SafeGroup
Pogaduchy...już otwarte :) - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogaduchy...już otwarte :) (/thread-9011.html)



RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 07.02.2016

Kto chętny?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 08.02.2016

I umowa zlecenie za 1800 brutto Craze Craze Craze.

P.S. Po lub w trakcie nauki informatyki na naszym forum są tylko 3 osoby. Ja, Łukasz i Klepa.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - dolar444 - 08.02.2016

Jeżeli godzinowo to nie mniej niż 12zł musza ci zaproponować a jeżeli stała stawka to 1850zł brutto wiec pomyliłeś się trochę.

Co do PS, co związku z tym ze 3 osoby uczą się Informatyki czy studiują ?


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 08.02.2016

Też nie bardzo wiem, co to ma do samego forum.. albo do wiedzy z dziedziny it.
Jak obrona dobrze pójdzie, to za max. miesiąc będę mógł wstawić sobie na drzwi na tabliczce przed już obecnym* "inż." dodatkowo "mgr", no ale czy to świadczy o wiedzy? Są osoby, które przerywały naukę informatyki, a po prostu konkretnie ją praktykują i wcale na tym źle nie wychodza. To jest akurat dziedzina, gdzie nie można tego tytularnie rozpatrywać. Papier natomiast może otwierać drzwi pewne... a sama wiedza uczelniania bywa przydatna i daje pewne podstawy, o których IMO teraz się czasami zapomina.


* - rzecz jasna jaja sobie robię, nie wstawiałem (jeszcze!) takiej tabliczki


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - dolar444 - 08.02.2016

Powiem więcej, są osoby które w ogóle nie kształciły się w kierunku IT, a z racji ze jest to ich Pasja, Hobby i zainteresowania, i praktykują to, moją ogromna wiedzę na ten temat.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 08.02.2016

Ano ma to, że Niebezpiecznik prowadzą nie gimnazjaliści albo studenci europeistyki, tylko fachowcy. I sorry ale informatyka to nie tylko jakieś tam klikanie i wklepywanie poleceń, tylko najpierw potężna dawka matematyki i fizyki. Bo ja znam takich jełopów, co nie rozróżniają podłogi i sufitu (funkcja sufit, funkcja podłoga) albo żeby sprawdzić czy liczba jest parzysta, to używają kalkulatora.

Z informatyką jest dokładnie jak z medycyną. Nie nauczysz się, siedząc na purepc albo na wildersach.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - ichito - 08.02.2016

Forum...nie tylko to...tworzy pasja, nie posiadany papier. Nie jestem informatykiem, nie będę i nigdy być nie chciałem co nie oznacza, że nie mam prawa tu być i rozmawiać.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 08.02.2016

(08.02.2016, 19:19)dolar444 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeżeli godzinowo to nie mniej niż 12zł musza ci zaproponować a jeżeli stała stawka to 1850zł brutto wiec pomyliłeś się trochę.
Teraz nie ma czegoś takiego jak "muszą". 12 zł dotyczyć będzie dopiero od lipca, więc przez 5 miesięcy możesz robić za złotówkę na dzień. Piękne, prawda?

1850 dotyczy tylko umów o pracę.

Trololo, witamy w Polsce. Tu podatki płacą ci, których jedynym majątkiem są dzieci. Proletariat XXI wieku! Macie swoje socjalistyczne programy pomocowe, zasiłki, dodatki.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 09.02.2016

(08.02.2016, 20:50)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tylko najpierw potężna dawka matematyki i fizyki

Zależy co nas interesuje.
Biznes nie będzie Cię pytał o znajomość matmy, tylko np. Jersey'a.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - dolar444 - 09.02.2016

(08.02.2016, 20:50)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ano ma to, że Niebezpiecznik prowadzą nie gimnazjaliści albo studenci europeistyki, tylko fachowcy. I sorry ale informatyka to nie tylko jakieś tam klikanie i wklepywanie poleceń, tylko najpierw potężna dawka matematyki i fizyki. Bo ja znam takich jełopów, co nie rozróżniają podłogi i sufitu (funkcja sufit, funkcja podłoga) albo żeby sprawdzić czy liczba jest parzysta, to używają kalkulatora.

Z informatyką jest dokładnie jak z medycyną. Nie nauczysz się, siedząc na purepc albo na wildersach.

Powiem ci tak, każdy zawód to nie "jakieś tam klikanie" tylko potężna dawka odpowiednich przedmiotów.
Chcesz matmy proszę bardzo, na swoim przykładzie, w szkole Samochodowej również masz pełno matematyki, na przedmiotach zawodowych, jak i przekształcanie i obliczanie z wzorów. Silniki, obliczenie pojemności, GMP, Mocy silnika. Na Podwoziach, katy pochylenia zwrotnicy, wyprzedzenie sworznia, pochylenie MCPherson.
I co mi po tym ze to miałem ? Idac pracować do warsztatu pada pytanie pierwsze, jakie ma pan doświadczenie, zaznaczę tobie praktyczne nie teoretyczne. Teorii można nauczyć małpy i też to sprzeda innemu i nauczy, ale praktyki już nie.

Fajny przykład podałeś, i dwa ciekawie rozbieżne tematy, medycyna i informatyka, ale łączy ich jedno "Praktyka"
I wszyscy fachowcy któzy tworzą Niebezpiecznika, to w większości ludzie z potężną wiedzą Praktyczną, i nie powiedziane ze po szkołach informatycznych.

Nawiązując jak pisałem o samochodach, mechanicy w warsztatach nie musza być po szkołach samochodowych, a znam takich co nie są, i rozkładają swoja wiedzą mechaników po szkoła, studiach, inżynierów magistrów i tak dalej, dla czego bo zdobyli wielka wiedzę praktyczną.

Wiec powiem jedno dzisiaj liczy się Praktyczna wiedza, a teoria to uzupełnienie, by wiedzieć chociaż jak zacząć w praktyce.

A tak jeszcze tu na koniec to powiem ci "Matematyka jest wszędzie"


(08.02.2016, 22:36)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(08.02.2016, 19:19)dolar444 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeżeli godzinowo to nie mniej niż 12zł musza ci zaproponować a jeżeli stała stawka to 1850zł brutto wiec pomyliłeś się trochę.
Teraz nie ma czegoś takiego jak "muszą". 12 zł dotyczyć będzie dopiero od lipca, więc przez 5 miesięcy możesz robić za złotówkę na dzień. Piękne, prawda?

1850 dotyczy tylko umów o pracę.

Trololo, witamy w Polsce. Tu podatki płacą ci, których jedynym majątkiem są dzieci. Proletariat XXI wieku! Macie swoje socjalistyczne programy pomocowe, zasiłki, dodatki.

Powiem ci jesteś w błędzie, bo 12 zł weszło juz od Stycznia, a wiem to od osoby z mojej rodziny która w jednej firmie zajmuje się rekrutowanie ludzi, i załatwianiem spraw finansowych ich.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 09.02.2016

Proszę o podstawę prawną że w Polsce jest minimalna stawka godzinowa. Najlepiej z ISAP. Nie ma? Czyli mijasz się z prawdą.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Toruniak - 09.02.2016

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Podstawa prawna:
ustawa z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. 2002 nr 200 poz. 1679),
rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 września 2013 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2014 r. (Dz.U. 2013 poz. 1074).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 09.02.2016

No te wszystkie akty dotyczą zatrudnienia na podstawie umowy o pracę... A ja czegoś takiego w swoim życiu nie doświadczyłem.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - nikita - 09.02.2016

(08.02.2016, 19:12)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

P.S. Po lub w trakcie nauki informatyki na naszym forum są tylko 3 osoby. Ja, Łukasz i Klepa.

Kto to Klepa?

(08.02.2016, 20:50)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I sorry ale informatyka to nie tylko jakieś tam klikanie i wklepywanie poleceń, tylko najpierw potężna dawka matematyki i fizyki. Bo ja znam takich jełopów, co nie rozróżniają podłogi i sufitu (funkcja sufit, funkcja podłoga) albo żeby sprawdzić czy liczba jest parzysta, to używają kalkulatora.

HAHAH! Dobre, dobre Grin przez chwilę zapomniałem, że żyjemy w świecie, w którym kafelkarz może być lepszym specjalistą w swoim fachu niż budowlaniec. Z tą matematyką i fizyką... no, no, dowaliłeś do pieca na ostatki! Wink


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 09.02.2016

Niestety herr Nikita, ale to prawda z fizyką i matematyką. Owszem, webmastera nie będzie interesować architektura von Neumanna albo nie wiem, zasada działania tranzystora. Ale jeśli programista nie rozumie działania sumy modulo dwa, nie rozumie iloczynu kartezjańskiego to sorry, ale dla mnie to jest jak chirurg, który chce kroić ludzi bo przeczytał popularnonaukowy periodyk i nauczył się operować na kawałku schabu. Z kością, a jakże.

Każde studia informatyczne w cywilizowanym kraju zaczynają się od nauki matematyki. Tak jest wszędzie. Pszypadeg? Nje sondze.

Bez matematyki nie byłoby informatyki. A bez fizyki, nasze komputery byłyby co najwyżej wielkości 3 dużych lodówek.

A dowodem na potwierdzenie moich słów jest historia rozwoju urządzenia zwanego komputerem. Czym były pierwsze komputery? Maszynami liczącymi. Chyba nie powiecie mi, że obliczenia w matematyce służą nie do analitycznego rozwiązania zadania, tylko do przygotowywania potraw?


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - nikita - 09.02.2016

(09.02.2016, 22:33)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Owszem, webmastera nie będzie interesować architektura von Neumanna albo nie wiem, zasada działania tranzystora. Ale jeśli programista nie rozumie działania sumy modulo dwa, nie rozumie iloczynu kartezjańskiego to sorry, ale dla mnie to jest jak chirurg, który chce kroić ludzi bo przeczytał popularnonaukowy periodyk i nauczył się operować na kawałku schabu. Z kością, a jakże.

A, no bo niektórzy dalej widzą informatykę jako programowanie, zapomniałem. Wysokopoziomowa informatyka nie wymaga wiedzy na temat fizyki i zaawansowanej matematyki... Nie zrozum mnie źle, ale chyba nie potrafię w tej chwili tego inaczej poubierać w słowa - masz już tę pracę, o której kiedyś pisałeś? Nie wszystkie tryby w tej maszynie opierają się na matematyce i fizyce, o czym (jak sądzę) sam się przekonasz. Oczywiście nadmiar wiedzy nie szkodzi, ale chcąc nie chcąc... specjalizacje są coraz głębsze, a czasu wcale nie jest więcej.

Fundamenty informatyki już dawno za nami, więc nie mieszałbym w to historii jej powstawania, kiedy faktycznie nauki ścisłe nadawały sens i kierunek wszystkim postępom.

Kim jest Klepa? Tongue


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 09.02.2016

Obawiam się że nawet grafika komputerowa ma coś z matmy. O ile wiem krzywe Beziera to obiekty matematyczne, które można opisać funkcjami. Cała informatyka to cyferki, cyferki i cyferki. Znajdź mi dziedzinę informatyki, w której nie ma absolutnie nic z matmy. Będę wdzięczny.


Klepa to Waves.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - nikita - 09.02.2016

(09.02.2016, 23:00)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Obawiam się że nawet grafika komputerowa ma coś z matmy. O ile wiem krzywe Beziera to obiekty matematyczne, które można opisać funkcjami. Cała informatyka to cyferki, cyferki i cyferki. Znajdź mi dziedzinę informatyki, w której nie ma absolutnie nic z matmy. Będę wdzięczny.

Oczywiście, że każda dziedzina informatyki jest oparta na matematyce! Nie znaczy to jednak, że grafik powinien biegle posługiwać się obliczeniami matematycznymi, bo wystarczy mu wykorzystanie matematyki w gotowych dla niego zastosowaniach - potrafi obsługiwać Corela i nie musi zagłębiać się w funkcje, bo krzywa Beizera jest dla niego narzędziem.

Przecież administrator sieci komputerowych nie musi wiedzieć kiedy, jak długo i w jakiej temperaturze wytwarzany jest plastik będący obudową routerów i przełączników, z których korzysta Smile


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 09.02.2016

Wiadomo że nie musi wiedzieć dokładnie jak jest obliczana krzywa Beziera. Ale przy ręcznym modyfikowaniu wartości zmiennych krzywej, powinien wiedzieć co od czego zależy.


Argument o plastiku obudowy jest nietrafiony. Plastik jest elementem biernym urządzenia. Równie dobrze informatyk powinien znać... Cząsteczkową budowę powietrza chłodzącego CPU.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - nikita - 09.02.2016

(09.02.2016, 23:16)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Argument o plastiku obudowy jest nietrafiony. Plastik jest elementem biernym urządzenia. Równie dobrze informatyk powinien znać... Cząsteczkową budowę powietrza chłodzącego CPU.

Nie będę się z Tobą sprzeczał w tym temacie, bo jesteś inteligentnym gościem i nie mam zamiaru wpajać Ci mojego światopoglądu. Cieszę się, że dostrzegasz najmniejsze szczegóły (takie jak plastik będący elementem biernym urządzenia), ale czasami nie w nich tkwi sens. Ty widzisz, to inaczej, ja widzę to zupełnie inaczej i nie ma niczego złego w tym, że się ze sobą nie zgadzamy.

(09.02.2016, 23:00)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Klepa to Waves.

Dzięki, że mnie w ogóle uwzględniłeś... Spoko. Kolega...