SafeGroup
Pogaduchy...już otwarte :) - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogaduchy...już otwarte :) (/thread-9011.html)



Re: Pogaduchy...już otwarte :) - Eugeniusz - 02.03.2015

chomikos napisał(a):Nie z okazji stabilizacji fora, ale myślę że sam wiesz czego.
Czego? Szepnij mi na PW Craze
M''cin napisał(a):I do tego długo Ci zajęło dojście do tego. Bez szans, jedz budyń!
Bo mi w ogóle długo zajmuje dochodzenie Grin


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - Waves - 02.03.2015

Panowie zmieniam temat Cool
Czy ktoś z Was kiedykolwiek myślał o emigracji? Może ktoś z Was próbował?


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - Eugeniusz - 02.03.2015

Jadę do Szwecji jako programista Javy Grin


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 02.03.2015

Javy? A myślałem, że prawdziwi mężczyźni piszą w C Tongue


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - chomikos - 03.03.2015

Prawdziwi mężczyźni piszą binarnie, udowodnijcie mi że nie.

Aha, C# i vb.net ftw Suspicious


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - Eugeniusz - 03.03.2015

M''cin napisał(a):Javy? A myślałem, że prawdziwi mężczyźni piszą w C Tongue
Java jest taka... piękna.
chomikos napisał(a):Aha, C# i vb.net ftw Suspicious
C# tak, mimo że to klon Javy... ale VB.NET? To dobry język dla gimbazy Smile

P.S. Zaraz przetestuję openMandrivę...


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - nikita - 03.03.2015

Twierdzenie, że Java jest dobra, bo działa na każdej platformie ma taki sam sens jak twierdzenie, że seks analny jest dobry, bo działa w przypadku obu płci.
Hue hue hue. Nie wiem, nie znam się na programowaniu Wink


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - chomikos - 03.03.2015

nikita napisał(a):Twierdzenie, że Java jest dobra, bo działa na każdej platformie ma taki sam sens jak twierdzenie, że seks analny jest dobry, bo działa w przypadku obu płci.
Hue hue hue. Nie wiem, nie znam się na programowaniu Wink

Spoiler wygrał Craze

VB jest o tyle dobry, że jak dla mnie jasno sprecyzowany. I sugerowanie, że c# to klon javy... Powiem tak - w C# piszę nie napotykając problemów, javy natomiast nie czuję, jest strasznie zasobożerna plus nieprzyjemna, w moim subiektywnym odczuciu, rzecz jasna Wink


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 03.03.2015

Jakbyś podał obiektywne odczucie, pogratulowałbym Suspicious Z porównaniem analnym bym polemizował, z obcowania ze złej strony dzieci nie ma, a w Javie programy powstają...

Anyway, czas na suchara! :
- Why do you have a date a top of your computer?
- Because it''s updated!


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - Waves - 03.03.2015

Błagam panowie nie dobijajcie mnie tą gadką o programowaniu. Ostatnio stwierdziłem, że to nie jest kierunek w którym będę szedł i złapałem przez to "dołek emocjonalny" bo nie mam pojęcia co robić. Muszę gdzieś znaleźć sposób na życie.
Chomikos jeśli rozumiesz wszystkie te prawa rządzące linijkami kodu to gratuluję i zazdroszczę Cool


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - Eugeniusz - 03.03.2015

Waves napisał(a):Błagam panowie nie dobijajcie mnie tą gadką o programowaniu. Ostatnio stwierdziłem, że to nie jest kierunek w którym będę szedł i złapałem przez to "dołek emocjonalny" bo nie mam pojęcia co robić. Muszę gdzieś znaleźć sposób na życie.
To normalne. Ja też w technikum informatycznym, w drugiej klasie miałem wątpliwości czy na pewno dobrze wybrałem. Bo przecież miałem być humanem, notariuszem etc. Albo mogłem iść do liceum i iść na medyka. Ale w końcu doprowadziłem to do końca, zdałem maturę, egzamin zawodowy i poszedłem na studia informatyczne. I co, brnę dalej, cofnąć się nie da. Avantiiiii!!!

Waves, niedługo komisja wojskowa Grin poprawka dopiero za rok...

Nie no to jest oburzające, chciałem sobie instalnąć qt creator na Ubuntu i co, niespełnione zależności Sad

Dzisiaj miałem zainstalowane openSUSE, elementaryOS i Ubuntu. To jest jakieś zboczenie zawodowe...


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 04.03.2015

Programowanie jest fajne, ale czy przyszłościowe... w kontekście 1-5 lat tak, a dalej.. nie wiadomo.
Teraz coraz więcej AI mamy, coraz więcej gotowych tworów, nie byłbym pewien, czy to inwestycja udana... choć sam obecnie muszę się pouczyć Javy i C# na magisterce (bo wcześniej miałem jedynie nieco C++, ale na szczęście to czego sam się w PHP pozwala szybko przyswajać różnice). Gdyby nie to, że pierwszy zjazd drugiego semestru był udany i mnie zaciekawił to bym zrezygnował, bo coraz bardziej kręci mnie psychologia i filozofia - coaching, rozwój osobisty itp.


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - ichito - 04.03.2015

Pozdrowienia dla wszystkich z wciąż zimowej Krynicy Grin
Jest rano...niebo lekko zachmurzone tylko...w oddali ośnieżone zbocza...jest cudnie Smile


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - nikita - 04.03.2015

M''cin napisał(a):Z porównaniem analnym bym polemizował, z obcowania ze złej strony dzieci nie ma, a w Javie programy powstają...
Więc to bez różnicy w przypadku płci? Wink


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - chomikos - 04.03.2015

Dzięki Falisty Smile
Najwięcej problemów w programowaniu, jak dla mnie, to brak pomysłów co napisać. I aby było to coś, co przyda się komuś. Nie lubię pisać sam dla siebie, do przysłowiowej szuflady. Ostatnio zrobiłem małą rewizję szkół ponadgimbazjalnych, i szczęśliwie jest technikum elektryczne z odziałami informatycznymi, więc prawdopodobnie wiem gdzie za 2 lata idę Smile

Jedyne czego się obawiam, to że będą kazać mi pisać w Javie, do której stosunek wiadomo jaki mam XD

Tapnięte z użyciem Tapatalk''a


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - LowcyGier - 04.03.2015

Panowie - My tu pierdu, pierdu a na światło dzienne wyszła kolejna luka w TLS - tym razem zagraża nam "

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

".


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 04.03.2015

nikita napisał(a):Przecież się droczę tylko

A ja to politykę uprawiam, ta Tongue

Co do programowania, przykre doświadczenia z gimbazjalnego przymusu do Pascala i HTMLa mnie zniechęciły i w tym momencie porzuciłem marzenie o zostaniu priogramistą. W ogóle zabawa z Turbo Pascalem wersją 7 bodajże, w rozdzielczości 320x240, gdy szkoła posiadała tylko piracką kopie kompilatora z wyciętym helpem i zupełnym brakiem książek... jednej rzeczy się nie zrozumiało, nie zanotowało, i można było tylko płakać patrząc na unknown errory. HTML też idiotyzm, pisany w notatniku i przepisywanie dyktowanych komend do zeszytu, zero literatury i z góry założenie, że uczymy się techniki, której nikt normalny nie stosuje, zachęcające jak jasny gwint. Może i lepiej, na studiach i tak bym nie był, matma by mnie zabiła.

Za to na swoim kierunku miałem okazję liznąć Pythona 2.7 i nawet się z nim polubiłem, zachęcony tym liznąłem R i polubiłem się trochę mniej, ale wychodzi z tego, że programowanie nie musi być takie złe Tongue


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - LowcyGier - 04.03.2015

M''cin napisał(a):
nikita napisał(a):Przecież się droczę tylko

A ja to politykę uprawiam, ta Tongue

Co do programowania, przykre doświadczenia z gimbazjalnego przymusu do Pascala i HTMLa mnie zniechęciły i w tym momencie porzuciłem marzenie o zostaniu priogramistą. W ogóle zabawa z Turbo Pascalem wersją 7 bodajże, w rozdzielczości 320x240, gdy szkoła posiadała tylko piracką kopie kompilatora z wyciętym helpem i zupełnym brakiem książek... jednej rzeczy się nie zrozumiało, nie zanotowało, i można było tylko płakać patrząc na unknown errory. HTML też idiotyzm, pisany w notatniku i przepisywanie dyktowanych komend do zeszytu, zero literatury i z góry założenie, że uczymy się techniki, której nikt normalny nie stosuje, zachęcające jak jasny gwint. Może i lepiej, na studiach i tak bym nie był, matma by mnie zabiła.

Za to na swoim kierunku miałem okazję liznąć Pythona 2.7 i nawet się z nim polubiłem, zachęcony tym liznąłem R i polubiłem się trochę mniej, ale wychodzi z tego, że programowanie nie musi być takie złe Tongue

Przypomniały mi się czasy, kiedy ja chodziłem do technikum informatycznego Grin ).


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 04.03.2015

M''cin napisał(a):Co do programowania, przykre doświadczenia z gimbazjalnego przymusu do Pascala i HTMLa mnie zniechęciły

Mała uwaga: HTML i programowanie... nie. To język znaczników.
No chyba, że mówimy o HTML5, gdzie zbiorczo mamy też JavaScript Wink


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 04.03.2015

Kodowanie brzmiałoby lepiej? Tongue
@LowcyGier A co Ci się nie podoba w graniu w gry Tongue