NortonLifeLock przejmuje Avirę
#1
Ledwie 8 m- cy minęło od czasu , kiedy Avirę przejęła firma Investcorp, a już sytuacja się zmieniła. 7 grudnia b.r. firma NortonLifeLock (wcześniej Symantec Corporation) odkupiło Avirę od poprzedniego właściciela. Szacuje się, że transakcja opiewała na kwotę ok. 360 mln. USD.
“I am delighted to welcome Avira to the Norton family,” said Vincent Pilette, CEO, NortonLifeLock. “We strive to bring Cyber Safety to everyone, and acquiring Avira adds a growing business to our portfolio, accelerates our international growth and expands our go-to-market model with a leading freemium solution. Culturally, we are a great match. We share a relentless focus on delivering innovative products to customers and we always think customer-first. We cannot wait to get started with Avira.”

Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Jak dla mnie Avira i większość firm antywirusowych może zbankrutować. Dinozaury i oszuści niemal tacy sami jak ci co piszą ransomy itp.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
O kurde Norton z Avirą jak dla mnie bomba

@TW
To lepsze niż temat gdzie avast wykupuje avg - meh CrazeDDDDDDDDDDDDD
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#4
Wiadomość, z tych bardziej niespodziewanych.
Już myślałem, że po przejęciu AVG przez Avast, nie będzie podobnych, "sensacji", a tutaj niespodzianka. Smile
Odpowiedz
#5
Avira sprzedała się na początku pandemii i mogła on mieć wpływ na ówczesną decyzję. Możliwe, że nowy właściciel mimo chęci rozwoju, nie miał realnych szans przez kolejne miesiące, by działać zgodnie z planem i stąd decyzja o odsprzedaży. Taki mechanizm zapewne dotyczy tysięcy biznesów z różnych sektorów.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
W tym poście na MT mamy interesującą odpowiedź na pytanie czy Avira w barwach Nortona będzie darmowa...wygląda, że to dość możliwe
   
źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Avira Free z koparką kryptowalut:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


"Kto walczy z potworami, powinien się strzec, by walka nie uczyniła go jednym z nich. Bo kiedy długo patrzysz w otchłań, otchłań zaczyna patrzeć w ciebie."
Odpowiedz
#8
Nie dziwi mnie to w końcu Norton wykupił avire a i sam norton już u siebie ma koparkę wbudowaną to i do aviry też dodał.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#9
No tak, dziwi zachłanność Nortona w wysokości 15% zysków od Aviry za kopanieSmile
Ale czasów doczekaliśmy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości