SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 19.05.2011

Tutaj screen z malware;

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A tutaj screen, jak uruchamiałem te malware

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Po restarcie, widać, że przepuszcza malware, był ustawiony na HIGH potem na default i to samo, strzałkami zaznaczone infekcje w procesach kompa, MBAM''em nie udało się zeskanować bo już nie działał, WinRar też nie działał.Ogólnie nie podoba mi się to.Czyżby ten "piach" był taki słabiutki, czy co? Nie radzi sobie, lub nie rozpoznaje nowych malware, bo w ustawieniach nie ma co ustawiać, są 3 pozycje.


Re: GeSWall - opis programu - zord - 19.05.2011

bardzo to dziwne na pewno uruchamiasz je jako izolowane ?


Re: GeSWall - opis programu - Eugeniusz - 19.05.2011

Na pewno nie są ustawione na isolated.


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 19.05.2011

Odpalane były tak jak pisałem, gdy GW był ustawiony na HIGH, to raczej powinny być w tym trybie izolowane z automatu, na default program pytał , czy izolować te malware, więc klikałem na YES - więc były niestety izolowane, także było raczej dobrze robione, a tu takie kwiatki po restacie, coś mu te izolowanie nie wychodzi chyba najlepiej.

Edit; są 3 tryby izolacji, high, known aplications i jailed, pierwsze dwa sprawdziłem, innych ustawień w nim nie widzę.


Re: GeSWall - opis programu - Eugeniusz - 19.05.2011

A w oknie programu w Isolated Applications były wpisy odnośnie aplikacji?


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 19.05.2011

Tak były wpisy, na ikonie w trayu z prawokliku pokazywał niby ile zaizolował, i w głównym oknie GW Summary.


Re: GeSWall - opis programu - Eugeniusz - 19.05.2011

A w okienkach był przycisk [G] ? Jeślijakieś się pojawiały...


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 19.05.2011

Jak odpalałem malware, nie było okienek, jedną aplikację( z folderu malware) jak zapodawałem to jej w ogóle nie rozpoznał( i na HIGH i na default) i nie było przycisku G na okienu, normalnie się syf zainstalował.


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 19.05.2011

Nie bzdurkaj Andrzejek Smile


Re: GeSWall - opis programu - zord - 19.05.2011

sprawdziłem sobie na pliczkach z ostatniej paczki uruchomiłem ze 30 potem się zamulił na amen po restarcie żadnej nie było w procesach program na standardowych ustawieniach


Re: GeSWall - opis programu - Eru - 19.05.2011

andrzej musiał coś zepsuć Tongue


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 19.05.2011

Tu jest link pobierz i sprawdź Meir, nie przekreślam go, tylko pokazujęWam screeny, po to, byście zerknęli, może na virtualu inaczej się zachowuje - nie wiem, ale co zepsułem, właśnie chodzi o to żebyście wytłumaczyli co nieco, nie musicie nic udowadniać, tylko podpowiedźcie co i jak by, mi działał.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


hasło - sg


Re: GeSWall - opis programu - zord - 19.05.2011

jeden z plików najprawdopodobniej robi coś z data systemową i w pewnym momencie program sie wyłącza bo stwierdza że licencja się skończyła free wersja działa tylko do 12 grudniaGrin


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 19.05.2011

No i widzisz, po tym pliku Zordzie, uruchamiałeś inne malware z folderu?( bo jak tak, to program nie działa ipotem już przepuszcza, czyli jaki wynik?). Jest skuteczny czy ma wady, więc dobrze test na nim wykonałem?


Re: GeSWall - opis programu - zord - 19.05.2011

musiał by sprawdzić ktoś z pełna licencją


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 19.05.2011

GeSWall jest najtrudniejszym do ogarnięcia z HIPS-ów...ale jak już dobrze poznasz jego wnętrze to nigdy go nie zostawiszGrin

Oczywiście wszystkie wypakowane pliki są zaizolowane :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Próba uruchomienia zawsze kończy się tak samo :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



A systemik zgodnie z oczekiwaniami : czyściutki Smile :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



BTW.Każda rzecz na tym ułomnym świecie ma : wady...ale GW obok DW jest najskuteczniejszym HIPS-em...pobaw się nim Andrzejek parę miesięcy i potem wyrokuj...a nie po jednym dniu...masz : ADHD czy co Grin ?


Re: GeSWall - opis programu - zord - 19.05.2011

Meir masz pełna licke to cie chroni na free wersji czy trialu wirki przejdąGrin


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 19.05.2011

Czy coś wyrokowałem? Dałem screeny na forum ze skanu i tyle, być może mam ADHD, prosiłem o opinie Wasze i opis jak go ustawić , itp., a tu już lecą jakieś epitety w moją stronę o chorobie, dzięki za uwagę, nie chcecie wytłumaczyć cokolwiek, to nie, screeny mi nic nie mówią, dlaczego u Ciebie zaizolował a u mnie nie?, spoko, teraz nie musisz tłumaczyć.


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 19.05.2011

Co Ty się tak człowieku spinasz ? Ja też mam : ADHD i jestem z tego dumny Smile


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 19.05.2011

PrzeczytajMeir co Zord wyżej napisał i zainstaluj free przetestuj, a zobaczysz?