SafeGroup
Pogaduchy...już otwarte :) - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogaduchy...już otwarte :) (/thread-9011.html)



RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 13.02.2016

Tajny, jeszcze raz zaznaczę - nikt nie mówi, że u podstaw informatyki i wszystkich pochodnych nie stoi matematyka... no dobra, przynajmniej ja tak nie twierdzę. Jednak zupełnie nie uważam, żeby zgłębienie wszystkiego od podszewki jest niezbędne dla każdego informatyka - po to są specjalizacje, żeby każdy się zajmował swoją działką, a nie wszystkim. Wszystkiego jest za dużo dla jednej osoby.

@nikita Tak pozamiatałem, że aż się zacytować boisz Suspicious


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Boniaszek - 13.02.2016

Ja odniosę się do słów M'cin bo fajnie to ujął jeśli chodzi o specjalizację. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Z Tajnym się w żadnym słowie praktycznie nie zgadzam. Pozdrawiam.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 13.02.2016

A nie zgadzajcie się Grin. Wasza brocha Wink.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Boniaszek - 13.02.2016

dokładnie, nasza. niestety bije od ciebie coś czego nie nawidzę u ludzi. zadufanie w sobie plus nieumiejętność przyjęcia do wiadomości, że ktoś może mieć inne zdanie niż ty i to zdanie może również być "poprawne" jak i nawet bardziej prawdopodobne.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 13.02.2016

Hai! Zostałem kaznodzieją! Suspicious


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 13.02.2016

(13.02.2016, 17:11)Boniaszek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

dokładnie, nasza. niestety bije od ciebie coś czego nie nawidzę u ludzi. zadufanie w sobie plus nieumiejętność przyjęcia do wiadomości, że ktoś może mieć inne zdanie niż ty i to zdanie może również być "poprawne" jak i nawet bardziej prawdopodobne.
Ah ta ignorancja Craze, naprawdę to forum jest wylęgarnią doskonałych specjalistuuuuf Craze. Tworzycie zaiste dobry kawał internetów Tongue

"Nie nawidzę" a to co to za kolejne smutne epitafium dla języka polskiego? Może zanim sięgniecie do internetu, przeczytacie kilka książek i zapoznacie się z elementarnymi zasadami ortografii? Sorry ale język to świadectwo wychowania i wykształcenia. Kto ma podstawowe problemy z posługiwaniem się swoim ojczystym językiem, ten niech siedzi cicho i niech słucha uczonych w piśmie.

P.S. Wiecie, że jest różnica między "na prawdę" a "naprawdę", tak samo jak między "niemniej" a "nie mniej".

Tłumik od poloneza posługuje się lepszą polszczyzną...

A tego że zdanie jest bardziej prawdopodobne, to nie rozumiem. Zdanie jest tylko neutralnym nośnikiem informacji. Nie wiem, może mam zrytą głowę, ale dla mnie "prawdopodobne" oznacza "dokładnie takie losowe wystąpienie". To jak ma się losowość do zwykłej opinii? Opinia jest dobra lub zła itp., ale czy prawdopodobna? Nie czaję.

Do książek, a nie do klawiatur!


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Mikołaj - 13.02.2016

Moje konto Uber zostało zhackowane. Grin
[Obrazek: 12744121_10153973217301457_3119488148981...e=57274556]


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - dolar444 - 13.02.2016

(13.02.2016, 21:58)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ah ta ignorancja Craze, naprawdę to forum jest wylęgarnią doskonałych specjalistuuuuf Craze. Tworzycie zaiste dobry kawał internetów Tongue

"Nie nawidzę" a to co to za kolejne smutne epitafium dla języka polskiego? Może zanim sięgniecie do internetu, przeczytacie kilka książek i zapoznacie się z elementarnymi zasadami ortografii? Sorry ale język to świadectwo wychowania i wykształcenia. Kto ma podstawowe problemy z posługiwaniem się swoim ojczystym językiem, ten niech siedzi cicho i niech słucha uczonych w piśmie.

P.S. Wiecie, że jest różnica między "na prawdę" a "naprawdę", tak samo jak między "niemniej" a "nie mniej".

Tłumik od poloneza posługuje się lepszą polszczyzną...

A tego że zdanie jest bardziej prawdopodobne, to nie rozumiem. Zdanie jest tylko neutralnym nośnikiem informacji. Nie wiem, może mam zrytą głowę, ale dla mnie "prawdopodobne" oznacza "dokładnie takie losowe wystąpienie". To jak ma się losowość do zwykłej opinii? Opinia jest dobra lub zła itp., ale czy prawdopodobna? Nie czaję.

Do książek, a nie do klawiatur!


Hahahahahahahahahahahaha, dobre dobre, widzę mamy specjalistę nad specjalistami, Polonistę nad Polonistami i człowieka który przeczytał tyle książek, że no no.
Żebyś się posługiwał także w 100% poprawna Polszczyzną to by było też ok.

To ze znasz podstawy ortografii nie robi z ciebie kogoś kogo możesz oceniać po pisowni, bo jest rzesza ludzi który ortografii nie pojmą, i się jej nie nauczą.
Tak wiem wylecisz mi ze bzdury piszę, bo jesteś na tyle stary ze znasz czasy swoich rodziców i nie istniały takie choroby kiedyś jak Dysleksja.

Proponuje ci się z takimi chorobami zapoznać, i potem obrażać innych jak piszą. A tak w zanadrzu napiszę ci, wiele uczonych osób, i mądrych chorowało na choroby pokroju Dysleksji.

Heheheheheheheheehehehehe, przynajmniej jest się z czego pośmiać na wieczór, po nocnej zmianie Smile


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 13.02.2016

Twórco tego padołu łez, zobacz cóżeś stworzył. Patrz, jak podupada ten świat i przemija jego chwała!!

Nie uważasz, że atakowanie mnie argumentami, iż nie posługuję się poprawną polszczyzną, jest jak zarzucanie abstynentowi, że wypił pół litra? Heh, źdźbło trawy w oku brata swego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz. Nie masz moralnego prawa zarzucać mi braku znajomości polszczyzny, podczas gdy Ty, tak Ty posługujesz się jakimś słowotokiem przypominającym gwarę jaskiniowców, a nie wolnych od germanizacji i żyjących w wolnym kraju (w miarę wolnym) dumnych, XXI-wiecznych, rzekomo wykształconych Polaków.

Teraz reprezentujesz dokładnie ten sam poziom zakłamania, jak jakiś skorumpowany sędzia.


Śmiechłem. Przed wytoczeniem artylerii ciężkiego kalibru muszę się wystrzegać, bo pół forum puści focha.

To, że ktoś ma dysleksję, wcale go nie usprawiedliwia przed pisaniem "wogule". Wybacz, ale wszyscy korzystamy z nowoczesnych przeglądarek i na pewno mamy włączoną funkcję sprawdzania pisowni.

Cała ta dysleksja to właśnie skutek tego, że młodzież nie zapoznaje się z prawidłowo złożonym i napisanym tekstem drukowanym w książce. Bo z tego co mi się wydaje, to w moim przypadku moje poprawne posługiwanie się polszczyzną nie wynika ze znajomości reguł, zasad i wyjątków, tylko z tego, że podświadomie zapamiętałem poprawną pisownię. A to dlatego, że sporo książek przeczytałem.

Jeśli ktoś nie ma ochoty kliknąć PPM na podkreślony wyraz to niestety, ale należy odebrać mu wszystkie świadectwa ukończenia klas, pozbawić matury itp. Kto nie szanuje języka, ten neandertalczyk i prymityw.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - dolar444 - 13.02.2016

Dobrze że, twoje pismo to nie bełkot.

Ty możesz wytaczać bombę atomową, jak i dalekiego zasięgu nawet sobie.
Po tym co pisze, połowa ludzi weźmie sobie na górkę, to co wyklepiesz z swojej klawiatury.


Powiem ci kawały dobre zaczynasz pisać.
Pomyśl, o zmianie kierunku swojego zawodu.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 13.02.2016

Bardzo mi przykro, ale jesteś dla mnie zerowym partnerem do dyskusji i najwyżej możemy porozmawiać o zastosowaniu zapałek w budowie żołnierzyków z kasztanów. O ile wiesz, że jest coś takiego, bo ta dzisiejsza młodzież tablet potrafi trzy razy zepsuć tablet, a bez prądu i alkoholu bawić się nie potrafi. Nie będę mówił żadnych żałosnych wierszyków i powiedzeń. Uważajcie tylko, bo ostatnio odczuwam sadystyczną przyjemność w tępieniu głupoty i zakłamania.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - dolar444 - 13.02.2016

Super, dziękuje tobie ze uświadomiłeś mi, ze jestem zerowym partnerem i to, ze można z zapałek zrobić żołnierzyki bo nie wiedziałem o tym.
I dziękuje ci, ze chociaż ty jedyny mnie tak bardzo odmłodziłeś. Chociaż jedna osoba, zrobiła dobry ukłon w moim kierunku.
Dziękuje ci za te słowa otuchy.
Tylko coś ci nie idzie to tępienie głupoty i zakłamania.

Dla ciebie tak na zakończenie tej mądrej dyskusji:

"Można być bardzo mądrym zupełnie bez nauki" Hermann Hesse
i
"Właściwością człowieka mądrego jest błądzić, a głupiego - trwać w błędzie" Cyceron


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 14.02.2016

Choć niedawno mnie upominano, teraz ja to zrobię - dajcie sobie siana.
Niech każdy uważa co chce, innemu nic do tego.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 14.02.2016

Oh Dolar, jesteś prawdziwą skarbnicą cytatów i maksym. Tylko mam pytanie, te zdania pochodzą z dzieł które sam przeczytałeś, czy to wyrwane z kontekstu cytaty z internetów? Bo jeśli to drugie to cóż, nie wciągaj mnie w swoją potrzebę odbudowania ego. Nie uważasz, że takie znajdowanie cytatów pod określoną sytuację jest dziecinne? Żebyś Ty chociaż potrafił sam, z głowy taki cytat napisać... No ale szukałeś przez całą noc i w końcu coś znalazłeś "na mnie". Brawo! Ale mnie zniszczyłeś, normalnie jestem zmasakrowany.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - dolar444 - 14.02.2016

(14.02.2016, 10:48)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Choć niedawno mnie upominano, teraz ja to zrobię - dajcie sobie siana.
Niech każdy uważa co chce, innemu nic do tego.

Wiesz co, to się nazywa swego rodzaju "trafił swój na swego"

(14.02.2016, 13:04)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oh Dolar, jesteś prawdziwą skarbnicą cytatów i maksym. Tylko mam pytanie, te zdania pochodzą z dzieł które sam przeczytałeś, czy to wyrwane z kontekstu cytaty z internetów? Bo jeśli to drugie to cóż, nie wciągaj mnie w swoją potrzebę odbudowania ego. Nie uważasz, że takie znajdowanie cytatów pod określoną sytuację jest dziecinne? Żebyś Ty chociaż potrafił sam, z głowy taki cytat napisać... No ale szukałeś przez całą noc i w końcu coś znalazłeś "na mnie". Brawo! Ale mnie zniszczyłeś, normalnie jestem zmasakrowany.

Oh Tajny, dziękuje za takie słowa "skarbnica" pięknie brzmi. Powiem, szukanie takich cytatów aforyzmów i przysłów w internecie, było by za proste akurat dla mnie.
Jak już są od tego odpowiednie książki, które po przeczytaniu zostają w pamięci, i znalezienie ich w książce zajmuje dosłownie minute.
Żebym miał tracić czas i szukać cos na ciebie specjalnie, to bym musiał mieć coś nie poklei.
Jeżeli czujesz się zmasakrowany, to przeprasza, nie chciał byś tak to odczuł.

Na koniec całej naszej rozmowy Demokryt napisał fajne słowa " Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

I na tym wypadało by nam zakończyć, naszą wspaniała rozmowę.

Pozdrawiam,
Dolar444


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Boniaszek - 14.02.2016

Oh, wybacz moją niepoprawność gramatyczną czy ortograficzną lub jakkolwiek ją nazwiesz. Czy ty serio nie widzisz, że skoro całe forum jest innego zdania niż Ty, to coś na rzeczy być musi ? "I kiedy bronisz prawdy mając ją za jedynie prawdziwą
Ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość
I gdy już wierzysz, że twoja perspektywa jest jedyną perspektywą
Ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość
I zanim uznasz tych co mają ją za zbędne ogniwo
Przyjacielu, ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość"
I zanim napiszesz, że to "rapowy bełkot" , to jednak jakże trafny. A Ignorancją największą wykazujesz się ty.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 14.02.2016

Ależ uprzejmości lecą Suspicious


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - wojek - 14.02.2016

Może jakiś kompromis jest możliwy - np. warto znać twierdzenie Banacha
o punkcie stałym, ale bez tego też można od biedy programować. Wink


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 14.02.2016

(14.02.2016, 19:23)Boniaszek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oh, wybacz moją niepoprawność gramatyczną czy ortograficzną lub jakkolwiek ją nazwiesz. Czy ty serio nie widzisz, że skoro całe forum jest innego zdania niż Ty, to coś na rzeczy być musi ? "I kiedy bronisz prawdy mając ją za jedynie prawdziwą
Ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość
I gdy już wierzysz, że twoja perspektywa jest jedyną perspektywą
Ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość
I zanim uznasz tych co mają ją za zbędne ogniwo
Przyjacielu, ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość"
I zanim napiszesz, że to "rapowy bełkot" , to jednak jakże trafny. A Ignorancją największą wykazujesz się ty.
A nie pomyślałeś, że jak się trafi 99 idiotów, to nawet jeden profesor nie da im wszystkim rady? Barany zawsze trzymają się razem.

Jeżeli znajdziecie mi programistę, który nie widzi problemu z dzieleniem przez zero (a znam takich, którzy dzielili coś przez bardzo mały mianownik, rzędu 0.00000000001, bo oczywiście wyjątki są dla lamusów) to wtedy kupię ogłoszenie w jakimś pisemku i napiszę:
Ja Adam, niniejszym oświadczam, że cała społeczność serwisu Safe Group miała rację. Jestem durniem, kretynem i nie mam kompletnie racji. Dolar, Boniaszek i M'cin to chluba forum."

Specjalnie napiszę, że cała społeczność. Sam napisałeś, całe forum ma swoją rację, zaś ja racji nie mam. Bo się nie znam. Bo w ogóle jestem amator, dureń i ignorant. Cała reszta to uczeni w prawie, ja jestem analfabeta i prymityw.

Ktoś chyba kiedyś powiedział, że idiotów zawsze jest więcej i tylko dlatego wygrywają potyczki na sprawdzanie kto ma rację. No ale przecież Dolar i Boniaszek to rzeczywiście autorytety w dziedzinach nauki. Nic tylko słuchać co mają do powiedzenia.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tibu 11 - 14.02.2016

Boniaszek widzę że masz dziś urodziny ; wszystkiego najlepszego Grin