SafeGroup
Pogaduchy...już otwarte :) - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogaduchy...już otwarte :) (/thread-9011.html)



RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Quassar - 30.05.2019

Ale to prawda chociaż mało komu to wsmak..

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cezary coś na ten temat nawet wspomniał w formie żartu Grin


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 31.05.2019

Sprawa wygląda tak, że forum stało im na MyBB (tak jak Safegroup notabene) i wykorzystywało różne dodatki do niego. Ja jestem twórcą kilku z nich, wszystkie na licencji GPL, więc można sobie dowolnie pobierać i instalować:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeden haczyk - wymieniony zresztą w instrukcjach dodatków - jeśli na forum wchodzi robot sieciowy, to wyświetlam w stopce taką informację z linkiem do mojej strony domowej.
Ot, forma podziękowania za kod Smile
Powoduje to zresztą, że dosyć łatwo namierzyć fora na MyBB używające moich dodatków:

Kod:
https://www.google.com/search?q="this+forum+uses+lukasz+tkacz"


A tak z innej beczki - wczoraj rekord, łącznie w obie strony wyszło 10 godzin za kółkiem i zrobione 900 km.
Ale warto było, czeka mnie wycieczka do USA Cool


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Quassar - 31.05.2019

haha Forum Avon mi pokazało Smile


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 31.05.2019

(31.05.2019, 05:41)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A tak z innej beczki - wczoraj rekord, łącznie w obie strony wyszło 10 godzin za kółkiem i zrobione 900 km.
Na rowerze? XD


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Quassar - 31.05.2019

Gdzie tam na rowerze.... na hulajnodze odpychać sie 1 nogą przez 10 godzin Craze


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 31.05.2019

(31.05.2019, 09:40)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na rowerze? XD

No przecież masz, za kółkiem Tongue


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 31.05.2019

Przednim ^^


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 24.06.2019

Kurcze, ale tu cisza Smile
Jutro wracam do Polski po dwóch tygodniach w USA i na szybko powiem - urzekł mnie ten kraj. Nie wszechobecnym szkłem i betonem, nie wielkimi porcjami jedzenia, nie tym, że to kolebka kapitalizmu, bo to nie zawsze zalety. Urzekł mnie mentalnością ludzi: wiarą w sukces, wzajemnym dążeniem do niego, niepoddawaniem się, życzliwością a zarazem obojętnością. Nie marudzą jak stają w kolejce, po prostu się dostosowują. Nie marudzą że dany pomysł jest do bani, że na pewno się nie uda, nie marudzą, że ktoś wygląda tak czy siak. Działają, bo liczy się biznes.

I to jest coś tak odległe od tego co na ogół mamy w Polsce... mam nadzieję, że niebawem tu wrócę (a wszystko na to wskazuje), to jak terapia na umysł spaczony tym, co mamy u siebie zdecydowanie za często Smile


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - rogacz - 24.06.2019

W jakich stanach byłeś? Wink


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 24.06.2019

Zjednoczonych.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - rogacz - 24.06.2019

A jak skakałeś przez płot drogi Bolku to też taki bystrzak byłeś? Suspicious


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 24.06.2019

E tam. Dla mnie polskie narzekanie ro część dziedzictwa narodowego, które pielęgnuję.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - rogacz - 25.06.2019

Problemem w USA jest to, że cóż po ich mentalności skoro o podstawy nie dbają?
Dlatego ciekaw jestem, w jakich stanach był @lukasamd dokładnie bo to może być ciekawy temat.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - ichito - 25.06.2019

@rogacz...a o jakich podstawach myślisz, że nie dbają?
A z innej beczki...zapewne wielu z Was jest już ojcami, ale mój Dzień Ojca miał prawdopodobnie jedną przewagę nad Waszymi...mogłem z synem się napić "łyskacza" Grin Do tego wspólne kino i książka. To ma swoje uroki Smile


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 25.06.2019

@rogacz Illinois, Chicago (z zastrzeżeniem, nie miałem styczności z Polonią w USA - jestem tu wyłącznie biznesowo, współpracuję z firmą z USA). Nie wiem o jakich podstawach mówisz, ja nie spotkałem się z niczym, co mógłļym definitywnie negatywnie ocenić - bo to, że relacje są płytkie i oni dbają głównie o biznes... to część kapitalizmu, która podoba mi się o wiele bardziej, niż "rozwój" w Polsce polegający na tym, że np. dzieci w szkołach zamiast poznawać nowe technologie, są angażowane w celebrowanie spraw kościelnych. No ale to grubszy temat.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 25.06.2019

I jak, gwałcą i mordują w czwartki?


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 26.06.2019

Niet, ale tygrysów żadnych też nie widziałem, więc dziwne. Był za to pomnik Kościuszki


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 26.06.2019

Eeee to nie warto.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - rogacz - 26.06.2019

@lukasamd mogłeś do Detroit podjechać i zobaczyć ile z kapitalizmu tam zostało Wink

Ogólnie z podstaw: Infrastruktura zdycha. Nawet na prywatnych autostradach brak remontów, mosty są coraz bardziej pordzewiałe.
W stanach biednych z problemem kolorowym - rośnie ilość zabójstw.
Edukacja: Dzieci mają coraz niższy poziom nauczania, w szkołach program jest modyfikowany pod aktualne mody w efekcie coraz większa debili kończy szkoły.
Poziom życia: Coraz więcej firm bierze przykład z Wallmartu który wypłaca tak niskie pensje, iż jego pracownicy muszą korzystać z bonów żywieniowych, aby mieć co zjeść.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 26.06.2019

@rogacz Detroid to specyficzny przykład, miasto którego przemysł, całe funkcjonowanie opierało się niemalże na jednej gałęzi, która padła. To mogło się stać wszędzie.
Jeśli chodzi o inne rzeczy, to mogę wypowiedzieć się tylko o infrastrukturze. Autostrada którą miałem okazję jechać Uberem z lotniska do downtown i potem w drogę powrotną faktycznie była w średnim stanie. Może nie jak u nas dramat a'la końcówka A4/A18 na Niemcy (tzw. tapatajka), ale na pewno gorsza niż wiele naszych dróg... choć pasów więcej, bo 3-5 zamiast 2.

Na mostach też widać ząb czasu. Najgorsze wrażenie zrobiła natomiast kolej naziemna/metro w Chicago - ale oceniam to tylko z zewnątrz i opinii znajomych z firmy, Amerykanów, którzy jej używają na co dzień. Nasze pociągi robią o wiele, wiele lepsze wrażenie a i w środku są ok. Oczywiście mówię tu o stosunkowo nowych.