SafeGroup
Avira Free - instalacja bez control center - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Programy antywirusowe (https://safegroup.pl/forum-8.html)
+--- Wątek: Avira Free - instalacja bez control center (/thread-9769.html)



Avira Free - instalacja bez control center - demisen - 29.10.2015

Czy jest możliwa instalacja Aviry Free bez tego całego control center ? sam goły AV ?


RE: Avira Free - instalacja bez control center ? - M'cin - 29.10.2015

Musisz Po instalacji odinstalować z panelu sterowania Avira i zostawić tylko Avira Free Antivirus. Przy dużych aktualizacjach może się sam przywrócić. W ciągu 2 lat roku zdarzyło się to raz.


RE: Avira Free - instalacja bez control center ? - demisen - 29.10.2015

W panelu sterowania mam Avira Antivirus i Avira Launcher, nie mogę odinstalować Avira Launcher gdyż otrzymuję komunikat, że jest to niezbędny do działania Avira Antivirus.


RE: Avira Free - instalacja bez control center - witek21 - 13.11.2015

(29.10.2015, 19:56)demisen napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W panelu sterowania mam Avira Antivirus i Avira Launcher, nie mogę odinstalować Avira Launcher gdyż otrzymuję komunikat, że jest to niezbędny do działania Avira Antivirus.

Ale można wyłączyć go z auto-startu i nie będzie się uruchamiał... tylko tyle można zrobić żeby się go pozbyć...


RE: Avira Free - instalacja bez control center - M'cin - 02.03.2016

Niestety, teraz już Panel Sterowania nie pozwala odinstalować Avira Launcher... informuje tylko, że jest niezbędny do działania Avira Free Antivirus... szczęście w nieszczęściu, że wsparcie dla XP kończy, to wyrzucę bez wyrzutów sumienia...


RE: Avira Free - instalacja bez control center - wredniak - 02.06.2016

Czyli należy trzymać starą instalkę Aviry Free, instalować ją, potem usuwać CC i robić aktualizację.
Mam aktualną Avirę Free i nie mam CC u siebie - który notabene jest kupiasty.


RE: Avira Free - instalacja bez control center - Quassar - 05.06.2016

Do której wersji starej nie było Avira Lunchar?!


RE: Avira Free - instalacja bez control center - wredniak - 05.09.2016

(05.06.2016, 09:09)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Do której wersji starej nie było Avira Lunchar?!

Moim zdaniem wersja 14.0.4.642 nie posiadała jeszcze Launchera, albo był on kompletnie opcjonalny i na pewno dawało go radę odinstalować.
Poza tym można już odinstalować launchera w najnowszej obecnie wersji, za pomocą pewnego tricku.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W skrócie należy ubić dwa procesy:
Avira Launcher i Avira Service Host. Po tym deinstalacja Avira Launcher przejdzie bez problemu.
W moim przypadku po deinstalacji Launchera, w głównym oknie Aviry wyświetlała się informacja, że ochrona antywirusowa nie jest kompletna bo nie działa prawidłowo authentykacja modułów (lub coś w tym rodzaju).
Była opcja naprawy, która coś doinstalowała i wszystko wróciło do normy. Myślałem, że wróci Launcher i na tym będzie polegała ta naprawa, ale Launcher nie został ponownie zainstalowany.
Wg mojej wiedzy Launcher może się ponownie zainstalować przy większych aktualizacjach Aviry, ale na razie nie mam tego problemu.