SafeGroup
Pogaduchy...już otwarte :) - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogaduchy...już otwarte :) (/thread-9011.html)



RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 12.05.2017

Wiem, że na forach Retrograczy i fanów starych komputerów polecają pastę utleniającą do włosów do wybielania, ale do 'wyprzezroczyszczenia'... Nie wiem. Chyba że chcesz zaryzykować, najwyżej skończysz z białą obudową Tongue


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 14.05.2017

Le nauka ASP.NET

90% zadania działa.
W jednym miejscu nie łączą mi się stringi. Zmienna += "cośtam" w jednym miejscu daje efekt, a w innym nie.
Kombinuję, może coś nie tak w pętlach, ifach... nic.
Szukam, może coś nie tak w parametrach kontrolek... nic.
Patrzę w internecie zakresy zmiennych, public, private... nic.

Patrzę, może M$ ma jakieś dziwne preferencje niezrozumiałe dla nikogo, zamieniam proste zmienne na kontrolka.Text, co w innym miejscu działa... nic.

Patrzę, może głupie zmiany w wersjach .NET, rekonfiguruje projekt... nic.
Patrzę na koniec, metoda odwołuje się do innego guzika, który zapomniałem wywalić.

VisualStudio Trollface.jpg nie raczy powiadomić, ze odwołuje się do nieistniejącego obiektu w żadnym miejscu... debug window, 'żaróweczki'.

Kurs z marnowania czasu w życiu zaliczony.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 14.05.2017

Kaczmarek MTB Żary...
Trudno...
Dwa razy przeleciałem przez kierownicę...
Po drugim upadku lewy bark krzyknął: "O JA PIER...!!!!"...
Ale dojechałem....
Choć to był "tylko" dystans mini...

Na szczęście prześwietlenie wykazało, że nie ma złamania, tylko stłuczenie.
Sport to zdrowie... mówili. Będzie fajnie... mówili Craze


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - dolar444 - 14.05.2017

(14.05.2017, 21:32)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sport to zdrowie... mówili. Będzie fajnie... mówili Craze

Tak tak mówili i niby mówią, jakoś sam po sobie ostatnio tego nie widzę.
Ale jedno jest wiadomo. Wiesz, że żyjesz i jeszcze bardziej ci się chce do tego wrócić.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 14.05.2017

Nie. Takim maratonom MTB mówię "dziękuję".


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - dolar444 - 14.05.2017

UUUU, to widzę grubo Smile


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 14.05.2017

Szkoda zdrowia.. choć fakt, jestem nieco sam sobie winien, bo na taką trasę wybierać się ze sztywnym widelcem... to głupi pomysł. No ale tak się złożyło kilka miesięcy temu i teraz są "efekty".

Jeździć - tak!
Na maratony - możliwe, że tak.
Na takie coś - nie Grin


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - dolar444 - 14.05.2017

Czyli teraz pozostaje regeneracja, wnioski widać wyciągnięte i nic innego nie pozostaje jak jeździć dalej Smile


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 15.05.2017

Ano.. szkoda tylko że nauka bywa taka bolesna... Grin


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - dolar444 - 15.05.2017

Wiesz Łukasz tak to już jest Smile


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 15.05.2017

(14.05.2017, 21:32)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sport to zdrowie... mówili. Będzie fajnie... mówili Craze

Oczywiście, że tak mówili. Ale o sporcie rekreacyjnym, a nie wyczynowym Suspicious


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - dolar444 - 15.05.2017

(15.05.2017, 11:01)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oczywiście, że tak mówili. Ale o sporcie rekreacyjnym, a nie wyczynowym Suspicious

Powiem tobie nawet i ten rekreacyjny bywa, niemiły dla zdrowia. Smile


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 15.05.2017

Ale jaki wyczynowy, to nie downhill tylko "zwyczajne MTB" Wink


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 16.05.2017

Zwyczajne MTB to ja mam jak się w lesie zgubię. Wystarczy Suspicious


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - ichito - 17.05.2017

Dwie wiadomości..."dobra" i "zła"...najpierw ta pierwsza

Cytat:Polski przedsiębiorca Wiaczesław Smołokowski przejął 100 proc. udziałów w spółce PLR IP Holdings, która jest właścicielem legendarnej marki Polaroid.
(...)
Teraz dawny blask Polaroidowi chce przywrócić Wiaczesław Smołokowski. Urodzony na Ukrainie polski przedsiębiorca i miliarder (27 miejsce w rankingu najbogatszych Polaków „Forbes”) przejął właśnie 100 proc. udziały w spółce PLR IP Holdings, która w ostatnich latach zarządzała marką Polaroid. Kwota transakcji nie została ujawniona.

Inwestycja Smołokowskiego, który fortunę zbił w latach 90-tych na handlu ropą, nie jest jednak przypadkowa. Warto przypomnieć, że kilka lat temu, za namową swojego syna Oskara, polski biznesmen zainwestował w holenderską firmę Impossible Project, która jest właścicielem ostatniej na świecie fabryki filmów do aparatów Polaroida. 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i teraz druga...wielu z Was to młodzi ludzie, więc jako ostrzeżenie...nawet nie sądziłem, że tylko tyle trzeba...

Cytat:Kawa z popularnego fast foodu i dwa gazowane napoje. Tyle wystarczyło, aby 16-letni Davis Allen Cripe śmiertelnie przedawkował kofeinę.

Davis Allen Cripe z USA zmarł po tym, gdy wypił najpierw kawę w jednej z popularnych sieciówek z hamburgerami, chwilę potem - dużą butelkę napoju gazowanego, dwie godziny - później energetyk.


Nastolatek w ogóle nie pił alkoholu, nie brał narkotyków, ważył 90 kg i nigdy wcześniej nie miał problemów z sercem. Śledczy w rozmowie z Agencją Reutera potwierdzili, że 16-latek zmarł w wyniku nadmiaru kofeiny w organizmie.

    W jego organizmie było za dużo kofeiny, która doprowadziła do arytmii serca – wyjaśnił koroner Gary Watts.

Zaznaczył jednak, że sama kofeina nie zaszkodziła chłopcu, ale to, że została podana w zbyt krótkim odstępie czasu. Zdaniem lekarzy Davis w ciągu dwóch godzin spożył około 470 mg kofeiny: 142 mg (latte), 90 mg (napój gazowany), 240 mg (napój energetyczny).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Pogaduchy...już otwarte :) - rogacz - 17.05.2017

Pomijając że artykuł o tym dzieciaku to z wyborczej, to trochę dziwna sprawa, musiał te 470mg kofeiny łyknąć jedno po drugim.

Jako osoba mająca problemy z tarczycą - jestem po prostu gruby i czasami do ćwiczeń biorę bostery olimpu - hardcore.
W ciągu kilku godzin biorę 2 tabletki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i nigdy takich problemów nie miałem.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 17.05.2017

Pewnie nastąpił splot okoliczności, 90 kg i 16 lat to pewnie poważna nadwaga, do tego duże przyjęcie kofeiny i być może porcja stresu. Rodzina pewnie kogoś po drodze pozwie, choć to tak jakby pozwać kierowcę autobusu że pozwolił pojechać mordercy do domu ofiary.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - rogacz - 17.05.2017

Mogą pozwać kofeinę za to ze istnieje Wink


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - ichito - 17.05.2017

To w tym wieku też hormony i specyficzna fizjologia człowieka...to faktycznie może być splot wypadków, niemniej dawka którą zażył i tak wykraczała ponad przyjętą LD.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 17.05.2017

Wiki mówi, że dawka śmiertelna to 150 mg na kilogram masy ciała, więc musiałby wziąć 90*150=13500 mg, czyli 13,5 grama czystej kofeiny, a wziął 30 razy mniejszą dawkę. To już raczej było coś jeszcze w proszku...
Niech badają to specjaliści i prokurator.