Windows 7 - update naprawione ?
#1
Czy MS naprawił już pobieranie aktualizacji ? Ostatnio na 1 kompie wyszukanie trwało 4 dni, pobieranie i instalowanie nie dużo (na SSD). Jednak po wszystkich aktualizacjach windows update nadal zabijał kompa (I7-2600K) i wpierdzielał CPU jak szalony... mam kompa brata do reinstalacji, a czekanie znowu tyle czasu to jakaś mordęga. Mogę pobrać aktualizacje przez WUD i zintegrować z instalatorem, ale lista poprawek nie była od dawna aktualizowana (2015-03-25) i nie pobierze wszystkiego.
Odpowiedz
#2
Obawiam że sie nie.. wczoraj byłem u starego znajomego i jak to zwykle ktoś mu dał kompa do naprawy...
akurat robiło aktualizacje..... tzn sie szukało jej -,-

M$ powinien SP nowego zapodać.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Aktualizacje idą dobrze, na Windows 7, tylko do SP1. Potem może być różnie. Przeważnie kończy się porażką. Ja próbowałem miesiąc temu i na dzień dzisiejszy nie polecam tego robić. No chyba, że kogoś kręcą szybkie wentylatory i wolne komputery.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#4
Jeżeli macie problem z aktualizacją systemu to odinstalujcie SP1 i zainstalujcie je na nowo problem powinien zniknąć.
Odpowiedz
#5
(07.01.2017, 19:49)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeżeli macie problem z aktualizacją systemu to odinstalujcie SP1 i zainstalujcie je na nowo problem powinien zniknąć.
To tak jakby ktoś poradził ci wyjąć silnik po czym włożyć go ponownie aby uruchomić auto.
Problem nawet nie znika jeżeli zrobi się pełną reinstalację systemu. Choć pewnie jest różnie. Jednym się udaje innym nie. Może to loteria Wink
Sprawa jest prosta. System jest płatny, więc powinno wszystko działać dobrze/automatycznie/bezproblemowo.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#6
(07.01.2017, 19:49)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeżeli macie problem z aktualizacją systemu to odinstalujcie SP1  i zainstalujcie je na nowo problem powinien zniknąć.

Mam nośnik z zintegrowanym SP1 przez MS Smile
Odpowiedz
#7
Witam,zostało naprawione już dawno,łatka z lipca 16'(kb3172605)rozwiązuje problem z wiecznym wyszukiwaniem aktualizacji.Żeby zatrybiło musi być wcześniej zainstalowana łatka(kb3020369).
Odpowiedz
#8
Ale najpierw trzeba ją zainstalować, bez tego kicha, nadal leci w nieskończoność - dwa kompy ostatnio robiłem znajomym i 2x problem z WU.. ogólnie jak rozwiązałem problem zrobiłem update i wyłączyłem im WU dając znać że tak jest i że nie ma sensu włączać za sprawą poronionych działań Microsoftu.

Najlepsze jak chciałem użyć windows update troubleshooter - odpalam, to się nazywa "narzędzie do rozwiązywania problemów" i co wyrzuciło? Ano komunikat:
"Narzędzie do rozwiązywania problemów napotkało problem". Nic poza tym... zero, można tylko zamknąć, oczywiście problem nierozwiązany, a W7 SP1 czysty z ISO z Dreamsparka.
Sorry, ale... tylko tyle mogę powiedzieć odnośnie Windows Update czy w ogóle aktualizacji jakie serwuje MS (także do W10):


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
(07.01.2017, 19:49)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeżeli macie problem z aktualizacją systemu to odinstalujcie SP1 i zainstalujcie je na nowo problem powinien zniknąć.

Taki problem miałem tuż po zainstalowaniu systemu - ostatnia aktualizacja która się zainstalowała była SP1 , windows przez 5 godzin szukał aktualizacji i szukał. Wpadłem na pomysł by odinstalować ostatnią akt i ją z powrotem zainstalowałem - u mnie podz razie po ponownym zainstalowaniu i po ponownym uruchomieniu kompa samo mi wyszukało aktualizacje i zaakceptowałem ...
Odpowiedz
#10
Tibu, w tym wszystkim jest dużo przypadkowości. To nie kwestia odinstalowania SP1. Ja tego nie robiłem i jednego dnia wyszukiwanie aktualizacji nie działało natomiast drugiego dnia wyszukało od razu wszystko. Byłem mile zaskoczony do czasu kiedy trzeba było to wszystko zainstalować. Instalację puściłem w nocy. Rano otworzyłem historię instalacji i wszystko było oznaczone: "niepowodzenie". Masakra.
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że problem jest naprawiony. Jak by tak było to przy pobieraniu wszystkiego od zera powinno wszystko działać perfekt.
Jedna rzecz działa dobrze, przy pobieraniu i instalowaniu nowych uaktualnień dla 7. To informacja o możliwości przejścia na Windows 10. Piękna duża niebieska plansza na cały ekran.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#11
Nie mówiłem o instalacji z automatu z wu tylko ręcznie z witryny support microsoft chyba że od 1 stycznia coś się pozmieniało,obiło mi się o uszy że coś tam mieli"ulepszać".
Odpowiedz
#12
To ulepszenie to chyba chodziło o narzędzie do rozwiązywania problemów z WU.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#13
No mi w10 do szczału wyszukuje i aplikuje chodź 1 update jaki powstał wysypał mi system i gry Tongue
Ale po za tym faktem wszystkie aktualizacje idą dobrze.. czego nie moge powiedzieć o w7.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#14
(08.01.2017, 12:37)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No mi w10 do szczału wyszukuje i aplikuje chodź 1 update jaki powstał wysypał mi system i gry Tongue
Ale po za tym faktem wszystkie aktualizacje idą dobrze.. czego nie moge powiedzieć o w7.

Ja do aktualizacji Windows 7 używam antywirusa 360 Total Security który posiada moduł Patch UP który wyszukuje dostępne aktualizacje i pyta które z nich zainstalować, co ciekawe sam pomija podczas instalacji niektóre aktualizacje tj te szpiegowskie od "Majkrosoftu" Smile. Robi to szybciej i sprawniej od MS Update... . Polecam spróbować Smile
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#15
Łatka o której wspomniałem w swoim pierwszym poście rozwiązuje problem z wyszukiwaniem aktualizacji,nie widze problemu ze ściągnięciem jej z support microsoft i ręcznej instalacji.W lipcu tak zrobiłem i od tego czasu zero problemów z wyszukiwaniem i instalacją aktualizacji poprzez WU:-)
Odpowiedz
#16
Dlaczego nie użyjesz do aktualizacji WSUS Offline, wczoraj też miałem problem z aktualizacjami, dograłem cześć przez WSUS'a, po czym wu zaczął działać prawidłowo, co prawda odpuściłem aktualizacje, bo nieraz się już spotkałem że podczas instalacji ponad 200 system potrafi sam się wysypać ;].
Odpowiedz
#17
Zbiorcza aktualizacja do maja 2016 po instalacji odchodzi ponad setka mniejszych łatek.

najpierw KB3020369

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Potem KB3125574

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
(09.01.2017, 11:50)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zbiorcza aktualizacja do maja 2016 po instalacji odchodzi ponad setka mniejszych łatek.

najpierw KB3020369

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Potem KB3125574

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mam win 7 64 bit , zainstalowany sp1 . Czy mam zadziałać tak jak pisze Zord, bo wsus offline wywala ciągle jakiś błąd. A jednak troche krytycznych aktualizacji się pojawiło i nie chce tak pozostawiać systemu. Co wy na to?
Odpowiedz
#19
(10.01.2017, 15:05)zmij napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(09.01.2017, 11:50)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zbiorcza aktualizacja do maja 2016 po instalacji odchodzi ponad setka mniejszych łatek.

najpierw KB3020369

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Potem KB3125574

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mam win 7 64 bit , zainstalowany sp1 . Czy mam zadziałać tak jak pisze Zord, bo wsus offline wywala ciągle jakiś błąd. A jednak troche krytycznych aktualizacji się pojawiło i nie chce tak pozostawiać systemu. Co wy na to?

spróbuj może z 360 Total Security jak pisałem powyżej..... a może pomoże...
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#20
Nie dzięki za 360 TS , miałem go na xp , w sumie pracował w porządku. Mam teraz dwa komputery z win 7 . Na jednym error, na drugim wsus wszystko elegancko zaktualizował.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości