macOS
#1
Witam, z jakiej strony pobrać system operacyjny macOS , jeżeli chodzi o sterowniki to system sam pobierze czy samemu
Odpowiedz
#2
Oficjalnie musisz mieć komputer Apple (Macbooka, iMaca, Maca Mini, Maca Pro), wtedy system będzie już wgrany lub jeśli nie uruchamia się to można wejść w tryb recovery i komputer sam pobierze automatycznie najnowszą wersję systemu ze sterownikami i podstawowym oprogramowaniem.

Bo chyba interesuje Cię Hackintosh, cóż, dużo rzeźby Cię czeka. Niektóre rzeczy mogą nie działać (iMessage, FaceTime). Najpierw trzeba sprawdzić czy Twój sprzęt go obsłuży. Chodzi przede wszystkim o płytę główną, kartę graficzną, kartę sieciową. Bo jeśli Apple wie, jaka jest specyfikacja komputerów sprzedawanych z macOS, to nie ma obowiązku dostarczać sterowniki dla karty graficznej, której w żadnym komputerze Apple nie ma.
Apple wie, że kart graficznych jest kilka, kilkanaście i dla nich dostarcza sterowniki. Oczywiście, jeden sterownik może tak naprawdę obsłużyć pełną gamę kart. I ewentualnie to jest jedyna szansa.

O Hackintoshu są całe fora, tam znajdziesz więcej informacji. Tutaj chyba nikt nie ma Hackintosha. Ja mam normalnego macOS i mogę tylko rekomendować korzystanie z systemu po ludzku, ale może ktoś woli przygodę i kombinowanie - co w przypadku macOS jest zaprzeczeniem idei systemu, bo system ma dzialać od razu i jak najmniej absorbować użytkownika, a nie kazać mu szukać sterowniki i tutoriale.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
Cytat:Oficjalnie musisz mieć komputer Apple (Macbooka, iMaca, Maca Mini, Maca Pro), wtedy system będzie już wgrany lub jeśli nie uruchamia się to można wejść w tryb recovery i komputer sam pobierze automatycznie najnowszą wersję systemu ze sterownikami i podstawowym oprogramowaniem.


2-ą opcja Grin
Odpowiedz
#4
No to już musisz poczytać poradniki o Hackintoshu.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości