10 lat SpyShelter i wersja 12 (także darmowa)
#1
Kto by pomyślał, że to już 10 lat w sumie, a ponad 9, jak program u nas zagościł na forum Smile Cieszę się, że program jest z nami tak długo, że ma sporo zwolenników i w końcu, że w swojej kategorii jest właściwie numerem 1 wśród światowej konkurencji. Gratulacje i życzenia wielu lat na tej samej pozycji Smile
Na 10 rocznicę producent nie tylko wydał wersję "równą" czyli 12, ale dodatkowo podarował użytkownikom odmienioną wersję darmową, która posiada swoje podstawowe, ale chyba najbardziej doceniane funkcje czyli ochronę systemu oraz...co jest nowością tutaj...moduł zapory Smile Więcej nieco informacji w oficjalnym komunikacie

Cytat:Today we released SpyShelter version 12.0 together with brand new edition of SpyShelter Free.

10 Years – this is how long we have been helping you to keep your privacy safe. It has been a long journey, and on this anniversary, we celebrate by bringing back a new, revamped version of SpyShelter Free, available on our

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

It is a bit different than previous version of SpyShelter Free. It focuses on providing real time system protection together with a firewall module, all wrapped up in the classic SpyShelter GUI.

[Obrazek: spsd.png]

SpyShelter – where classic solutions are more important than trends.
Thank you for 10 years of your continuous support.
SpyShelter 12.0 Changelog (21/Oct/2019):
– Fixed bugs with protection handling from tray icon
– Internal database with signatures of trusted signers updated

Źródło cytatu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Porównani aktualnych wydań SS
   
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Soft wymiata...Jak dobrze że mam dożywotnią licencjeTongue
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Gdyby ktoś miał chęci żeby odsprzedać kluczyk bez terminu , było by fajnie Smile
Odpowiedz
#4
Bardzo dobra wiadomość. Dla mnie idealny byłby zestaw SS Free w połączeniu z wersją Silent. Tylko nie wiem czy tak się uda zainstalować :-)
Odpowiedz
#5
Nie możesz po prostu zapłacić za produkt i mieć palne zestawienie?! Przy tym wesprzeć finansowo firmę.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#6
(22.10.2019, 15:26)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie możesz po prostu zapłacić za produkt i mieć palne zestawienie?! Przy tym wesprzeć finansowo firmę.


Myślę, że wystarczyłaby mi wersja Silent + nowa funkcjonalność wersji Free. 
Z SS Premium korzystałem przez dwa lata, później po podwyżkach zrezygnowałem.
Odpowiedz
#7
Wszystko fajnie ale...

[Obrazek: 5eLb09O.jpg]
Odpowiedz
#8
SS instaluje swoje własne sterowniki osadzone głęboko w systemie i to dlatego może nadzorować urządzenia i próby ingerencji w system...wg mnie nawet nie powinien być kompatybilny, ponieważ to funkcje, które izolować mają procesy od systemu i tym samym osłabiać lub uniemożliwiać kontrolę. Właściwie to bardziej można polegać na funkcjach ochronnych SS, niż tych systemowych. Ponadto "core isolation" bazuje na podpisach cyfrowych, które same w sobie nie są pewnym zabezpieczeniem - taki podpis to tylko informacja o prawidłowości/zgodności certyfikatu, a nie o zaufaniu do niego...to tak jakby stwierdzić, że " dowód osobisty pana Kowalskiego to prawidłowy dowód osobisty...ale pan Kowalski nie musi być tym samym uczciwy".
Tu trochę ciekawych informacji o izolacji i integralności pamięci

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


------------
edit:
Poniżej lista monitorowanych akcji
   
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
@zord Przecież to nie było nigdy kompatybilne. Od kiedy się to pojawiło w Widnowsie, to włączenie tego zawsze powodowało nieuruchomienie się sterownika SS. Teraz przynajmniej jest komunikat Smile
Odpowiedz
#10
Właśnie dostałem informacje na maila że z okazji 10-lecia rabat 30 procent z podanym kodem na wersje płatne. Pytanko czy dokupując nową licencję do starej z której już korzystam i wpisze nową licencję to sie sumują ?
Odpowiedz
#11
nie wiem, ale zawsze możesz napisać do suportu i nie powinno być problemu Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#12
@ichito
Nowa wersja darmowa wygląda bardzo ciekawie. A aktualnie się rozglądam za jakimś firewallem na jednym z komputerów.
Czy myślisz, że ta wersja będzie bezproblemowo współgrać z EAM-em?
Normalnie bym sam potestował, ale na tym konkretnym komputerze nie mam możliwości, a na innych - już co innego siedzi.
Odpowiedz
#13
@Ciach0 Używam SS FW z EAM i nie ma żadnych problemów. Więc raczej z tą wersją SS też nie będzie.
Odpowiedz
#14
A moja licencja lifetime już dawno wpadła w otchłań Tartaru. ¯\_(ツ)_/¯
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#15
@Tajny Współpracownik To na Mac-ku nie działa? Craze
Odpowiedz
#16
Nie wiem czy jest SpyShelter na Maka, ale kiedyś użytkowałem Windowsa. Nawet pisałem programy w Delphi.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#17
@Buli
Dzięki za potwierdzenie. W takim razie biorę się za testowanie.
Odpowiedz
#18
Nie wiem, czy Was też, ale u mnie na XP nie działa skanowanie plików na VS Jotti w wersji darmowej...mam błąd pojawiający się po rozpoczęciu przesyłania próbki do analizy. Niektóre funkcje niedostępne w tej wersji nie są wyraźnie opisane, jako nieaktywne (pojawia się komunikat), niektóre są wyraźnie opisane, że tylko FW i Premium, a niektóre (lista monitorowanych akcji na przykład) działa niekonsekwentnie - akcje wyszarzone są nieaktywne, ale można je "zaptaszkować" jednak...potem nie da się tego odwrócić i pojawia się komunikat, że to możliwe tylko w wersjach płatnych. Niemniej cała reszta działa bez zastrzeżeń i robi świetne wrażenie jako przykład nawiązania do "starowindowsowych" aplikacji zabezpieczających łączących zaporę z twardym HIPS-em.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#19
Nie działa na 20H1 - INSTALUJE SIĘ - ale nie można włączyć opcji aby działał.
Odpowiedz
#20
(02.12.2019, 19:17)zbigniew59 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie działa na 20H1 - INSTALUJE SIĘ - ale nie można włączyć opcji aby działał.

konflikt z innym zabezpieczeniem ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości