Ashampoo WinOptimizer 19 przetestowany - Recenzja programu
#1
W ostatnim czasie ceniony niemiecki producent oprogramowania zaproponował nową wersję Ashampoo WinOptimizer 19, swojego flagowego rozwiązania do optymalizacji pracy systemu operacyjnego. Zatem przetestujmy jego możliwości.
[Obrazek: webcontent-ashampoo-winoptimizer-19-submitscreen.png]
Instalacja
Po pobraniu pliku wykonywalnego w wielkości trochę ponad 25 MB, przystąpiliśmy do instalacji aplikacji. Sam proces przebiega, w sposób zautomatyzowany, a  koniec końców, nie kończy się koniecznością ponownego uruchomienia systemu celem zaimplementowania wprowadzonych zmian.
   
Pierwsze uruchomienie i menu główne
Na dzień dobry mamy możliwość wybrania jednego z dwóch gotowych motywów „skórek”, jasnej oraz ciemnej.
   
Na pierwszy rzut oka, menu główne wygląda bardzo schludnie przejrzyście. Wszystko jest na swoim miejscu. Od wersji WinOptimizer 17 Można zauważyć stopniowe odchudzanie lewego mnie wertykalnego menu głównego z 10 pozycji do 7.
   
Najbardziej zauważalną różnicą w stosunku do starszej wersji, jest ulepszony interfejs graficzny, zawierający dynamicznie zmieniającą się animację, oraz dodanie możliwości szybkiego przejścia do funkcji automatycznych, które działają w tle bez ingerencji ze strony użytkownika.
   
Oczywiście korzystanie z wszystkich funkcji zautomatyzowanych nie jest obligatoryjne.
   
Możemy przeglądać wszystkie możliwości programu, sortując je na dwa sposoby, poprzez wyświetlenie nam wszystkich modułów jakie nam program oferuje bądź funkcji, które są możliwe do skorzystania przy zastosowaniu właśnie wspomnianych modułów.

Podstawowe funkcje
   

Czyszczenie
   
Pierwszą najczęściej używaną funkcją jest opcja „Czyść” zlokalizowana w lewym wertykalnym menu. Znajdziemy tutaj narzędzia skanujące dysk w poszukiwaniu plików śmieci,
Plików tymczasowych przeglądarek, jak i „sierot”; wadliwych wpisów w rejestrze systemowym.
Wspieranymi przeglądarkami przez AWO 19 są Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Edge, Edge Chromium, Opera. Brakuje mi tutaj wsparcia dla przeglądarki Vivaldi, która również cieszy się coraz większym zainteresowaniem.


Optymalizacja
   
Jedną z ciekawszych nowości w tej wersji jest moduł „Centrum Startu”, za pomocą którego otrzymamy bardziej szczegółowe informacje dotyczące, chociażby w jakim czasie uruchamia się nasz system operacyjny. Pochwalcie się własnym wynikiem w sekcji komentarzy. 
   
W menadżerze usług producent daje nam możliwość  wyłączenia poszczególnych procesów, podstawie ocen zebranych od innych użytkowników aplikacji. Mamy możliwość pobrania najbardziej aktualnych danych za pomocą przycisku „Pobierz oceny”, co najważniejsze teraz baza danych ocen aktualizowana jest codziennie, a nie tak jak było to poprzednio wraz z wydaniem kolejnej aktualizacji programu.
   

Informacja
   
W sekcji tej znajdziemy wszystkie podstawowe, szczegółowe dane techniczne naszego sprzętu, jak i informacje o oprogramowaniu zainstalowanym w systemie.Co z prywatnością?
   
Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie przetestowali ulepszonej funkcji „Menedżer Prywatności”.
Flagową funkcją tego modułu jest możliwość wyłączenia tak znienawidzonej przez wielu telemetrii.
Poniżej zamieszczamy listę wszystkich opcji odnoszących się do prywatności użytkownika:
                                               

Wideo:



Podsumowanie
+ Jedna licencja na 10 stanowisk
+ Poprawiona optymalizacja użycia pamięci przez aplikację
+ Funkcje zwiększające żywotność SSD
+ Bardzo dobry silnik defragmentacji HDD
- Drobne błędy w tłumaczeniu

Produkt do testu dostarczył: Ashampoo
Odpowiedz
#2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wymagania systemowe

System operacyjny::
Windows 10, Windows 8, Windows 7

Komputer:
Dowolny komputer obsługujący powyższe systemy operacyjne. Systemy z procesorami ARM nie są obsługiwane.

Inny:
Rozdzielczość ekranu: 1280x768 (zalecana: 1920x1080)

Do korzystania z programu wymagane są pełne uprawnienia administracyjne.

Do aktywacji programu wymagane jest połączenie z Internetem. Licencja programu jest wielokrotnie weryfikowana w regularnych odstępach czasu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości