SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 31.05.2009

Zgadza sie. Wystarczy dopasowac sie do cech programu i w tym wypadku trzymac nowe (niezaufane) pliki na jednej partycji.


Re: GeSWall - opis programu - roofman - 31.05.2009

Może pytanie z "innej beczki"
Jedzie ktoś z geswallem na W7 RC 7100 ?
Po przymiarkach zainstalowałem sobie w7 na laptopie i niestety geswall powoduje wywrotkę. Nie bardzo wiadomo czy jest to wina RC czy raczej sam geswall nie jest taki skory do współpracy... Błąd powoduje plik geswall.dll, poprostu system się wywala podczas ładowania.
Pakiet CIS za to działa na w7 bardzo gładko i przyjemnie.


Re: GeSWall - opis programu - Creer - 31.05.2009

roofman napisał(a):Może pytanie z "innej beczki"
Jedzie ktoś z geswallem na W7 RC 7100 ?
Po przymiarkach zainstalowałem sobie w7 na laptopie i niestety geswall powoduje wywrotkę. Nie bardzo wiadomo czy jest to wina RC czy raczej sam geswall nie jest taki skory do współpracy... Błąd powoduje plik geswall.dll, poprostu system się wywala podczas ładowania.
Pakiet CIS za to działa na w7 bardzo gładko i przyjemnie.


.dll to plik sterownika GW.
Podobna sytuacje mial Polak, uzywajac jako pierwszy na forum kombinacji DW+Win7. Radze zglosic Tobie te sytuacje do teamu GesWall''a, w przypadku DW wine ponosil MS ktory popelnil blad w kodzie, ktory znalazl Ilya i wyslal im raport ze szczegolami, nowe builidy Win7 dzialaja juz sprawnie z DW.
Byc moze podobnie jest z GW, lecz wcale tak byc nie musi. Najlepiej, jak pisalem wczesniej, wyslij raport o tym zdarzeniu do supportu GW.


Re: GeSWall - opis programu - roofman - 01.06.2009

Creer napisał(a):.dll to plik sterownika GW.
Podobna sytuacje mial Polak, uzywajac jako pierwszy na forum kombinacji DW+Win7. Radze zglosic Tobie te sytuacje do teamu GesWall''a, w przypadku DW wine ponosil MS ktory popelnil blad w kodzie, ktory znalazl Ilya i wyslal im raport ze szczegolami, nowe builidy Win7 dzialaja juz sprawnie z DW.
Byc moze podobnie jest z GW, lecz wcale tak byc nie musi. Najlepiej, jak pisalem wczesniej, wyslij raport o tym zdarzeniu do supportu GW.

Pewnie tak zrobię, chyba błąd z dziennika systemu wystarczy - jeśli takowy się zdążył zapisać. Kodu błędu też nie mam żadnego, musiałbym jeszcze raz instalować geswalla - to poprostu błysk niebieskiego ekranu z napisem że geswall.dll jest "be" i tyle. Tryb awaryjny również się wywracał.


Re: GeSWall - opis programu - Creer - 01.06.2009

Informacje z BSOD''ow zapisywane sa w postaci pliku Minidump w katalogu Windows (folder Minidump), wyslij ten plik do GW, w razie czego dostaniesz od nich dalsze instrukcje.


Re: GeSWall - opis programu - roofman - 01.06.2009

Creer napisał(a):Informacje z BSOD''ow zapisywane sa w postaci pliku Minidump w katalogu Windows (folder Minidump), wyslij ten plik do GW, w razie czego dostaniesz od nich dalsze instrukcje.

Hmmm.. w dziennikach brak wpisów, katalogu/pliku minidump też brak. No cóż... może ta wersja RC w7 tego mechanizmu nie ma w pełni sprawnego.


Re: GeSWall - opis programu - polak900 - 01.06.2009

może ten plik jest ukryty


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 01.06.2009

BSOD raportowany. Musisz poczekac do finalnej wersji 7.
Watek na forum geswalla ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: GeSWall - opis programu - roofman - 01.06.2009

Cytat:
może ten plik jest ukryty

Raczej nie, pod managerem plików tez nic nie widać.

yngve napisał(a):BSOD raportowany. Musisz poczekac do finalnej wersji 7.
Watek na forum geswalla ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


No to wszystko już jasne, dzięki.
Dobrze że CIS chociaż działa jak należy...


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 02.06.2009

Dzisiaj GeSWall 2.8.3 Freeware mi się zaktualizował (pojawiła się chmurka w treyu informująca o update). Wiecie może czego dotyczy aktualizacja?


Re: GeSWall - opis programu - Pablosss - 02.06.2009

Też chciałbym to wiedzieć.


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 02.06.2009

Jurek napisał(a):Dzisiaj GeSWall 2.8.3 Freeware mi się zaktualizował (pojawiła się chmurka w treyu informująca o update). Wiecie może czego dotyczy aktualizacja?


Właśnie miałem też to napisać. Pojawiła się w trayu i znikła. Nie wiem czego dotyczy Smile


Re: GeSWall - opis programu - r0b2009 - 05.06.2009

Mam pytanie, czy GeSWall działa na Viście 64bit?....
Z góry dziękujeSmile


Re: GeSWall - opis programu - Creer - 05.06.2009

r0b2009 napisał(a):Mam pytanie, czy GeSWall działa na Viście 64bit?....
Z góry dziękujeSmile


Witaj,

wg informacji zamieszczonych na forum GesWall:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Premiera wersji obslugujacej Viste 64-bit zostala przesunieta na czwarty kwartal 2009r.


Re: GeSWall - opis programu - Kizi - 06.06.2009

Jak myślicie, czy jest jakikolwiek sens, by do GS''a doinstalować Comodo FW & D+?


Re: GeSWall - opis programu - adam_993 - 06.06.2009

Firewall tak, ale D+ po co? Będą się dublować funkcjami.


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 06.06.2009

Kizi napisał(a):Jak myślicie, czy jest jakikolwiek sens, by do GS''a doinstalować Comodo FW & D+?


To zależy. Jeżeli używasz firewalla w celu zapobiegania atakom i wirusomsieciowych to nie, ale jeżeli chcesz dokładnie monitorować wszelkie połączenia internetowe klikając blokuj i zezwól, to tak.
Defense+ oczywiście nie ma potrzeby instalować ale jeżeli to zrobisz to nie będzie żadnego konfliktu. Sposób działanie klasycznego hipsa polega na zezwalaniu i blokowaniu, natomiast hipsa z piaskownicą bardziej na izolowaniu i nieizolowaniu. W przypadku firewalla jest podobnie.


Re: GeSWall - opis programu - adam_993 - 07.06.2009

Tak mi się w głowie namieszało, że nie kumam o co chodzi. Więc tak, zainstalowałem GW. Fajny, bardziej mi się podoba. Ale o co chodzi z tymi trusted, untrusted? Chcę, aby system był bezpieczny. Poprowadźcie mnie za rączkę.


Re: GeSWall - opis programu - Plati - 07.06.2009

adam_993 napisał(a):Poprowadźcie mnie za rączkę.


jesteś już za duży Smile


Re: GeSWall - opis programu - adam_993 - 07.06.2009

Uhh... już powoli rozumiem. No nic. Poczytam jeszcze trochę. A tak to program fajny.