SafeGroup
BitDefender Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: BitDefender Internet Security (/thread-889.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


Re: BitDefender Internet Security - McAlex - 30.12.2012

W czasie beta testów wersja polska działała mocno w porządku. Napiszę maila do Markenu z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.


Re: BitDefender Internet Security - PascalHP - 30.12.2012

Aktualizowana na bieżąco wersja EN, od czasu do czasu aktualizowane są: FR, DE. Reszta jest raz na ruski rok. Sad


Re: BitDefender Internet Security - TeGEZ - 30.12.2012

Polska wersja bazuje na 16.23.0.1637. Nie narzekam na program, choć spowalnia start Windowsa8. Gdy załaduje usługi jest w porządku Smile Porównywalnie do NISa, tylko brakuje mi Wykrywania tryby pełnoekranowego/gracza, który w NISie funkcjonował baaardzo dobrze. W Bitcie jest strasznie ograniczony tzn. albo trzeba gierke dodać, żeby wykrywało ją albo ręcznie przełączać na Tryb Gry.
Wracając do bulidu polskiego, gdybym kupił program, a nie wygrał w forumowym konkursie to czułbym się poniekąd oszukany, że dostaje aktualizacje tylko bazy wirusów.


Re: BitDefender Internet Security - PascalHP - 30.12.2012

Pisałem do nich w listopadzie, że użytkownicy innych krajów niż anglojęzycznych są poszkodowani.
Odpisali tyle:
Cytat: Thank you for your feedback. We will forward it to the appropriate people.



Re: BitDefender Internet Security - facecik - 30.12.2012

TeGEZ napisał(a):Polska wersja bazuje na 16.23.0.1637. Nie narzekam na program, choć spowalnia start Windowsa8. Gdy załaduje usługi jest w porządku Smile Porównywalnie do NISa


Porównywalny do NIS-a ?
Nigdy nie będzie tak lekki jak NIS, bo ten jest prawie kompletnie nieodczuwalny , i nie mówię tu o subiektywnych odczuciach...
Nie wspomnę o spowalniającej ochronie www, to gołym okiem widać.


Re: BitDefender Internet Security - PascalHP - 30.12.2012

W najnowszych build''ach nie czuć spowolnienia przy stronach www, przynajmniej nie jest ono widoczne. Natomiast do NIS''a mu brakuje.


Re: BitDefender Internet Security - McAlex - 30.12.2012

PascalHP napisał(a):Natomiast do NIS''a mu brakuje.


No chyba, że spojrzymy na ogólną skuteczność.


Re: BitDefender Internet Security - facecik - 30.12.2012

PascalHP napisał(a):W najnowszych build''ach nie czuć spowolnienia przy stronach www, przynajmniej nie jest ono widoczne. Natomiast do NIS''a mu brakuje.


Widać widać Wink , jest poprawa do wersji 2012 i to znaczna , nawet do początkowych wersji 2013 także znacznie poprawili obciążenie , ale nie da się całkowicie wyeliminować spowolnienia skanera www. Zawsze będzie występowało.


Re: BitDefender Internet Security - PascalHP - 30.12.2012

To co powiesz na obciążenie HTTP G Daty czy Trend Micro - w porównaniu z nimi to Bitdefendera nie czuć. Smile


Re: BitDefender Internet Security - facecik - 30.12.2012

PascalHP napisał(a):To co powiesz na obciążenie HTTP G Daty czy Trend Micro - w porównaniu z nimi to Bitdefendera nie czuć. Smile


Nic nie powiem , nie używałem najnowszych wersji tych produktów , ale lżejsze to one na pewno nie są . Ogólnie BD bardzo poprawił wydajność,i można mu to obciążenie wybaczyć przy tak wysokiej jakości ochrony.


Re: BitDefender Internet Security - PascalHP - 30.12.2012

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ładowanie stron, test Passmark - Listopad 2012

Temu wykresowi na pewno nie uwierzę... Bo ustawiłbym to zupełnie inaczej. Najlepiej byłoby wcale nie używać skanera HTTP, wtedy mamy pewność szybkości.

U Bitdefendera widać, że fałszuje wynik na SpeedTest.


Dodano: 30 gru 2012, 15:03

W najnowszym Firefoxie:
Bez BD:
Onet.pl - 2,7 s
Gazeta.pl - 3,3 s
Wp.pl - 1,9 s

Z BD:
Onet.pl - 2,8 s
Gazeta.pl - 3,9 s
Wp.pl - 1,9 s

Oczywiście pamięć przeglądarki została wyczyszczona.
Nie widać jakiejś specjalnej różnicy.


Re: BitDefender Internet Security - facecik - 30.12.2012

Wszystko zależy na jaką stronę wejdziesz, im więcej zawartości do skanowania tym dłużej to trwa .
BD w nowej odsłonie jest pozornie lekki, też takie miałem odczucia początkowo, jednak wiele operacji system wykonywał znacznie wolniej , ale trudno mi faktycznie uwierzyć , że ta nowa wersja jest cięższa od Gdaty.


Re: BitDefender Internet Security - McAlex - 30.12.2012

Przyznam, że około dwóch miesięcy temu testowałem Bita na Windows 7 w wersji Starter. To był horror. Google Chrome potrafiła wyświetlać białe witryny, a IE ładował bez końca. Usunięcie pakietu pomogło.


Re: BitDefender Internet Security - yaslaw - 30.12.2012

Ja ostatnio zainstalowałem na laptopie na win8. Początek nie był zachęcający - czuć było wyraźnie wolniejsze działanie systemu/ładowanie stron jak i wyrażnie dłuższy czas ładowania windowsa. Nadmieniam że system był świeży i nie posiadał wcześniej żadnego antywirusa (po przygodach z cis 6 przywróciłem go do stanu fabrycznego). Jednak po dokonaniu pełnego skanu komputera (u mnie trwało to około 4h) i restarcie komputera, wszystko wróciło do normy, ba powiedziałbym że jest lekki jak piórko...Teraz przymierzam się do kupna w jakiejś promocji pełnej wersji (rozważałem wcześniej KIS''a)


Re: BitDefender Internet Security - PascalHP - 14.01.2013

WOW! Pojawił się najnowszy build w wersji polskiej!


Re: BitDefender Internet Security - TeGEZ - 14.01.2013

szkoda, że z poziomu programu nie robi aktualizacji bulidu... damn.


Re: BitDefender Internet Security - facecik - 14.01.2013

TeGEZ napisał(a):szkoda, że z poziomu programu nie robi aktualizacji bulidu... damn.


Nie ? Kurcze , nie używałem tego softu tak długo żeby to zauważyć, ale jeśli to prawda to uważam to za porażkę twórców.


Re: BitDefender Internet Security - KaMiL - 14.01.2013

Cytat: szkoda, że z poziomu programu nie robi aktualizacji bulidu... damn.

Ale w jakim sensie?... Przecież nowy build pobiera się normalnie przez aktualizacje...


Re: BitDefender Internet Security - yaslaw - 14.01.2013

Hmm?

Moja wersja (PL) 16.25.0.1710.. Na forum BD (angielskim) nie znalazłem nic na temat nowej aktualizacji (ale mogłem przeoczyć), natomiast nie mam pojęcia gdzie na polskiej stronie podają informacje o wypuszczeniu nowego buildu


Re: BitDefender Internet Security - KaMiL - 14.01.2013

Cytat: Moja wersja (PL) 16.25.0.1710

Bo to jest najnowsza dostępna wersja Bita. Pascalowi chodziło o to, że polska wersja w ogóle dostała najnowszy build Smile.