SafeGroup
Comodo i skanowanie portów - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo i skanowanie portów (/thread-8852.html)



Comodo i skanowanie portów - Blade - 17.11.2014

Witam

Czy wiecie może w jaki sposób skonfigurować CIS żeby informował o próbie skanowania portów?


Re: Comodo i skanowanie portów - Ambient - 17.11.2014

Comodo nie wykrywa skanowania portów. Taką funkcję ma Outpost Firewall.


Re: Comodo i skanowanie portów - zieloczek100 - 17.11.2014

Co daje wykrycie skanowania portów?(z góry przepraszam za pytanie, ale to moja ciekawość i chęć poszerzania wiedzy Wink)


Re: Comodo i skanowanie portów - ichito - 18.11.2014

Skanowanie takie polega na wyszukiwaniu w sieci urządzeń i sprawdzanie, jakie i czy porty są otwarte/zamknięte/filtrowane. W ten sposób można dowiedzieć, się jaki jest system, jakie są włączone programy i usługi...prościej mówiąc czy są furtki w systemie, prze które można wejść i kto ewentualnie ich pilnuje.


Re: Comodo i skanowanie portów - Blade - 18.11.2014

Ambient napisał(a):Comodo nie wykrywa skanowania portów. Taką funkcję ma Outpost Firewall.
Czy koś z was mógłby złożyć taką propozycję na forum Comodo? U mnie niestety krucho z angielskim Smile


Re: Comodo i skanowanie portów - zieloczek100 - 18.11.2014

ichito napisał(a):Skanowanie takie polega na wyszukiwaniu w sieci urządzeń i sprawdzanie, jakie i czy porty są otwarte/zamknięte/filtrowane. W ten sposób można dowiedzieć, się jaki jest system, jakie są włączone programy i usługi...prościej mówiąc czy są furtki w systemie, prze które można wejść i kto ewentualnie ich pilnuje.

Rozumiem. Czy w przypadku gdy taki szkodnik ("haker") przeskanuje nasze porty i wykryje luki, czy Comodo wykryje ewentualną próbę włamania, czy nie? (nie mówię o osobach mających zdolności do włamywania się do na prawdę wysoko postawionych instytucji)

Blade napisał(a):
Ambient napisał(a):Comodo nie wykrywa skanowania portów. Taką funkcję ma Outpost Firewall.
Czy koś z was mógłby złożyć taką propozycję na forum Comodo? U mnie niestety krucho z angielskim Smile
Niestety, ja nie pomogęWink


Re: Comodo i skanowanie portów - zbc - 18.11.2014

Jak to COMODO nie wykrywa skanowania portów? Przecież mamy opcję blokowania skanowania portów (Zadania --> Firewall)
Wybieramy opcję blokowania połączeń.


Re: Comodo i skanowanie portów - Blade - 18.11.2014

zbc Gdzie dokładnie jest ta opcja? Nie mogę jej znaleźć


Re: Comodo i skanowanie portów - morphiusz - 18.11.2014

Ambient napisał(a):Comodo nie wykrywa skanowania portów. Taką funkcję ma Outpost Firewall.

wut?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


to jest okno ustawień z wersji 3.xx, te ustawienia (i funkcje) nadal istnieją, tylko nie są konfigurowalne (dolna część okna).
w CIS nie ma możliwości, aby informował o skanowaniu portów.


Re: Comodo i skanowanie portów - zbc - 18.11.2014

Blade napisał(a):zbc Gdzie dokładnie jest ta opcja? Nie mogę jej znaleźć
[Obrazek: rFFXpXMtf6B2.png]


Re: Comodo i skanowanie portów - tachion - 18.11.2014

Albo funkcja druga i

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo i skanowanie portów - Ambient - 19.11.2014

zbc napisał(a):
Blade napisał(a):zbc Gdzie dokładnie jest ta opcja? Nie mogę jej znaleźć
[Obrazek: rFFXpXMtf6B2.png]
To jest nic innego jak ukrywanie komputera w sieci i nie ma nic wspólnego z wykrywaniem skanowania portów. Takie cuś to jest i zaporze systemowej.


Re: Comodo i skanowanie portów - Ambient - 19.11.2014

morphiusz napisał(a):
Ambient napisał(a):Comodo nie wykrywa skanowania portów. Taką funkcję ma Outpost Firewall.

wut?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


to jest okno ustawień z wersji 3.xx, te ustawienia (i funkcje) nadal istnieją, tylko nie są konfigurowalne (dolna część okna).
w CIS nie ma możliwości, aby informował o skanowaniu portów.
Jeżeli nie informuje to skąd wiadomo, że działa? Znając życie jest to namiastka tej funkcji...


Re: Comodo i skanowanie portów - Blade - 19.11.2014

Wybrałem "Każdego adresu IP i portu"
Opcję podaną przez zbc też włączyłem