SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - bierni - 29.05.2011

andrzej76 napisał(a):wersja Free- nic nie chroni, zwyczajna beznadziejna atrapa i tyle... Moja wersja się sprawdziła i pokryła zwersją Zorda - dziurawy jak ser szwajcarski i puszcza wszystko... nie radzę tego instalować, szkoda zachodu, zwyczajny bubel.

Edit; Za taką oszukańczą politykę w wersji free,( kompletne zero ochrony) faktycznie, powinni go rozdawać w wersji Pro za darmo i dokładać jeszcze kasiorę, za szkody poniesione w wyniku użytkowania wersji darmowej.( za tzw. format)


jeszcze jak rozmawiałem z władzą na początku roku to usłyszałem hasła typu: "oj będą wielkie zmiany" no i chyba są ale nie w tą stronę Lolpytam na jakiej podstawie forumowy HEAD OF AV''S TESTS określa GW mianem bubla etc.? na podstawie jednej , nazwijmy to wpadki? pomijam to, że jak pokazał Meir problem dotyczy wersji free. nie jestem specjalistą jeśli chodzi o umowy licencyjne ale logiczne jest chyba to, że korzystając z wersji free nikt nie musi dać Ci żadnej gwarancji a co więcej na pewno zostawili sobie tylne drzwi dodając wpis typu: "wersję free używasz na własne ryzyko". poza tym w wersjach darmowych gdzie obok dostępne są wersje płatne występują utrudnienia z supportem etc. dla przykładu podam choćby polski SpyShelter gdzie na zakładce download jest wyraźnie napisane, że pomoc techniczna nie jest dołączona do zakupu a czas odpowiedzi nie jest gwarantowany także drogie panie nie róbmy jaj.

używam geswall od 2 lat bez przerw. najpierw używałem wersji Free a następnie Pro. nigdy nic nie złapałem. nie jestem fanboyem tego programu uważam jednak, że pełni swoją funkcję doskonale i jest elastyczniejszy od DWCool


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 29.05.2011

Każdy ma prawo do swojej opinii na temat danego programu, ja mam swoją, a Ty swoją.Ja go przetestowałem na paczce wirusów, stąd moja opinia, bo jak dotąd każdy twierdził, że jest nie do złamania,( a tu wersja Free,poległa) takie było zachowanie programu, nie wiem czy Ty go testowałeś.


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 29.05.2011

Andrzej, nikt nie twierdzi że jest nie do złamania, tylko że nie trafiło się nic co by go złamało a to róznica.
Zresztą nadal tak jest, a ponieważ ten program jest tyle czasu nie rozwijany to nie jest do końca idealny , w tym wypadku znalazłeś najprościej mówiąc buga w programie z datą ważności , ale to nie jest akurat wirus który złamał zabezpieczenie GW tylko program który zmienił datę systemu , po której wygasła waznośc darmowej wersji GW i program przestał chronić (działać).
To nie wirus spowodował wyłączenie zabezpieczeń GW , tylko zmiana daty, równie dobrze możeszręcznie zmienić datę datę systemu i program przestanie działać( w wersji free oczywiście )


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 29.05.2011

No tak, znalazłem ponoć buga w programie, a ten program co zmienia w GW Free datę systemową, nie był pobrany ze zwykłej strony internetowej , tylko z malc0de.com i sklasyfikowany jako syf, przez wiele silników na VT, czyli suma sumarum to malware.


Re: GeSWall - opis programu - polak900 - 29.05.2011

każdy sposób jest dobry do złamania programu, nie ważne z której strony się do niego dobrać:
fakt jest jeden wersja free GW poległa, wersja pro jest ok
i skończmy na tym polemikę


Re: GeSWall - opis programu - Eugeniusz - 29.05.2011

Cóż, myślę że twórca programu (GentleSecurity) nie przewidział sytuacji w której malware zmienia datę i czas w systemie. Bo jaki odsetek malware to robi?
Czyli GeSWall dał się niefortunnie złamać.
Swoją drogą... dziwny to system który umożliwia zwykłemu użytkownikowi zmianę czasu.


Re: GeSWall - opis programu - zord - 29.05.2011

nie jestem pewien czy to na pewno chodziło o zmiane daty 2 razy było że licencja wygasła za 3 razem już tego info nie było a system i tak został zainfekowany


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 30.05.2011

andrzej76 napisał(a):Każdy ma prawo do swojej opinii na temat danego programu, ja mam swoją, a Ty swoją.Ja go przetestowałem na paczce wirusów, stąd moja opinia, bo jak dotąd każdy twierdził, że jest nie do złamania,( a tu wersja Free,poległa) takie było zachowanie programu, nie wiem czy Ty go testowałeś.

Andrzejek...nie bądź śmieszny...Pan @bierni używał GW 2 lata a Ty zrobiłeś jeden teścik...trzeba znać miarę w tym co się pisze i co się ocenia Grin


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 30.05.2011

Wałkowaliśmy to już, myślę że już starczy, nie chcę się powtarzać i ciągnąć tematu na siłę, chwała mu za to że używa 2 lata i bez zarzutu GW mu się spisuje.Co do miary w pisaniu - sam wiesz o tym najlepiej, że ją trzeba mieć.


Re: GeSWall - opis programu - polak900 - 31.05.2011

Można używać programu nawet 30 lat i nic nie odkryć


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 31.05.2011

Na szczęście Polak odkryłeś lukę w DW i została szybko załatana .
Szkoda ,że GW wygląda od jakiegoś czasu na porzucony projekt .Bardzo szkoda....


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 13.11.2011

polak900 napisał(a):Można używać programu nawet 30 lat i nic nie odkryć

To jakaś metafora czy skrót myślowy Grin ? Bo za bardzo nie ogarniam przekazu...


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 25.12.2011

Kolejna wersja GesWall-a 2.9.2 , niestety nadal bez x64
wersja free

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wersja Pro

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: GeSWall - opis programu - zord - 25.12.2011

to już chyba ostatnia wersja licencja do 2021 roku


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 25.12.2011

Tez tak sadzę, to chyba koniec GesWall-aNone


Re: GeSWall - opis programu - Eugeniusz - 04.05.2012

Wybaczcie za to wykopalisko archeologiczneNone2
Czy ktoś korzysta z GeSWalla??


Re: GeSWall - opis programu - zord - 04.05.2012

miałem go niedawno ale występowały problemy z systemem


Re: GeSWall - opis programu - Eugeniusz - 04.05.2012

Na jakim systemie??


Re: GeSWall - opis programu - zord - 04.05.2012

na Windows 7 od czasu do czasu miałem BSODy


Re: GeSWall - opis programu - tachion - 04.05.2012

też używałem na windows 7 32bit,nie miałem żadnych problemów