Linuks - główny temat.
Obadam. Na razie sprawdzę jeszcze Mageia i tego Manjaro. Jeśli chodzi o problem dźwięku to na razie na ubuntu, mint, opensuse live bez problemu był od razu, ale problem z albo znikającym albo z ścinaniem się dźwięku nadal jest. Wiem że pewnie w takim przypadku na każdej tak będzie,ale warto spróbować na innych.

Edit.
Sciągnąłem dla pewności 2x Mageia, ale nie chce mi bootować z pendrive. Więc obadam Manjaro.
Odpowiedz
preter napisał(a):Ostatnimi czasy się zastanawiam, czy nie wspomóc społeczności Linuksa (Debian, Mageia, openSUSE, Slackware) w jakiś sposób, np. tłumaczenia stron, podręczników czy wpłaceniem jakiejś kwoty.
Zdecydowanie zachęcam Cię do wsparcia Mageii bo to bardzo obiecująca dystrybucja. Szkoda że wywalili domyślny styl z Mandrivy - Ia Ora, był świetny.

Jak wrócę na studia to wesprę finansowo Mageię i przeleję trochę kasy na rzecz mojej partii politycznej Smile
Odpowiedz
Ten Manjaro to mnie zaskoczył, co prawda jeszcze nie instalowałem. Bo próbuję najpierw Mageia bo co sciągam mi nie chce bootować z pendrive - coś tam syslinux error. Co do tego Manjaro to czemu mnie zaskoczył to, że po bootowaniu z opcji nie otwartych pakietach (non-free) live odpala mi i ma w sobie zgadujcie co? Sterowniki do Nvidia od razu mi grafika się cichsza staję po zabootowaniu. Inne jak Suse, ubutnu itd nie mieli i grafika jest głośna do momentu instalacji i po niej wgraniu sterowników.
Odpowiedz
Wygrało Ubuntu. Poczekam jak dadzą KDE 5 w Mageii, to wtedy zainstaluję właśnie tę dystrybucję Smile
Odpowiedz
Dla mnie ideałem jest Debian Testing (chodź bardziej Sid) + XFCE. Jest bardzo szybki, dystrybucja ciągła - działa jak marzenie.
Drugi zestaw to po prostu Crunchbang - którego właśnie instaluje jako drugi system.
Niestety - po 8 latach z Linuksem nie potrafię tego systemu od tak porzucić...
Odpowiedz
JarekMk napisał(a):Dla mnie ideałem jest Debian Testing (chodź bardziej Sid) + XFCE. Jest bardzo szybki, dystrybucja ciągła - działa jak marzenie.
Popieram Smile Sam korzystam (tyle że z KDE) i raczej nie zamienię na żadną inną dystrybucję.

JarekMk napisał(a):Niestety - po 8 latach z Linuksem nie potrafię tego systemu od tak porzucić...
Jak człowiek wsiąknie w świat Linuksa, to później ciężko przyzwyczaić się do ograniczonego Windowsa. Coś o tym wiem Smile
...
Odpowiedz
Ja bym korzystał nawet z tego Debiana (windows tylko gry) jakby wiedział co zrobić z tym dźwiękiem (dziwny w różnych momentach, czasem chwilę po uruchomieniu się środowiska, czasem przy zmianie głośności, czasami chodzi dłuugi czas, ale zawsze musi się znów nie działać). Teraz myślę o ulepszeniu i z tego co się orientuje nowe płyty mają UEFI więc będę miał dodatkowe kłopoty.
Odpowiedz
Jakie kłopoty? UEFI jest obsługiwane. A secure boot da się w sporej ilości płyt wyłączyć.
Odpowiedz
Skoro tak mówisz. Ale z całą pewnością nie wszystkie dystrybucję to wspierają.
Odpowiedz
Zastanawiam się nad przejściem na kolejnego stabilnego Debiana o kryptonimie Jessie. Tym bardziej, że od kilku miesięcy korzystam z testowych repozytoriów Jessie, bo marzy mi się naprawdę stabilny i niezawodny system do pracy. Jako uzupełnienie w postaci rolling release myślę nad wrzuceniem Archa. A na VM wylądowałyby Slackware lub Gentoo do zabawy i nauki czegoś więcej niż zarządzania gotowym systemem.
...
Odpowiedz
@preter
Chcesz stabilny i niezawodny system? Postaw

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Jest to jeden z najbardziej stabilnych (wśród Unix''owych) produktów z jakim przyszło mi pracować. Jeśli musi być GNU/Linux to Gentoo. Trzeba włożyć mnóstwo pracy w konfigurację i naukę systemu ale potrafi się za to odwdzięczyć.
PC: Fedora 20 | Windows 8.1 | Outpost Security Suite Pro (firewall) + Panda Cloud Antivirus
NB: GhostBSD
Odpowiedz
politan napisał(a):@preter
Chcesz stabilny i niezawodny system? Postaw

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Jest to jeden z najbardziej stabilnych (wśród Unix''owych) produktów z jakim przyszło mi pracować. Jeśli musi być GNU/Linux to Gentoo. Trzeba włożyć mnóstwo pracy w konfigurację i naukę systemu ale potrafi się za to odwdzięczyć.
Widzę u Ciebie w podpisie GhostBSD. Jak się spisuje ten twór na co dzień?
...
Odpowiedz
Na co dzień tzn.? Wink U każdego trochę inaczej wygląda codzienna praca. Sprecyzuj zakres twoich działań a postaram się wyczerpująco odpowiedzieć.
PC: Fedora 20 | Windows 8.1 | Outpost Security Suite Pro (firewall) + Panda Cloud Antivirus
NB: GhostBSD
Odpowiedz
Ktoś wie czemu dystrybucja Mageia linux nie chce mi odpalać z pendrive? Tzn łapie ale od razu coś tam error. Pobierałem obraz już w sumie 3x i za każdym razem to samo. Czyżbym za 3x nie pobrał poprawnie obrazu?

"Do trzech razy sztuka"
Odpowiedz
Mageia ma hybrydowe obrazy ISO, więc taki unetbootin nie zadziała.
Spróbuj tego narzędzia:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oczywiście najlepsze narzędzie do tego to sławny <<disk destroyer>> dd Cool

heros1303 napisał(a):Tzn łapie ale od razu coś tam error.
Coś tam to wiesz Wink...
Odpowiedz
Ja to robiłem przez ultraiso.
Odpowiedz
politan napisał(a):Na co dzień tzn.? Wink U każdego trochę inaczej wygląda codzienna praca. Sprecyzuj zakres twoich działań a postaram się wyczerpująco odpowiedzieć.
Korzystanie z przeglądarek, komunikatory, poczta e-mail, LibreOffice, wirtualizacja (VirtualBox, KVM, Qemu, czy co tam działa na BSD), obsługa sprzętu, szybkość i stabilność działania. Czy wszystko działa tak dobrze jak na linuksie?
...
Odpowiedz
Myślę, że 99% rzeczy, o które pytasz działa tak jak na Linuksie. Wszelakie wykonywanie "biurowych" czynności jest szybkie i przyjemne. Obsługa sprzętu - tutaj może pojawić się większy problem. U mnie nie działał tylko czytnik linii papilarnych i NFC, ale wiadomo, sprzęt to kwestia indywidualna. Co do wirtualek. Korzystam z VirtualBox''a i jego wydajność mógłbym porównać do wersji Linuksowej. To co kusi w *BSD to świetny system portów, stabilność i przede wszystkim bezpieczeństwo (poczytaj też o Capsicum).
PC: Fedora 20 | Windows 8.1 | Outpost Security Suite Pro (firewall) + Panda Cloud Antivirus
NB: GhostBSD
Odpowiedz
Już od dawna mam w planach zabawę FreeBSD. Niestety z brakiem czasu nie wygram.
...
Odpowiedz
Nie działa ten program. Mówi że rzekomo nie może zapisać nic na pendrive. Próbowałem znów z ultraiso ale nadal twierdzi, że nie może załadować jakiegoś pliku coś tam load. Może spróbuję przez torka pobrać wtedy będzie 100% gwaracji, że to nie wina obrazu.

Czy na BSD działa się podobnie jak na linux? W sensie czy tak samo wpisuję się przysługujące danej dystrybucji BSD komend? Jak np w debian (apt-get, aptitude itp) Czy jest tam większa zabawa z instalacją programów i konfigurowaniem? Gdzieś czytałem coś o tym że BSD działa wolniej od Linux nie wiem czy tu ktoś tak wspomniał czy gdzieś tam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 23 gości