SafeGroup
Mini zestaw hi-fi - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Mini zestaw hi-fi (/thread-9359.html)



Mini zestaw hi-fi - A11-11Q - 04.05.2015

Chcę kupić mini zestaw grający i potrzebuję pomocy/rady audiofilów i ludzi znających się na "wnętrznościach"sprzętu hi-fi. W grę wchodzą dwa zestawy: 1) Yamaha pianocraft 640; 2) Onkyo CS-1045. Zestawy składają się z dwóch klocków i kolumn. Teraz mam dylemat, który zestaw wybrać.


RE: Mini zestaw hi-fi - Mikołaj - 04.05.2015

Witaj A11-11Q,

Nie polecam kupowania takiego sprzętu w ciemno.
Polecam przeczytać dużo recenzji odnośnie danego zestawu, oraz gorąco zachęcam do odwiedzenia sklepów Hi-Fi. Weź swoje ulubione płyty CD-Audio (już dobrze osłuchane) takie które dobrze znasz i posłuchaj każdej płyty na tych dwóch zestawach.

Odnośnie Yamahy można znaleźć recenzję magazynu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odnośnie Onkyomożna znaleźć recenzję magazynu Hi-Fi Choice 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.

Pozdrawiam,

Mikołaj


RE: Mini zestaw hi-fi - dolar444 - 04.05.2015

Podam ci niezależne strony z testami, może znajdziesz recenzje tego sprzętu którego poszukujesz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Mini zestaw hi-fi - A11-11Q - 04.05.2015

Dziękuję za podpowiedzi. Ja dodam, że te dwa modele/maluchy są specjalnie wybrane, bo mam małe mieszkanie (brak miejsca na coś większego). Odrzuciłem już kilka modeli. Te dwa pozostały na placu boju.
W necie dużo czytam i trzeba powiedzieć , że można gorączki dostać. No jestem skołowany Wink . Pianocraft'a (Yamaha) już słuchałem, w sklepie, w pomieszczeniu do odsłuchów. Brzmi b. dobrze. Gorzej z tym Onkyo - nie mają tego zestawu w sklepie. Pytam , bo może ktoś ma jakieś doświadczenie, bliskie spotkania z w/w sprzętem Smile


RE: Mini zestaw hi-fi - Boniaszek - 05.05.2015

A11, jeżeli Twoim zdaniem coś gra bardzo dobrze i przede wszystkim Tobie się podoba, a nie masz jak sprawdzić drugiego sprzętu to wybór jest moim zdaniem prosty Smile No chyba , że się zmieni stan magazynu sklepu i będziesz miał taką możliwość. Ja wychodzę z założenia, że jeżeli coś jest dobre i mi to odpowiada to nie patrzę na inne rzeczy, chyba, że będę mógł je sobie ogarnąć w n ajbliższym czasie. I tutaj rzecz najważniejsza Tongue Jak już coś kupie to pod żadnym pozorem, nie testuje sprzętu, którego nie wybrałem mając taką możliwość Tongue Kwestia tego by nie żałować Smile


RE: Mini zestaw hi-fi - Konto usunięte - 05.05.2015

Zawsze można kupić zdalnie i ewentualnie zwrócić, gdyby nie odpowiadało Twoim potrzebom.


RE: Mini zestaw hi-fi - A11-11Q - 05.05.2015

Boniaszek, święte słowa Wink
Lukasamd, no tego bym chciał uniknąć. Duże pieniądze, duże nerwy. Wolę sklepy "analogowe".


RE: Mini zestaw hi-fi - A11-11Q - 14.11.2015

Ostatecznie kupiłem amplituner Denona DRA F-109 i CD DRC F-109 wraz z kolumnami (na fotce dodatkowo odbiornik sieciowy).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Mini zestaw hi-fi - Fix00ser - 15.11.2015

W tym przypadku to już musztarda po dietetycznym obiedzie ale... warto wspomnieć o minimalistycznym egzemplarzu
Pioneer P1-K

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]