Problem z Windowsem który nie startuje
#1
Po znalezieniu infekcji chciałem zainstalować  ThinPC. Wszystko gładko się zainstalowało z pendrive, ale system nie widział partycji z danymi, czyli "D". 
Wszedłem  w zarządzanie dyskami, oczywiście zagubiony dysk był tam widoczny. Kliknąłem prawym przyciskiem we właściwościach w obszarze dysku D i nadałem mu nazwę D. Dziwne, ale to właśnie ten dysk był aktywny i było też napisane "rozruch". Znalazłem na innym forum, że  to dysk C-  systemowy musi być aktywny z rozruchem. Więc zmieniłem,  dysk C był aktywny i  teraz tu obok było  napisane rozruch. Zrobiłem reset i takie coś mi się pojawiło jak w załączniku.  Chciałem ponownie zainstalować system, ale wole już się zapytać, bo jeszcze gorzej namieszam i  jeszcze utracę dane. 

Tak wiem, powinienem od razu się zgłosić, nic nie klikając, ale za późno....  Wrong  A już miałem szybko zainstalować system i oddać laptop koleżance Wrong

Edit. Zainstalowałem Widowsa ponownie, system odpala się normalnie, partycję D z danymi też widać.
Odpowiedz
#2
Dyskiem aktywnym z rozruchem nie musi być dysk C. To, że zazwyczaj tak jest nie oznacza, że tak musi być.
Zmiana parametrów startowych na niewłaściwe nie oznacza z automatu konieczności ponownego instalowania systemu - nie trzeba uruchomić systemu aby zmienić
dysk i startową partycję. Potrzebne są oczywiście narzędzia, jakaś mała dystrybucja PE, bo z biosu/uefi też się tego nie da zmienić. Może z płyty startowej Windows, ale nigdy nie używałem.
Odpowiedz
#3
Oczywiście, ale ja nie siedzę aż głęboko w IT, więc jeżeli jest jakiś poważniejszy problem, to zajmuje mi kupę czasu aby dojść do rozwiązania. Szybciej mi było przeinstalować system. Jeżeli problem byłby nadal, nie miałbym wyjścia jak zrobić to, o czym piszesz. ;-)
Odpowiedz
#4
Pokaż mi jak wygląda twój dysk jakimś programem do partycjonowania dysku...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości