SafeGroup
ESET Smart Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: ESET Smart Security (/thread-865.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


Re: ESET Smart Security - bladel - 09.11.2014

Po zainstalowaniu nowej wersji centrum akcji cały czas krzyczy że brak antywirusa. Jest to naprawdę wkurzające.
Albo coś nie tak z windowsem albo eset zawalił. Z poprzednią wersją było wszystko ok po aktualizacji windows co kilka minut wyskakuje mi komunikaty o braku zabezpieczenia i włącza mi windows defendera. Lipa.


Re: ESET Smart Security - Konto usunięte - 09.11.2014

To chyba nie jednostkowy przypadek. Na wildersach widziałem dzisiaj (w innym temacie zupełnie) wspomnienie, że ESET u kogoś się tak samo zachowuje.


Re: ESET Smart Security - Jacenty - 09.11.2014

@bladel
zgodzę się z Łukaszem jako ze tez już się z tym ostatnio spotkałem. Widze ze masz w podpisie Norton AV + Private Firewall co moim zdaniem i tak lepsze rozwiązanie wiec proponuje zostać przy nim.

PS. Jeżeli jesteś pewien ze masz czysty komputer (chodzi o wirusy) i odinstalowałeś dobrze resztki poprzedniego programu zabezpieczającego, masz dwie możliwości a. wyłączyć powiadomienia i wyłączyć ręcznie Defender czego nie polecam, b. zmienić pakiet

Pozdrawiam

Jacenty


Re: ESET Smart Security - LowcyGier - 09.11.2014

bladel napisał(a):Po zainstalowaniu nowej wersji centrum akcji cały czas krzyczy że brak antywirusa. Jest to naprawdę wkurzające.
Albo coś nie tak z windowsem albo eset zawalił. Z poprzednią wersją było wszystko ok po aktualizacji windows co kilka minut wyskakuje mi komunikaty o braku zabezpieczenia i włącza mi windows defendera. Lipa.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- wykonałeś czystą instalację ESS 8, czy zaktualizowałeś na wersję ESS 7?


Re: ESET Smart Security - bladel - 09.11.2014

Problem rozwiązany, należy odinstalować ESS 7 przed zainstalowaniem nowej wersji. Użyłem ESETUninstaller i ponownie zainstalowałem ósemkę. Teraz jest wszystko ok, windows "zauważył" antywirusa. Jak widać eset nie przyłożył się.

Zainstalowałem noda bo norton po aktualizacji rozłączał co kilkaminut net, nie mam za bardzo czasu sprawdzać jaka jest tego przyczyna.


Re: ESET Smart Security - Jacenty - 09.11.2014

@bladel

to dobrze ze Windows uznał ESS 8 Smile

Pozdrawiam

Jacenty


Re: ESET Smart Security - LowcyGier - 10.11.2014

Na oficjalnej stronie polskiej dystrybucji, jasno jest napisane, że:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: ESET Smart Security - bladel - 10.11.2014

Super że jest napisane, tylko że odinstalowanie nic nie da, należy jeszcze wyczyścić rejestr ze wszystkich śmieci pozostawionych przez program.
To samo przy próbie instalacji innych antywirusów po odinstalowaniu noda, rejestr jest tak zaśmiecony że każdy inny program krzyczy że już mamy zabezpieczenie.


Re: ESET Smart Security - Buli - 10.11.2014

Dokładnie. Czy tak trudno poprawić instalator, aby zrobił uninstall starej wersji jeśli jest to wymagane lub w ostateczności dać info i brak kontynuowania instalacji?
Ogólnie nie lubię jak twórcy oprogramowania/driverów tak podchodzą do tematu. Strata czasu i nerwów na szukanie rozwiązań po necie, pisanie do supportu, itp...


Re: ESET Smart Security - Pablo fanatyk - 10.11.2014

Ja instalowałem ósmą wersję nie odinstalowywując siódmej i poprzez instalator ze strony program odinstalowywał stare niepotrzebne komponenty i instalował nowe. Potem restart i tyle.


Re: ESET Smart Security - nikita - 11.11.2014

Bo należy korzystać z dedykowanych narzędzi jeśli nie chce się czyścić systemu ręcznie Smile

Cytat:Remove previous Antivirus software!
It is important that any previously installed antivirus software is uninstalled from your system before installing your ESET product. Typical uninstallation* using the Windows removal tool (Add/Remove Programs) is often insufficient. The links below are for removing antivirus products installed on your system prior to the installation of ESET. If you experience issues using any of the tools below, contact the vendor for assistance.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: ESET Smart Security - help3r - 12.11.2014

Nie znalazłem tematu z NOD-em 32 więc pozwole zapytać się tutaj Smile

1. Da się jakoś wyłączyć ten natrętny komunikat o aktualizacjach dla Windowsa ? Sad
Wróciłem do Windows XP (sentyment dalej jest Smile ), który jak wiadomo jest już nie wspierany więc pozwoliłem sobie po pełnym zaktualizowaniu, wyłączyć Windows Update.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


2. Co proponujecie jako uzupełnie ochrony zapewnionej przez NOD-a ? Comodo Firewall przy odpowiedniej konfiguracji wystarczy ?


Re: ESET Smart Security - zbc - 12.11.2014

help3r napisał(a):Nie znalazłem tematu z NOD-em 32 więc pozwole zapytać się tutaj Smile

1. Da się jakoś wyłączyć ten natrętny komunikat o aktualizacjach dla Windowsa ? Sad
Wróciłem do Windows XP (sentyment dalej jest Smile ), który jak wiadomo jest już nie wspierany więc pozwoliłem sobie po pełnym zaktualizowaniu, wyłączyć Windows Update.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


2. Co proponujecie jako uzupełnie ochrony zapewnionej przez NOD-a ? Comodo Firewall przy odpowiedniej konfiguracji wystarczy ?
Poszperaj w ustawieniach zaawansowanych.
COMODO Firewall będzie tu pasował wyśmienicie. Konfigurację mogę ci dać (MAX).


Re: ESET Smart Security - help3r - 12.11.2014

zbc napisał(a):Poszperaj w ustawieniach zaawansowanych.

Znalazłem dzięki Smile


zbc napisał(a):COMODO Firewall będzie tu pasował wyśmienicie. Konfigurację mogę ci dać (MAX).

Wcale się nie obraże jak podeślesz na PW Smile


Re: ESET Smart Security - Pablo fanatyk - 13.11.2014

Pytasz o uzupełnienie ochrony jaką daje Ci Nod czyli jesteś płatnym użytkownikiem tego programu więc czemu nie dołożysz te pare złotych do wersjii Smart Security gdzie jest firewall i kilka modułów m.in. do blokowania exploitów czy botnetów. Wiem że narzekamy na cene tego softu i słusznie-na szczęście po przedłużaniu licencji jego cena spada do 206 za trzy lata więc uważam że to naprawde dobra cena.


Re: ESET Smart Security - LowcyGier - 13.11.2014

Pablo fanatyk napisał(a):Pytasz o uzupełnienie ochrony jaką daje Ci Nod czyli jesteś płatnym użytkownikiem tego programu więc czemu nie dołożysz te parę złotych do wersji Smart Security gdzie jest firewall i kilka modułów m.in. do blokowania exploitów czy botnetów.

help3r napisał(a):Czy ja także mogę poprosić o liencje na PW? Sad

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- resztę sobie sam dopowiedz.


Re: ESET Smart Security - Gość - 13.11.2014

help3r napisał(a):Nie znalazłem tematu z NOD-em 32 więc pozwole zapytać się tutaj Smile

1. Da się jakoś wyłączyć ten natrętny komunikat o aktualizacjach dla Windowsa ? Sad
Wróciłem do Windows XP (sentyment dalej jest Smile ), który jak wiadomo jest już nie wspierany więc pozwoliłem sobie po pełnym zaktualizowaniu, wyłączyć Windows Update.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


2. Co proponujecie jako uzupełnie ochrony zapewnionej przez NOD-a ? Comodo Firewall przy odpowiedniej konfiguracji wystarczy ?



wchodzisz w Ustawienia zaawansowanie- Aktualizacje systemu i tam masz powiadom o brakujących aktualizacjach i wyłączasz to i po sprawie


Re: ESET Smart Security - Pablo fanatyk - 13.11.2014

Podpowiem. Licka na Emsi pisze w użyciu u innego użytkownika a na Noda w testach u kumpla Smile Dowiem sie więcej napisze.


Re: ESET Smart Security - gregor1213 - 13.11.2014

W[quote="help3r"]Nie znalazłem tematu z NOD-em 32 więc pozwole zapytać się tutaj Smile

1. Da się jakoś wyłączyć ten natrętny komunikat o aktualizacjach dla Windowsa ? Sad
Wróciłem do Windows XP (sentyment dalej jest Smile ), który jak wiadomo jest już nie wspierany więc pozwoliłem sobie po pełnym zaktualizowaniu, wyłączyć Windows Update.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Wchodzisz w Ustawienia Zaawansowane -Narzędzia potem Aktualizacja systemu i tam masz Powiadom o brakujących aktualizacjach wyłączasz tam


Re: ESET Smart Security - LowcyGier - 13.11.2014

Pablo fanatyk napisał(a):Podpowiem. Licka na Emsi pisze w użyciu u innego użytkownika a na Noda w testach u kumpla Smile Dowiem sie więcej napisze.

A co ten post ma wspólnego z obecnym tu tematem - to nie wiem Tongue