011

Nie wiem jaki program masz na myśli Question Podaj nazwę to sprawdzimy i zobaczymy czym to się je.


Re: GeSWall - opis programu - Rob - 21.04.2011

Już sobie poradziłem ale dziękuję za dobre chęci z twojej strony.


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 18.05.2011

Patrzałeś screen po GesWall''u Meir, ładne kwiatki, wpakował malware do siebie, a po restarcie , czarno.Coś nie tak z tym softem na ustawieniach HIGH.