SafeGroup
ESET Smart Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: ESET Smart Security (/thread-865.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


Re: ESET Smart Security - PascalHP - 29.06.2012

Co z tego, że wygląda nwet fajnie, ale tego czego nie wykryje sygnaturą od razu przepuści... Nie ma w ogóle mowy o żadnej ochronie proaktywnej, HIPS na domyślnych nawet nie reaguje.


Re: ESET Smart Security - Konto usunięte - 29.06.2012

Bo na domyślnych zezwala na wszystkie akcje. Ja nie wiem po co go w ogóle wrzucili, chyba tylko po to, aby dać dodatkowy napis na pudełku i info, że "jest coś nowego".
Jakieś 95% użytkowników ich marki i tak nie zmieni jego ustawień. Pozostali przełączą na kilku minut, zostaną zasypani komunikatami, to też dadzą sobie spokój.


Re: ESET Smart Security - Street - 10.07.2012

Beta przeszła w Release Candidate<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2--> Puki co działa ok i bierze około 90mb ramu


Re: ESET Smart Security - Street - 12.07.2012

Zauważyłem właśnie że w wersji 6rc eset w końcu ma bardzo dobre domyślne ustawienia, a więc nie trzeba grzebać w opcjach i dopieszczać jego ochrony tak jak w poprzednich wydaniach. Chyba wzięli sobie do serca opinie użytkowników co do domyślnych ustawień eseta Smile jak na razie na +

Edytuje:
Da się je jeszcze jednak odrobinę podkręcić ale i tak widać różnicę w ustawieniach względem poprzednich wersji Smile Więc nawet na domyślnych jest ok


Re: ESET Smart Security - Miquell - 12.07.2012

A jak radzi sobie z szybkością skanowania? Poprawili coś?


Re: ESET Smart Security - Street - 12.07.2012

U mnie skanuje szybko nie narzekam.. myśli trochę przy większych plikach .iso ale ogólnie skanuje ładnie Tongue

Skan ukończony przeskanowanych obiektów 70k w tym trochę archiwów, filmów, obrazów .iso łącznie około 40gb danych na podkręconych ustawieniach 13min. Są szybsze są wolniejsze skanery ale tragedii w tym przypadku nie ma. Aż sobie wspomniałem 1minutowy skan webroota Smile ahhh.. ślicznie


Re: ESET Smart Security - Miquell - 12.07.2012

Ok, dzięki za info Smile


Re: ESET Smart Security - Street - 12.07.2012

Dodam jeszcze że wersja RC działa puki co bardzo stabilnie.. miałem bete 6 jakiś czas, a ona potrafiła męczyć procka z niewiadomych przyczyn i wysypywać się na gui. Widać tan aspekt poprawili myślę, że niedługo będzie stabilna 6 Smile


Re: ESET Smart Security - Miquell - 12.07.2012

Hm.. chyba skuszę się na jakiś małe testowanie, bo jestem ciekaw co w esetowskiej trawie teraz piszczyGrin
Chociaż z emsiego pewnie i tak nie zrezygnujęWink


Re: ESET Smart Security - Street - 12.07.2012

Dają kluczyk na 4miecha bodajże więc można testować do bólu Grin


Re: ESET Smart Security - zord - 13.08.2012

Ma ktoś może instalke polskiej wersjiESET Endpoint Security 5pisałem już do nich kilkukrotnie o udostępnienie triala ale pełna olewka nikt nie raczy odpowiedzieć


Re: ESET Smart Security - Ratatui - 13.08.2012

Próbowałeś zarejestrować się tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


a potem ściągnąć z tej strony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


po otrzymaniu nazwy użytkownika i hasła?


Re: ESET Smart Security - zord - 13.08.2012

Próbowałem wszystkiego 0 jakiejkolwiek odpowiedzi


Re: ESET Smart Security - Ratatui - 13.08.2012

Prowadzisz firmę czy chcesz przetestować w domu ten program?


Re: ESET Smart Security - zord - 13.08.2012

Chce przetestować sobie ten program w domu


Re: ESET Smart Security - Ratatui - 13.08.2012

To już masz odpowiedź dlaczego nie odpowiadają Smile

Cytat: Nazwa firmy:


Dodano: 13 sie 2012, 14:11

W google możesz poszukać po nazwie pliku: essbe_nt32_plk.msi


Re: ESET Smart Security - zord - 13.08.2012

Nazwa firmy byłaTongue


Re: ESET Smart Security - Eryk42 - 01.09.2012

Dzisiaj miałem małe starcie ESET Smart Security z VirtualBox-em. Po zainstalowaniu tego pakietu pojawił się problem z certyfikatami w przeglądarce na wirtualnym systemie. Wywalało błąd jakoby certyfikat, niezależnie jaka to byłą witryna jest nieaktualny.Pojawił się również problem z Windows Update na wirtualnym a mianowicie wywalał błąd podczas wyszukiwania aktualizacji. Sprawdziłem kod błędu w pomocy i okazało się, że jest wywołany niewłaściwym ustawieniem daty w systemie. (data i czas w systemie były ok).
Zaporę Eset-a miałem w trybie interaktywnym. Wyłączenie zapory/ochrony antywirusowej czy reinstalacja VirtualBox-a nic nie dały. Po odinstalowaniu ESS wszystko wróciło do normy.


Re: ESET Smart Security - Eryk42 - 08.09.2012

Problem wystąpił ponownie, lecz tym razem na normalnym systemie. Okazało się że przyczyną tego problemu było "skanowanie protokołu SSL"
Tak na przyszłość jeżeli komuś zdarzy się podobny problem:

Gdy posiadamy pakiet EAV/ESS i przy próbie wyszukania/zainstalowania aktualizacji wyskoczy błąd o kodzie 80244004

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Należy otworzyć ustawienia programu EAV/ESS, potem kolejno INTERNET I POCZTA E-MAIL > FILTROWANIE PROTOKOŁÓW > SSL >zaznaczamy opcję Nie skanuj protokołu SSL.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: ESET Smart Security - PascalHP - 04.10.2012

ESET 5 jest już kompatybilny w Windows 8.
Mają oni zamiar wydać tę szóstkę?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]