SpyShelter Free / Premium
SpyShelter 11.5 (18/Mar/2019)

– Added option to specify custom path in Restriction Apps feature
– Minor internal updates and improvements
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Panowie pytanko do was dopiero sie uczę tego programu co oznacza ta reguła która utworzył SpyShelter podczas korzystania z przeglądarki Mozilla C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe,18,Allowed ;Przechwytywanie danych z klawiatury. Czy jest to bezpieczna reguła którą utworzył czy jednak nie ?
Odpowiedz
Przeglądarka korzysta ze skrótów klawiszowych więc możliwe że o to chodzi, jeśli chcesz, aby SS nie tworzył automatyczne reguł możesz zmienić je w opcjach - Ustawienia / Ochrona ---> Auto zezwól na pytaj użytkownika.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
SpyShelter 11.6 (25/Apr/2019) changelog:

– Added Windows 10 May Update (1903 build 18362) compatibility
– Few security improvements
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Witam dziś wpadła aktualizacja 11.8 wicie może co zostało poprawione ?
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
No...właściwie to lista zmian nie jest jakaś bogata w informacje Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Próbowałem dziś zainstalować na własny chwilowy użytek wersję darmową w ostatnim wydaniu, które wyszło czyli 10.9.7. Jeszcze jakiś czas temu funkcjonował tej wersji, ale tym razem zostałem zaskoczony - program samoczynnie wyłącza ochronę dając komunikat jak na obrazku

   

Wygląda to mało sympatycznie, bo darmowy SS wciąż jest od czasu do czasu polecany, ale chyba nikt nie weryfikował czy będzie działał...to wydawało się raczej oczywiste.
None2
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
U mnie było to samo - ochrona wyłączona po instalacji.
Na razie zainstalowałem darmową wersję KeyScrambler i jest OK.
Odpowiedz
pewnie szyfrowanie klawiszy szwankuje
Odpowiedz
SpyShelter 11.9 (17/Sept/2019) changelog:

– Added initial support for Windows 19H2
– Minor internal updates and fixes
Odpowiedz
O git majonez ale to jutro sprawdze teraz lece w kime.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Ktoś sprawdzał co sie poprawiło w nowej wersji ?
Odpowiedz
Nowa wersja darmowa na 10-lecie SySheltera - to nowe wydanie bez funkcji szyfrowania, ale za to z modułem zapory czyli mamy HIPS+zapora...coś dla miłośników zabezpieczeń typu "old-school" Smile Więcej na ten temat poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Korzystam z Kaspersky internet security oraz SecuraAPlus, zastanawiam się nad używaniem SpyShelter Premium, jedynie co mnie irytuje to licencja, ważna tylko przez rok, brak możliwości przedłużenia ( konieczność zakupu nowej) oraz że nowa jest ważna od dnia zakupu a nie aktywacji
Eset Internet Security + CatchPulse
Odpowiedz
No i co w tym złego jak wiesz że nie będziesz korzystał to po co kupujesz, jak wiesz że bedziesz to kup i tyle..
Nie rozumiem tego użalania sie nad formą aktywacji klucza....
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(18.11.2019, 22:47)TheShadow napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Korzystam z Kaspersky internet security oraz SecuraAPlus, zastanawiam się nad używaniem SpyShelter Premium, jedynie co mnie irytuje to licencja, ważna tylko przez rok, brak możliwości przedłużenia ( konieczność zakupu nowej) oraz że nowa jest ważna od dnia zakupu a nie aktywacji

A mogłeś kupić sobie lickę dożywotnią Grin
Odpowiedz
Ale kaspersky chyba też ma dobrego HIPS'a choć nie korzystałem z niego..
Zamiast płakać nad kolejnym monitorem lepiej dodaj Wirtualizacje lub piaskownice Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Gdybym miał Kaspersky IT wolał bym mieć + zaporę niż dodatkowy skaner działają ,,real time,,
Odpowiedz
(18.11.2019, 22:47)TheShadow napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Korzystam z Kaspersky internet security oraz SecuraAPlus, zastanawiam się nad używaniem SpyShelter Premium, jedynie co mnie irytuje to licencja, ważna tylko przez rok, brak możliwości przedłużenia ( konieczność zakupu nowej) oraz że nowa jest ważna od dnia zakupu a nie aktywacji
System ,licencjonowania zmienił się kilka lat temu i nic na to nie poradzimy...narzekaliśmy tu, a inni w innych miejscach na te decyzje, ale to nie my prowadzimy ten biznes Smile Jeśli masz zainstalowany KIS i do tego SAP, to nie widzę potrzeby stosować SS Premium, bo jedyną korzyścią mogłoby być chyba tylko szyfrowanie i bardziej rozszerzona ochrona przed loggerami, ale o tym nie wspominasz, więc pewnie nie w tym rzecz. Jeśli jednak ta, to masz wersję Silent albo inny zamiennik np. KeyScrambler z różnymi wersjami w tym i darmową. Jeśli miałbyś sam AV od Kasperskiego, to ewentualnie zaproponowałbym SS free - w ostatniej wersji to niezły HIPS z zaporą, co może być interesującym uzupełnieniem do antywirusa.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości