Linuks - główny temat.
JarekMk napisał(a):Jako system Debian Sid / Arch.

Też mam Xfce i mi się podoba choć korci strasznie Openbox. Widzę lubisz eksperymentować skoro Debian Sid. Jakoś po dłuższym używaniu linkusa bardziej podoba mi się mieszanka testing/sid (choć ciągle myślę nad całym stable/testing/sid).Podstawy dać stabilne, a nowe tylko to czego potrzebuję zawsze świeżego - raptem kilka programów.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Ja kocham dystrybucje ciągłe - nie jakieś cykliczne wydania. Wychodzi nowe jajako - mam je, wychodzi nowy serwer x - mam.
Odpowiedz
Dzięki za pomoc Buri Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
JarekMk napisał(a):Ja kocham dystrybucje ciągłe - nie jakieś cykliczne wydania. Wychodzi nowe jajako - mam je, wychodzi nowy serwer x - mam.

Dystrybucje ciągłe ? Zatem co polecasz dla nowicjusza ? Najlepiej środowisko Gnome. PClinuxOS na moim sprzęcie nie rusza, próbowałem również Mint Debian Edition LMDE - jednak nie przypadł mi do gustu..Czy coś jeszcze się znajdzie ?
Odpowiedz
Ja z lenistwa wybrałem Ubuntu.
Przygodę zacząłem z Debianem i jest to jedyny system który tak na prawdę przypadł mi do gustu.
Spróbuj wersję testing - chociaż sid może raz mi się wywalił - tak to skała.
Gnome - dla mnie v 2 i całe te panele najlepiej się prezentują, 3 jak kde - czegoś brakuje + już nie ta stabilność.
Może LXDE?

Debiana zainstaluj w wersji mini - i dodaj co potrzebujesz, to jest właśnie potęga.
Odpowiedz
JarekMk napisał(a):Debiana zainstaluj w wersji mini - i dodaj co potrzebujesz, to jest właśnie potęga.


Ale warto dodać, że to jednak wymaga sporo roboty. Ręczne wrzucanie w zasadzie wszystkiego...
Z tego co pamiętam, to VenomX używał do tej pory Ubuntu, więc ja bym Debiana Mini nie polecał, to inna bajka jest zupełnie (co prawda nie Gentoo, no ale trudno mówić o wygodzie).

@VenomX:
Szkoda że PCLOS u Ciebie nie działa. Naprawdę fajna dystrybucja, ostatnio nieco zwolnił się jej rozwój, ale wygoda nadal spora.
Odpowiedz
JarekMk napisał(a):Debiana zainstaluj w wersji mini - i dodaj co potrzebujesz, to jest właśnie potęga.

Nawet mnie zniechęcił ilością ustawień jaką trza dokonać. Dlatego ciągle siedzę na mojej mieszance i działa jak należy, tylko czasami jakaś lekka zmiana. SID to jednak na początek skok na głęboką wodę, jeden większy błąd i się idzie pogrążyć bez odpowiedniej wiedzy.

Jakaś dystrybucja oparta na debian testing, bądź już całkowita skała stable+backporty (dobre rozwiązanie).
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Bardzo dziwna sprawa jeżeli chodzi o system PClinux..Obojętnie jaka wersja podczas instalacji po prostu system sam wychodzi z instalatora i uruchamia się ponownie komputer..Co ciekawego próbowałem sił na dość dobrym laptopie ASUA - jest identycznie..Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje ? to naprawdę dziwne..Słyszałem, czytałem wiele dobrych opinii na temat tego systemu .
Odpowiedz
A próbowałeś odpalać w safe mode albo w trybie save video (bodajże tak się to nazywa)?
U mnie z kolei sprawa PCLOS wygląda tak, że normalny start Live CD lub instalacji = padnięcie GUI przy ładowaniu, coś nie tak ze sterownikami do Radeona.
Niemniej w video safe mode śmiga, więc na nim wrzucałem, a potem w opcjach włączałem sterownik fglrx (własnościowy AMD) i było już ok.
Odpowiedz
Dzisiaj jak znajdę chwilę spróbuję zapodać na dysk CentOS- jestem jego ciekaw bo miałem go........... kilka lat wcześniej i był świetny, a do tego jest rolling-release , a to by mi pasowało, bo openSuse do tych nie należy. Wink
Odpowiedz
Andrzej jak wrzucisz to podziel się wrażeniami. Wiem, że CentOS jest bardzo ceniony na serwerach, ale jakoś nigdy nie próbowałem go na komputerze osobistym i nie widziałem, żeby ktoś używał.
Odpowiedz
Nie ma sprawy , może porobię screeny i wrzucę na forum. Kiedy go miałem na PC chodził pięknie ( jedynym problemem jaki wtedy miałem to język polski , ale jak pamiętam dałem radę i był po polsku) , teraz jestem ciekaw , wszak bazuje na Red Hat to nie powinno być z nim problemów, ale kto wie , na razie jeszcze kilka minut zanim będę miał iso na laptopie. Potem będę walczył już z instalacją na dysku. Wink


Dodano: 07 kwie 2012, 20:18

Na razie na szybko kilka screenów z systemu w wersji Gnome:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]





Po aktualizacjach - Firefox 10.0.3 ESR , nie mogę znaleźć na razie sterów do Nvidi typowych , jest zainstalowany noveau- ale ten mnie nie satysfakcjonuje w pełni. Muszę dłużej na nim posiedieć. Instalacja prosta, szybka i bez przeszkód. Co do sterowników AMD- widzęże dostępny jest - X11 Geode Video Driver 2.11.12

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
A ja przemawiam do Was ze Scientific Linux - Red Hat dla naukowców (ale dla laptopów i desktopów w sam raz).
Nieśmiertelny Firefox 3.6 Grin
Odpowiedz
Na CentOS bez aktualizacji był też FF w wersji 3.6.24 , po aktualce ESR.


Dodano: 08 kwie 2012, 13:15

Niezły jest CentOS ale wróce chyba na PCLinux OS - bardziej mi odpowiada. Wink
Odpowiedz
Udało mi się zainstalować PClinuxa 2012 Smile Problem był związany z biosem..Jak doinstalować język polski/spolszczyć system ?
Odpowiedz
VenomX napisał(a):Jak doinstalować język polski/spolszczyć system ?


Najpierw zaktualizuj system po instalacji. ( synaptic - ikona na dole z lewej strony na pasku zadań, kliknij w nim po lewej stronie u góry - update, ) . Zrestartuj. Potem kliknij w ikonę języków (languages) na pulpicie , wybierz z tabeli polskii powinno już dalej samoczynnie instalować język polski.( czekaj cierpliwie na instalację, nic nie przerywaj) Zrestartuj system i będziesz miał już po polsku. Wink
Odpowiedz
lukasamd napisał(a):Naprawdę fajna dystrybucja, ostatnio nieco zwolnił się jej rozwój, ale wygoda nadal spora.

Właściwie to się zatrzymał - aktualizowane są jedynie typowo domowe, bezpieczne programy, jak Firefox, Clementine i tym podobne rzeczy. Kernel, Xorg, KDE wciąż pozostają stare.
Szkoda, fantastyczna dystrybucja na mojego laptoka. Teraz muszę czekać na Fedorę 17 :/
Odpowiedz
Gdyby tylko Fedora nie miała problemów z zarządzaniem energii na moim laptopie, to bym się z nią nie rozstawał.
Odpowiedz
Eugeniusz napisał(a):
lukasamd napisał(a):Naprawdę fajna dystrybucja, ostatnio nieco zwolnił się jej rozwój, ale wygoda nadal spora.

Właściwie to się zatrzymał - aktualizowane są jedynie typowo domowe, bezpieczne programy, jak Firefox, Clementine i tym podobne rzeczy. Kernel, Xorg, KDE wciąż pozostają stare.
Szkoda, fantastyczna dystrybucja na mojego laptoka. Teraz muszę czekać na Fedorę 17 :/

Zatem nie widzę sensu przesiadki z ubuntu..Lepszym rozwiązaniem będzie postawienie wersji 12.04 LTS która lada moment się pojawi..
Odpowiedz
Właśnie czekam na Ubuntu 12.04, jak wyjdzie to sobie postawie Smile.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 18 gości