SafeGroup
Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Dobór zestawu zabezpieczającego (https://safegroup.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit (/thread-9837.html)

Strony: 1 2


Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - wwd - 27.11.2015

Witam.
Od kilku lat używałem do zabezpieczenia komputera pakietu Kaspersky IS a od niedawna dodatkowo Emsisfot Anti Malware, właśnie skończyła mi się licencja na kaspra a wygrałem kluczyk na Emsisoft IS.
Teraz pytanie, czy pakiet od emsisoft będzie równie dobry co kasperskiego?
Przy wyborze kilka lat temu sugerowałem się testem zapory z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.  Jak dotąd byłem zadowolony z ochrony kasperskiego a na temat emsisoft nie wiem nic. W w/w teście też nie ma wzmianki o nim.
Dlatego proszę o poradę fachowców.


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit. - dolar444 - 27.11.2015

Odpowiadając na pytanie czy będzie również dobry. Tak będzie dobry.


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit. - wwd - 27.11.2015

Rozumiem, a czy ma w pakiecie moduł anti malware czy trzeba zainstalować EIS wraz z EAM?


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - nikita - 27.11.2015

Uwaga, jestem fachowcem, będę odpowiadał.

Testy można sobie wsadzić gdzieś między podręczniki z podstawówki (zależy ile ma się lat) albo wystarczy patrzyć na nie poglądowo i z dystansem. Rzadko zdarza się, żeby któryś z wiodących producentów oprogramowania zabezpieczającego zawiódł tak mocno, że zostałby zdyskwalifikowany w oczach zarówno kowalskich, jak i osób znających temat.

Zawartość linku, który podałeś jest już tak bardzo pokryta kurzem i trupami, że ciężko się jakkolwiek ustosunkować. Oczywiście dodałeś, że było to kilka lat temu, ale teraz wartość tej podstrony nie jest miarodajna w żadnym stopniu i nie warto wracać do poprzednich epok Smile Jest bardzo prawdopodobnym, że spora cześć osób korzystających z pakietów/kombajnów IS nie wie nawet, czy wykorzystuje poprawnie i w pełnym zakresie możliwości modułów posiadanego oprogramowania. Nawet jeśli, to czy wykorzystuje je dobrze. To nie była obraza.

Osobom rozsądnym, korzystającym z Windowsów 8.1/10 wystarczy standardowe, darmowe zabezpieczenie (Avast, Panda, [...]) lub zestaw składający się z 2-3 (również bezpłatnych) aplikacji i zapory systemowej. Ba! Czasami wystarczy nawet systemowy Defender. Pisałem o tym kiedyś w tym dziale, więc może znajdziesz w moim temacie kilka odpowiedzi na pytania, których tu nie zadałeś. Z kolei osobom korzystającym z Windowsa 7 szczerze poleciłbym aktualizację do najnowszej wersji systemu, choć niekoniecznie jest ona akceptowana, czego totalnie nie rozumiem, przy czym opcja z darmowymi aplikacjami pozostaje aktualna. Moim zdaniem pod względem wykrywalności nie jest ważne, czy kupisz KIS, KAV, NIS, NAV, FIS, EN32, ESS, BIS, BTS, PGP, PAP, EAM, czy GDTP. Obojętne, bo i tak nie trafisz w te same sample. Prędzej skupiłbym się na działaniu tych programów podczas codziennego użytkownika na określonych zasobach sprzętowych.

Jeśli masz pytanie o oprogramowanie Emsisoft, to jestem prawie przekonany, że znajdziesz na nie odpowiedź w działach poświęconych temu zabezpieczeniu. Jeśli chcesz zapłacić za oprogramowanie i mieć zaporę, to proponuję SpyShelter Firewall.

Finalnie dochodzimy do momentu, w którym mówię, że jest czarny piątek i może uda Ci się jeszcze kupić jakieś tanie licencje, a widziałem ich kilka dzisiaj na różnistych stronach Smile Można spocząć.

PS
SpyShelter -40% dzisiaj: 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - wwd - 27.11.2015

Dziękuję za poświęcenie czasu.
Co do tego testu - fakt, stary można przemilczeć. Ale testowane w nim zapory Comody, Kaspersky i proponowany prze Ciebie Spyshelter to ścisła czołówka Smile Ale do rzeczy. Próbowałem różnych programów av jak i również pakietów z zaporą: Pandę, F-secure, Eseta, G-datę, Avg, Nortona IS.
Wchodziłem na różne problematyczne strony i zawsze miałem jakieś problemy. Od kilku lat używam tylko pakietu od Kasperskiego i za wyjątkiem jednej infekcji nie miałem żadnych problemów. Chociaż z drugiej strony Kis wyłożył się na niej całkowicie. Został zamknięty i nie dało się go uruchomić Sad
Co do systemu to używam W7 i nie mam zamiaru go zmieniać, zwłaszcza że mam już 7 letni komputer, a poza tym siódemka mi bardzo odpowiada.
Po dłuższym namyśle to chyba przyzwyczaiłem się do kasperskiego Smile
Jak pisałem kończy mi się już licencja i miałem już kupować na kolejny rok, ale wygrałem kluczyk na EIS i stąd moje pytanie.
Pozdrawiam.


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - nikita - 27.11.2015

Skoro wygrałeś kluczyk na EIS, to dlaczego miałbyś z niego nie skorzystać? To oprogramowanie jest naprawdę godne polecenia, a najważniejsze są TESTY. Osoby, które pytają o program nie powinny spocząć na dwóch. Miałem na chwilę F-Secure, ale zainstalowałem G Datę i jest super, kupuję. Nie wiem jak tam kto sobie rozdysponowuje budżety - za długi temat - ale wydaje mi się, że wersje testowe służą właśnie do tego, żeby sprawdzić dany produkt przed zakupem.

(27.11.2015, 20:08)wwd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Po dłuższym namyśle to chyba przyzwyczaiłem się do kasperskiego

Jeśli tak, to wybierz KIS.

(27.11.2015, 20:08)wwd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak pisałem kończy mi się już licencja i miałem już kupować na kolejny rok, ale wygrałem kluczyk na EIS i stąd moje pytanie.

Jeśli tak, to wybierz Emsisoft.


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - Mikołaj - 27.11.2015

Na Twoim miejscu, na chwilę obecną wybrałbym Emsisoft. Dlaczego?
Kaspersky'ego zawsze można przedłużyć, a czas na aktywację klucza EIS z konkursu jest ograniczony.


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - wwd - 29.11.2015

Tak właśnie zrobiłem, dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam.


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - wwd - 02.03.2016

Posłuchałem Waszych rad i użytkuję pakiet Emsisift IS, ponieważ chciałbym uzupełnić ochronę komputera tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo postanowiłem zainstalować Malwarebytes Anti-Exploit oraz Spyshelter Free Anti-Keyloger.
Czy to dobry pomysł? Może zamiast tych dwóch ostatnich zainstalować coś innego? Jakiś inny program który łączy te zabezpieczenia?


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - M'cin - 03.03.2016

Z darmowych zastępstwem dla MBAE jest tylko Microsoftowy EMET albo Hitman Pro.Alert, z tym, że ostatni chyba płatny. Dla SS konkurencją jest m. in. Zemana AntiLogger, ale raczej na forum większość osób stanie za skutecznością SS. Nie kojarzę programu, który łączy te zabezpieczenia.


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - wwd - 28.12.2017

Mam jeszcze kilka pytań a żeby nie śmiecić dalej w wątku Winpatrol to tutaj dalej opiszę o co chodzi.
Jak napisał Quassar można pamięć dać na ramdisk, ale mam tylko 4Gb więc jeśli przypiszę np 500Mb to będzie mało?
Wiadomo że normalna praca nie zapełnia dysku, natomiast przeglądanie yt już tak, czy wtedy będzie zapisywać pliki poza ramdisk?

Druga sprawa. Teraz w systemie ma AppGuard i SSFW.
Przypadkiem zainstalowałem sobie Glasswire i kupiłem licke bo mi przypadł do gustu monitor sieci.
Jakoś tak zostawiłem w nim zaporę ale z tego co wiem, wykorzystuje on tę wbudowaną w windows - pewnie lepiej wyłączyć ją żeby nie działały dwie? Czy można mieć takie podwójne zabezpieczenie?

Trzecia sprawa. 
Skanera real time mam zemanę ale jakoś ostatnio podupadła na opiniach.
Wiem że SS + Appguard + SD może wystarczyć, ale czy nie warto mieć czegoś (jakiegoś av) do nieznanych zagrożeń?
ZAM zostanie na żądanie - może secureaplus albo hitman pro alert czy też jakiś inny av?
Hmmm... co poradzicie?


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - tachion - 29.12.2017

Glasswire wykorzystuje api (WFP) Windows Filtering Platform, nie instaluje swojego sterownika (jest jakby taką nakładką) więc nie powinno się firewalla systemowego wyłączać.

SSFW korzysta też z tej samej architektury.


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - Apocalypse - 29.12.2017

Po co Ci taka forteca? Pracujesz dla NASA? Zostaw Emisoft i tyle a jak już naaaaprawdę potrzebujesz to od czasu do czasu jakiś skan on demand...


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - ichito - 29.12.2017

(28.12.2017, 20:02)wwd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jakoś tak zostawiłem w nim zaporę ale z tego co wiem, wykorzystuje on tę wbudowaną w windows - pewnie lepiej wyłączyć ją żeby nie działały dwie? Czy można mieć takie podwójne zabezpieczenie?

Trzecia sprawa. 
Skanera real time mam zemanę ale jakoś ostatnio podupadła na opiniach.
Wiem że SS + Appguard + SD może wystarczyć, ale czy nie warto mieć czegoś (jakiegoś av) do nieznanych zagrożeń?
ZAM zostanie na żądanie - może secureaplus albo hitman pro alert czy też jakiś inny av?
Hmmm... co poradzicie?

Zapora - bez sensu dodawać Glasswire, bo to program działający w tle, jak normalna zapora, a jeśli koniecznie chcesz monitorować sieć, to przecież można to robić wg potrzeby w danej chwili. Zostawiłbym na pewno SSFW, bo to może nie aż tak rozbudowana zapora, ale można w niej normalnie ustanawiać/edytować własne regułe, ponadto ma tak wiele innych mechanizmów służących podniesieniu bezpieczeństwa, że trudno go  przecenić i porównać do jakiegokolwiek innego programu.
SSFW AG SD - to niemal ściana nie do przebicia przy normalnym użytkowaniu komputera...choć przy bardziej hardkowrowym też, bo u mnie bez AG taki zestaw działa od lat bez żadnych wpadek. Pytasz o nieznane zagrożenia...a czy AV ma sygnatury na nieznane zagrożenia? Smile No nie...i dlatego bazuje na analizie behawioralnej czy mini-hipsach jako modułach ochrony proaktywnej czyli właśnie przed zagrożeniami 0-day. To właśnie  taką ochronę prezentuje SS i AG w tym przykładzie.


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - wwd - 29.12.2017

Czyli jeżeli zapora w SS oraz w Glasswire będzie jednocześnie pracować to może powodować konflikty?
Czy mogą pracować wspólnie? Generalnie używam SS ale czasem blokuję cały ruch jednym klikiem w glasswire co jest dla mnie wygodne...
Stąd pytanie czy jedno z drugim może kolidować.


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - Tibu 11 - 29.12.2017

Nie będzie konfliktu ale jest sens używania ?
Czego SS nie ma , a  ma Glasswire ?? Według mnie SS jest lepsze.


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - Cascudo - 29.12.2017

Jak kolega ma już kupioną lickę na glassa to wystarczy SSP bez firewalla i też będzie dobrze.
Nie ma sensu płacić za taką samą funkcję w dwóch różnych programach.


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - Quassar - 30.12.2017

SSFW o wiele lepsze


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - Cascudo - 30.12.2017

SSFW pewnie że lepsze ale jak już ma głassa to ta radę. Ponoć windows ma niezłego firewalla z tym że z taka nakładka będzie dużo l puej zorganizowany. Glass jest na rok czy lifetime? Nie patrzyłem na system licencyjny.
Jak na rok to po tym czasie SSWF i po sprawie ?


RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - wwd - 30.12.2017

(29.12.2017, 19:25)wwd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czyli jeżeli zapora w SS oraz w Glasswire będzie jednocześnie pracować to może powodować konflikty?
Czy mogą pracować wspólnie? Generalnie używam SS ale czasem blokuję cały ruch jednym klikiem w glasswire co jest dla mnie wygodne...
Stąd pytanie czy jedno z drugim może kolidować.

Jak pisałem nie chodzi o to który lepszy bo to wiem, chodzi o to czy mogą pracować jednocześnie.